Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Wydawnictwo: Media Rodzina
6,83 (1980 ocen i 129 opinii) Zobacz oceny
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
Fantastic beasts and where to find them
83-7278-020-X
Magia, Harry Potter
Paola

Inne wydania

Jest to książka poświęcona wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie przedstawionym w Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

• Mniej złości, więcej miłości
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Koniec warty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Droga do domu
  • Dziewczyna z Bostonu
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

8,2 (10 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,33 (3 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,04 (421 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ChicaDeAyer | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Miałam spore oczekiwania co do tego tytułu, pewnie nieco rozdmuchane przez to, że obecnie trzeba nieźle się nagimnastykować by nabyć tę książeczkę, a przy okazji także słono przepłacić. Niestety, jestem skłonna zaryzykować twierdzenie, że niektórzy z zapalonych potteromaniaków włożyli większy wysiłek w polowanie na „Fantastyczne zwierzęta” niż autorka w proces twórczy. Gorzkie.

Miałam zupełnie inne wyobrażenie co do tej pozycji – sam pomysł stylizowania książki na podręcznik znany z kart sagi o Małym Czarodzieju wydał mi się strzałem w dziesiątkę, ale jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Gdyby mugolski Internet dotarł do Hogwartu, Harry i spółka więcej informacji na temat niezwykłych stworzeń nabyliby z Wikipedii niźli tego opracowania. Rowling ograniczyła się do krótkich, suchych definicji, zawierających elementarne informacje, więc walor poznawczy tej książki oceniam na mierny. Zarzuty mam także co do kompleksowości i kompletności, zaś sama obszerność nasuwa...

Rewelacyjny dodatek dla każdego fana Harry'ego Pottera! Przedstawia siedemdziesiąt pięć gatunków fantastycznych zwierząt, które Joanne Kathleen Rowling - pod postacią magizoologa Newta Skamandera - przybliża czytelnikom. Przedmowa Albusa Dumbledore'a oraz wytłumaczenie, jak powstał aktualny podział magicznych istot, idealnie objaśnia mugolowi część struktury świata Chłopca, Który Przeżył. Niektóre opisy rodzajów zwierząt były świetne i aż chciałoby się spotkać takie stworzenia, a niektóre przyprawiały o lęk samą świadomością, że mogłyby istnieć. Bardzo mi się także podobał sposób poprowadzenia książki niczym autentycznego podręcznika szkolnego dla czarodziejów - wszystkie przypisy (które także pochwycił polski tłumacz) są tego dobrym potwierdzeniem. Aż chce się chodzić do takiej szkoły i uczyć się takich niesamowitych rzeczy!

mclena | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Króciutki fajny dodatek do serii Harrego Pottera, którego autor Newt Skamander przedstawia po kolei co cechuje "bestię", jak jej definicja zmieniała się na przestrzeni lat, jak Ministerstwo Magii i Czarodziejstwa radziło sobie z ukrywaniem owych fantastycznych stworzeń przed mugolami oraz wszystkie 75 stworzeń wraz z opisem i ewentualnymi regulacjami, jakimi są/były objęte, zarówno same stworzenia, jak i ich rogi, kły itd z których były/są wyrabiane produkty o specjalnych właściwościach.

Ogólnie całkiem fajna ksiązka, lecz jak dla mnie o straconym potencjale. Rowling stworzyła z tego poradnik - trochę moim zdaniem nieudolny. Dużo bardziej przystepny byłby gdyby zawierał rysunki stworzeń (nie liczę tych naprawdę kilka sztuk, które ni jak miały sie do reszty). Jeszcze lepiej jednak by wyszło gdyby ten poradnik został uzupełniony np. przygodami Pana Newt Skamander'a w jaki sposób odkrywał owe stworzenia, co go spotkało, jak wyszedł z opresji... a tak... mamy dosłownie podręcznik,...

PABLOPAN | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego potteromaniaka. Początkowo podchodziłem do niej sceptycznie, jednak gdy dowiedziałem się, że nie jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy na fali popularności, a dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Comic Relief, natychmiast książkę kupiłem. Było warto! Tomik, choć cieniutki, jest doskonałym uzupełnieniem całej serii i pozwala przyjrzeć się zwierzętom, które już poznaliśmy na kartach powieści. Uświadomiłem sobie, jak bardzo tęsknię do świata wykreowanego przez Rowling i zazdroszczę ludziom, którzy lekturę Pottera mają ciągle przed sobą :)

Alina | 2011-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Och, Harry Potter! Od tej książki zaczęła się na dobre moja przygoda z książkoholizmem. Pamiętam, jak w Rosyjskiej Ruletce było pytanie, jak się nazywają w HP ludzie niemagiczni. Nie wiem, skąd znałam odpowiedź, ale znałam, chociaż z szanownym panem bliznowatym nie miałam wtedy jeszcze do czynienia. Mama wtedy zapytała: Czemu tego nie czytasz, skoro wszyscy czytają? Popatrzyłam tylko na nią i powiedziałam: Kup mi, to przeczytam. Szczerze nie spodziewałam się, że faktycznie to zrobi. Zrobiła. Uzależniłam się od książek. I chociaż od tej pory przeczytałam wiele znacznie lepszych utworów literackich, to jednak HP zawsze gdzieś zostaje... Ostatnio, po obejrzeniu pierwszej części ekranizacji siódmego tomu, doszłam do wniosku, że tęsknię. Że chcę znowu przeczytać. Cóż, czasu brak. Kilka dni temu przeczytałam w eBooku "Baśnie Barda Beedle'a", które pokochałam i nie mogę się doczekać, aż będę je posiadać, a dzisiaj przeczytałam "Fantastyczne zwierzęta".

Ta książka, jak i "Quidditch przez...

Degamisz | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Rewelacja. Dopiero teraz, po przeczytaniu tego specyficznego "leksykonu" stworzeń ze świata magii, poczułem jak bardzo mi brakuje świata Harry'ego Potter'a. Świadczy to przede wszystkim o pisarskim geniuszu i kunszcie Rowling, która oprócz świata z siedmiu tomów o Harry'm stworzyła jeszcze wiele pobocznych ale tak genialnie uzupełniających to wszystko rzeczy. Nie pogniewałbym się gdyby wydała też rzeczy napisane przez Ritę Skeeter. Jestem po przeczytaniu artykułu Skeeter o GD i muszę przyznać, że ten artykuł to też swego rodzaju perełka. Więc może warto wydać biografię Dumbledore'a i Potter'a autorstwa Skeeter? Skoro baśnie Beedle'a, poradnik o quidditchu i fantastyczne stworzenia były wręcz "połknięte" przez rozentuzjazmowanych potteromaniaków to podejrzewam, że i twórczość Rity Skeeter spotkałoby to samo.
A do "Fantastycznych zwierząt" wracając - znowu nabrałem ochoty na kolejny już powrót do Hogwartu :)

elenkaa | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Kolejny przeczytany przeze mnie dodatek do serii Harry Potter. Nie mogłam go ocenić na mniej niż na 10, bo jest to według mnie jakaś mniejsza część serii. Miło się czytało wstęp Albusa Dumbledore'a, mógłby być jednak dłuższy. Pojawiły się niektóre zwierzęta i istoty, o których pierwszy raz słyszę. Niektóre dość podobne do prawdziwych zwierząt, niektóre znane nam z bajek lub mitologii.
Co tu dużo pisać - magiczny świat Harry'ego Pottera.

Leonor | 2010-05-08

Książka zawiera dokładne opisy wszystkich zwierząt i stworzeń wymienionych w całej serii Harry`ego Pottera. Wszystko jest opisane w bardzo przystępny i przyjemny sposób. Ogólnie książka jest pomysłowa i ma w sobie wiele szczegółów. Polecam tym, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę dotyczącą magii.

Afrodyta | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Dzisiaj wypożyczona z biblioteki i dzisiaj przeczytana. Świetna książeczka uzupełniająca wiedzę każdego 'pottero-maniaka'. Zawiera opisy magicznych zwierząt z dopiskami Harrego, Rona i Hermiony. Jest lekką i przyjemną lekturką.

Stasia | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Niezbędnik dla każdego przyszłego ucznia HOGWARTU ;-)Czekam jeszcze tylko na list przyniesiony przez sowę.

Obejrzyjcie drugi zwiastun „Fantastycznych zwierząt"

W czasie trwającego w San Diego Comic-Conu zaprezentowano szerokiej publiczności drugi, znacznie bardziej rozbudowany zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W trailerze pojawiają się wreszcie - długo oczekiwane - magiczne zwierzęta!

Ekranizacje, na które warto czekać w 2016

Koniec roku za pasem, wszędzie pełno rankingów i zestawień najbardziej spektakularnych, dochodowych czy polecanych książek i publikacji roku 2015. Postanowiliśmy dla odmiany zestawić najgłośniejsze ekranizacje powieści, których premiery zaplanowano na rok 2016. Wielbiciele literatury mogą już zacząć ostrzyc sobie zęby.

Na półkach