Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Wydawnictwo: Media Rodzina
6,82 (1807 ocen i 114 opinii)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
Fantastic beasts and where to find them
83-7278-020-X
Magia, Harry Potter
Paola

Inne wydania

Jest to książka poświęcona wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie przedstawionym w Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

Sklep

• Ekspozycja
  • Fangirl
  • Szturmując niebo
  • Oddam ci słońce
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Nie tacy oni straszni
  • Pół świata
  • Powrót do Daringham Hall
  • Wyspa
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

7,11 (9 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Rewelacyjny dodatek dla każdego fana Harry'ego Pottera! Przedstawia siedemdziesiąt pięć gatunków fantastycznych zwierząt, które Joanne Kathleen Rowling - pod postacią magizoologa Newta Skamandera - przybliża czytelnikom. Przedmowa Albusa Dumbledore'a oraz wytłumaczenie, jak powstał aktualny podział magicznych istot, idealnie objaśnia mugolowi część struktury świata Chłopca, Który Przeżył. Niektóre opisy rodzajów zwierząt były świetne i aż chciałoby się spotkać takie stworzenia, a niektóre przyprawiały o lęk samą świadomością, że mogłyby istnieć. Bardzo mi się także podobał sposób poprowadzenia książki niczym autentycznego podręcznika szkolnego dla czarodziejów - wszystkie przypisy (które także pochwycił polski tłumacz) są tego dobrym potwierdzeniem. Aż chce się chodzić do takiej szkoły i uczyć się takich niesamowitych rzeczy!

Alina | 2011-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Och, Harry Potter! Od tej książki zaczęła się na dobre moja przygoda z książkoholizmem. Pamiętam, jak w Rosyjskiej Ruletce było pytanie, jak się nazywają w HP ludzie niemagiczni. Nie wiem, skąd znałam odpowiedź, ale znałam, chociaż z szanownym panem bliznowatym nie miałam wtedy jeszcze do czynienia. Mama wtedy zapytała: Czemu tego nie czytasz, skoro wszyscy czytają? Popatrzyłam tylko na nią i powiedziałam: Kup mi, to przeczytam. Szczerze nie spodziewałam się, że faktycznie to zrobi. Zrobiła. Uzależniłam się od książek. I chociaż od tej pory przeczytałam wiele znacznie lepszych utworów literackich, to jednak HP zawsze gdzieś zostaje... Ostatnio, po obejrzeniu pierwszej części ekranizacji siódmego tomu, doszłam do wniosku, że tęsknię. Że chcę znowu przeczytać. Cóż, czasu brak. Kilka dni temu przeczytałam w eBooku "Baśnie Barda Beedle'a", które pokochałam i nie mogę się doczekać, aż będę je posiadać, a dzisiaj przeczytałam "Fantastyczne zwierzęta".

Ta książka, jak i "Quidditch przez...

Degamisz | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Rewelacja. Dopiero teraz, po przeczytaniu tego specyficznego "leksykonu" stworzeń ze świata magii, poczułem jak bardzo mi brakuje świata Harry'ego Potter'a. Świadczy to przede wszystkim o pisarskim geniuszu i kunszcie Rowling, która oprócz świata z siedmiu tomów o Harry'm stworzyła jeszcze wiele pobocznych ale tak genialnie uzupełniających to wszystko rzeczy. Nie pogniewałbym się gdyby wydała też rzeczy napisane przez Ritę Skeeter. Jestem po przeczytaniu artykułu Skeeter o GD i muszę przyznać, że ten artykuł to też swego rodzaju perełka. Więc może warto wydać biografię Dumbledore'a i Potter'a autorstwa Skeeter? Skoro baśnie Beedle'a, poradnik o quidditchu i fantastyczne stworzenia były wręcz "połknięte" przez rozentuzjazmowanych potteromaniaków to podejrzewam, że i twórczość Rity Skeeter spotkałoby to samo.
A do "Fantastycznych zwierząt" wracając - znowu nabrałem ochoty na kolejny już powrót do Hogwartu :)

elenkaa | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Kolejny przeczytany przeze mnie dodatek do serii Harry Potter. Nie mogłam go ocenić na mniej niż na 10, bo jest to według mnie jakaś mniejsza część serii. Miło się czytało wstęp Albusa Dumbledore'a, mógłby być jednak dłuższy. Pojawiły się niektóre zwierzęta i istoty, o których pierwszy raz słyszę. Niektóre dość podobne do prawdziwych zwierząt, niektóre znane nam z bajek lub mitologii.
Co tu dużo pisać - magiczny świat Harry'ego Pottera.

Pigmejka | 2010-05-08

Książka zawiera dokładne opisy wszystkich zwierząt i stworzeń wymienionych w całej serii Harry`ego Pottera. Wszystko jest opisane w bardzo przystępny i przyjemny sposób. Ogólnie książka jest pomysłowa i ma w sobie wiele szczegółów. Polecam tym, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę dotyczącą magii.

Afrodyta | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Dzisiaj wypożyczona z biblioteki i dzisiaj przeczytana. Świetna książeczka uzupełniająca wiedzę każdego 'pottero-maniaka'. Zawiera opisy magicznych zwierząt z dopiskami Harrego, Rona i Hermiony. Jest lekką i przyjemną lekturką.

Stasia | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Niezbędnik dla każdego przyszłego ucznia HOGWARTU ;-)Czekam jeszcze tylko na list przyniesiony przez sowę.

Wkp | 2012-12-19

"Fantastyczne zwierzęta" to książka, która w rękach bohaterów Harry'ego Pottera, pojawia się jako podręcznik od pierwszego już tomu. Teraz czytelnicy sagi mogą sami zapoznać się z tą książką. Czy jednak warto?

O ile poprzedni dodatek do sagi "Quidditch przez wiki" był pozycją nie tylko intrygującą, ale i naprawdę wciągającą, o tyle "Zwierzęta..." nie mają już tej siły. Pomysłowości autorce nie można odmówić, jednak często te pomysły na kolejne istoty są po prostu przekombinowane i wysilone, a całośc czasami nuży.

Nie mniej jednak polecam. Wprawdzie raczej tylko potteromaniakom, ale w końcu to pozycja właśnie do nich kierowana.

verqi92 | 2011-06-22
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Jestem dzieckiem Harry’ego Pottera – jakkolwiek to brzmi. Uświadomiłam to sobie, kiedy ostatnio u fryzjera zobaczyłam jemiołę i pierwsze, co przyszło mi na myśl, to: „Pewnie pełno w niej nargli.” I chociaż etap wystawania w kolejce pod księgarnią o nieludzkiej porze mam już za sobą (bynajmniej nie dlatego, że z tego wyrosłam; powstrzymuje mnie jedynie fakt, iż wszystkie tomy zostały już wydane), zawsze z sentymentem wracam do tej serii.

„Fantastyczne zwierzęta…” zostały napisane z myślą o działalności charytatywnej. Cały dochód ze sprzedaży książeczki został przeznaczony na pomoc ludziom w najbiedniejszych państwach świata za pośrednictwem fundacji Comic Relief. Niezależnie od pobudek kierujących autorką (pod pseudonimem Newta Skamandera ukrywa się nie kto inny, tylko sama Joanne Kathleen Rowling), pozycja ta jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o świecie młodego czarodzieja. Właściwą treść poprzedzają informacje o autorze podręcznika oraz humorystyczna przedmowa samego Albusa...

lacerta | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Świetna książeczka, opisująca magiczne stworzenia. Napisana w bardzo przystępny sposób, zachwyciła mnie. Z takiej książki mogłabym się uczyć. Aż człowiek chciałby się znaleźć w Hogwarcie. :)

Na półkach