Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Autor:
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
Fantastic beasts and where to find them
wydawnictwo
Media Rodzina
83-7278-020-X
Magia, Harry Potter
typ
papier
Paola
6,8 (1726 ocen i 104 opinie)

Opis książki

Jest to książka poświęcona wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie przedstawionym w Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Alina | 2011-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Och, Harry Potter! Od tej książki zaczęła się na dobre moja przygoda z książkoholizmem. Pamiętam, jak w Rosyjskiej Ruletce było pytanie, jak się nazywają w HP ludzie niemagiczni. Nie wiem, skąd znałam odpowiedź, ale znałam, chociaż z szanownym panem bliznowatym nie miałam wtedy jeszcze do czynienia. Mama wtedy zapytała: Czemu tego nie czytasz, skoro wszyscy czytają? Popatrzyłam tylko na nią i powiedziałam: Kup mi, to przeczytam. Szczerze nie spodziewałam się, że faktycznie to zrobi. Zrobiła. Uzależniłam się od książek. I chociaż od tej pory przeczytałam wiele znacznie lepszych utworów literackich, to jednak HP zawsze gdzieś zostaje... Ostatnio, po obejrzeniu pierwszej części ekranizacji siódmego tomu, doszłam do wniosku, że tęsknię. Że chcę znowu przeczytać. Cóż, czasu brak. Kilka dni temu przeczytałam w eBooku "Baśnie Barda Beedle'a", które pokochałam i nie mogę się doczekać, aż będę je posiadać, a dzisiaj przeczytałam "Fantastyczne zwierzęta".

Ta książka, jak i "Quidditch przez...

Degamisz | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Rewelacja. Dopiero teraz, po przeczytaniu tego specyficznego "leksykonu" stworzeń ze świata magii, poczułem jak bardzo mi brakuje świata Harry'ego Potter'a. Świadczy to przede wszystkim o pisarskim geniuszu i kunszcie Rowling, która oprócz świata z siedmiu tomów o Harry'm stworzyła jeszcze wiele pobocznych ale tak genialnie uzupełniających to wszystko rzeczy. Nie pogniewałbym się gdyby wydała też rzeczy napisane przez Ritę Skeeter. Jestem po przeczytaniu artykułu Skeeter o GD i muszę przyznać, że ten artykuł to też swego rodzaju perełka. Więc może warto wydać biografię Dumbledore'a i Potter'a autorstwa Skeeter? Skoro baśnie Beedle'a, poradnik o quidditchu i fantastyczne stworzenia były wręcz "połknięte" przez rozentuzjazmowanych potteromaniaków to podejrzewam, że i twórczość Rity Skeeter spotkałoby to samo.
A do "Fantastycznych zwierząt" wracając - znowu nabrałem ochoty na kolejny już powrót do Hogwartu :)

elenkaa | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Kolejny przeczytany przeze mnie dodatek do serii Harry Potter. Nie mogłam go ocenić na mniej niż na 10, bo jest to według mnie jakaś mniejsza część serii. Miło się czytało wstęp Albusa Dumbledore'a, mógłby być jednak dłuższy. Pojawiły się niektóre zwierzęta i istoty, o których pierwszy raz słyszę. Niektóre dość podobne do prawdziwych zwierząt, niektóre znane nam z bajek lub mitologii.
Co tu dużo pisać - magiczny świat Harry'ego Pottera.

Pigmejka | 2010-05-08

Książka zawiera dokładne opisy wszystkich zwierząt i stworzeń wymienionych w całej serii Harry`ego Pottera. Wszystko jest opisane w bardzo przystępny i przyjemny sposób. Ogólnie książka jest pomysłowa i ma w sobie wiele szczegółów. Polecam tym, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę dotyczącą magii.

Afrodyta | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Dzisiaj wypożyczona z biblioteki i dzisiaj przeczytana. Świetna książeczka uzupełniająca wiedzę każdego 'pottero-maniaka'. Zawiera opisy magicznych zwierząt z dopiskami Harrego, Rona i Hermiony. Jest lekką i przyjemną lekturką.

Stasia | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Niezbędnik dla każdego przyszłego ucznia HOGWARTU ;-)Czekam jeszcze tylko na list przyniesiony przez sowę.

Wkp | 2012-12-19

"Fantastyczne zwierzęta" to książka, która w rękach bohaterów Harry'ego Pottera, pojawia się jako podręcznik od pierwszego już tomu. Teraz czytelnicy sagi mogą sami zapoznać się z tą książką. Czy jednak warto?

O ile poprzedni dodatek do sagi "Quidditch przez wiki" był pozycją nie tylko intrygującą, ale i naprawdę wciągającą, o tyle "Zwierzęta..." nie mają już tej siły. Pomysłowości autorce nie można odmówić, jednak często te pomysły na kolejne istoty są po prostu przekombinowane i wysilone, a całośc czasami nuży.

Nie mniej jednak polecam. Wprawdzie raczej tylko potteromaniakom, ale w końcu to pozycja właśnie do nich kierowana.

verqi92 | 2011-06-22
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Jestem dzieckiem Harry’ego Pottera – jakkolwiek to brzmi. Uświadomiłam to sobie, kiedy ostatnio u fryzjera zobaczyłam jemiołę i pierwsze, co przyszło mi na myśl, to: „Pewnie pełno w niej nargli.” I chociaż etap wystawania w kolejce pod księgarnią o nieludzkiej porze mam już za sobą (bynajmniej nie dlatego, że z tego wyrosłam; powstrzymuje mnie jedynie fakt, iż wszystkie tomy zostały już wydane), zawsze z sentymentem wracam do tej serii.

„Fantastyczne zwierzęta…” zostały napisane z myślą o działalności charytatywnej. Cały dochód ze sprzedaży książeczki został przeznaczony na pomoc ludziom w najbiedniejszych państwach świata za pośrednictwem fundacji Comic Relief. Niezależnie od pobudek kierujących autorką (pod pseudonimem Newta Skamandera ukrywa się nie kto inny, tylko sama Joanne Kathleen Rowling), pozycja ta jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o świecie młodego czarodzieja. Właściwą treść poprzedzają informacje o autorze podręcznika oraz humorystyczna przedmowa samego Albusa...

lacerta | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Świetna książeczka, opisująca magiczne stworzenia. Napisana w bardzo przystępny sposób, zachwyciła mnie. Z takiej książki mogłabym się uczyć. Aż człowiek chciałby się znaleźć w Hogwarcie. :)

Minnie19 | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

'Harry Potter' był właściwie pierwszą książką, która zachęciła mnie do czytania 'grubych' tomów. Z książki na książkę każdy tom był grubszy, mimo to coraz szybciej czytałam te książki. Na tej książce absolutnie się nie zawiodłam. Niezbędnik każdego przyszłego ucznia Hogwartu, tylko że jeszcze list nie przyszedł.
'Baśnie barda Beedla' i 'Quidditch przez wieki' są również świetnymi książkami i warto je przeczytać. Zajmie to może max. godzinkę, a dopełni całą serię o Harrym.

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica