Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Autor:
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
Fantastic beasts and where to find them
wydawnictwo
Media Rodzina
83-7278-020-X
Magia, Harry Potter
typ
papier
Paola
6.77 (1589 ocen i 95 opinii)

Opis książki

Jest to książka poświęcona wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie przedstawionym w Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Alina | 2011-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Och, Harry Potter! Od tej książki zaczęła się na dobre moja przygoda z książkoholizmem. Pamiętam, jak w Rosyjskiej Ruletce było pytanie, jak się nazywają w HP ludzie niemagiczni. Nie wiem, skąd znałam odpowiedź, ale znałam, chociaż z szanownym panem bliznowatym nie miałam wtedy jeszcze do czynienia. Mama wtedy zapytała: Czemu tego nie czytasz, skoro wszyscy czytają? Popatrzyłam tylko na nią i powiedziałam: Kup mi, to przeczytam. Szczerze nie spodziewałam się, że faktycznie to zrobi. Zrobiła. Uzależniłam się od książek. I chociaż od tej pory przeczytałam wiele znacznie lepszych utworów literackich, to jednak HP zawsze gdzieś zostaje... Ostatnio, po obejrzeniu pierwszej części ekranizacji siódmego tomu, doszłam do wniosku, że tęsknię. Że chcę znowu przeczytać. Cóż, czasu brak. Kilka dni temu przeczytałam w eBooku "Baśnie Barda Beedle'a", które pokochałam i nie mogę się doczekać, aż będę je posiadać, a dzisiaj przeczytałam "Fantastyczne zwierzęta".

Ta książka, jak i "Quidditch przez wiek...

elenkaa | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Kolejny przeczytany przeze mnie dodatek do serii Harry Potter. Nie mogłam go ocenić na mniej niż na 10, bo jest to według mnie jakaś mniejsza część serii. Miło się czytało wstęp Albusa Dumbledore'a, mógłby być jednak dłuższy. Pojawiły się niektóre zwierzęta i istoty, o których pierwszy raz słyszę. Niektóre dość podobne do prawdziwych zwierząt, niektóre znane nam z bajek lub mitologii.
Co tu dużo pisać - magiczny świat Harry'ego Pottera.

Degamisz | 2014-07-17
Na półkach: Chcę mieć, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2014

Rewelacja. Dopiero teraz, po przeczytaniu tego specyficznego "leksykonu" stworzeń ze świata magii, poczułem jak bardzo mi brakuje świata Harry'ego Potter'a. Świadczy to przede wszystkim o pisarskim geniuszu i kunszcie Rowling, która oprócz świata z siedmiu tomów o Harry'm stworzyła jeszcze wiele pobocznych ale tak genialnie uzupełniających to wszystko rzeczy. Nie pogniewałbym się gdyby wydała też rzeczy napisane przez Ritę Skeeter. Jestem po przeczytaniu artykułu Skeeter o GD i muszę przyznać, że ten artykuł to też swego rodzaju perełka. Więc może warto wydać biografię Dumbledore'a i Potter'a autorstwa Skeeter? Skoro baśnie Beedle'a, poradnik o quidditchu i fantastyczne stworzenia były wręcz "połknięte" przez rozentuzjazmowanych potteromaniaków to podejrzewam, że i twórczość Rity Skeeter spotkałoby to samo.
A do "Fantastycznych zwierząt" wracając - znowu nabrałem ochoty na kolejny już powrót do Hogwartu :)

barwy_wojenne | 2010-05-08

Książka zawiera dokładne opisy wszystkich zwierząt i stworzeń wymienionych w całej serii Harry`ego Pottera. Wszystko jest opisane w bardzo przystępny i przyjemny sposób. Ogólnie książka jest pomysłowa i ma w sobie wiele szczegółów. Polecam tym, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę dotyczącą magii.

Afrodyta | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

Dzisiaj wypożyczona z biblioteki i dzisiaj przeczytana. Świetna książeczka uzupełniająca wiedzę każdego 'pottero-maniaka'. Zawiera opisy magicznych zwierząt z dopiskami Harrego, Rona i Hermiony. Jest lekką i przyjemną lekturką.

Stasia | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Niezbędnik dla każdego przyszłego ucznia HOGWARTU ;-)Czekam jeszcze tylko na list przyniesiony przez sowę.

Wkp | 2012-12-19

"Fantastyczne zwierzęta" to książka, która w rękach bohaterów Harry'ego Pottera, pojawia się jako podręcznik od pierwszego już tomu. Teraz czytelnicy sagi mogą sami zapoznać się z tą książką. Czy jednak warto?

O ile poprzedni dodatek do sagi "Quidditch przez wiki" był pozycją nie tylko intrygującą, ale i naprawdę wciągającą, o tyle "Zwierzęta..." nie mają już tej siły. Pomysłowości autorce nie można odmówić, jednak często te pomysły na kolejne istoty są po prostu przekombinowane i wysilone, a całośc czasami nuży.

Nie mniej jednak polecam. Wprawdzie raczej tylko potteromaniakom, ale w końcu to pozycja właśnie do nich kierowana.

verqi92 | 2011-06-22
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Jestem dzieckiem Harry’ego Pottera – jakkolwiek to brzmi. Uświadomiłam to sobie, kiedy ostatnio u fryzjera zobaczyłam jemiołę i pierwsze, co przyszło mi na myśl, to: „Pewnie pełno w niej nargli.” I chociaż etap wystawania w kolejce pod księgarnią o nieludzkiej porze mam już za sobą (bynajmniej nie dlatego, że z tego wyrosłam; powstrzymuje mnie jedynie fakt, iż wszystkie tomy zostały już wydane), zawsze z sentymentem wracam do tej serii.

„Fantastyczne zwierzęta…” zostały napisane z myślą o działalności charytatywnej. Cały dochód ze sprzedaży książeczki został przeznaczony na pomoc ludziom w najbiedniejszych państwach świata za pośrednictwem fundacji Comic Relief. Niezależnie od pobudek kierujących autorką (pod pseudonimem Newta Skamandera ukrywa się nie kto inny, tylko sama Joanne Kathleen Rowling), pozycja ta jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o świecie młodego czarodzieja. Właściwą treść poprzedzają informacje o autorze podręcznika oraz humorystyczna przedmowa samego Albusa Dumbled...

Natalia | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Książka zawiera wiele ciekawych informacji o magicznych zwierzętach. Napisana jest przyjamnym i łatwym językiem. Nie da się ukryć, że jest ona pomysłowa. Faktem jest że jest strasznie krótka. Poza tym w książka posiada bardzo fajne komentarze (nie chce zdradzać czyje) na bokach. Dzięki nim książka jest bardziej ciekawsza. Według mnie książka jest małym, acz miłym dopełnieniem HP. :)

lacerta | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Świetna książeczka, opisująca magiczne stworzenia. Napisana w bardzo przystępny sposób, zachwyciła mnie. Z takiej książki mogłabym się uczyć. Aż człowiek chciałby się znaleźć w Hogwarcie. :)

Załóż konto za darmo!

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica