Powstanie serial na podstawie „Informacji zwrotnej” Jakuba Żulczyka

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.04.2022

W najnowszym artykule z cyklu „Najpierw książka, później film” piszemy o planowanych ekranizacjach powieści polskich autorów, ale również o produkcjach stworzonych na podstawie książek pisarzy zagranicznych, dostępnych już na różnych platformach streamingowych.

Powstanie serial na podstawie „Informacji zwrotnej” Jakuba Żulczyka Materiały Wydawnictwa Świat Książki, fot. Zuza Krajewska

„Informacja zwrotna”, Jakub Żulczyk

Jak poinformował we wtorek 12 kwietnia we wpisach w swoich mediach społecznościowych Jakub Żulczyk, w 2023 roku widzowie będą mogli zobaczyć na Netflixie serial, którego fabułę oparto na jego książce „Informacja zwrotna”. Pisarz dodał również, że za produkcję odpowiedzialna jest wytwórnia Opus Film, a w roli głównej wystąpi Arkadiusz Jakubik. Serial wyreżyseruje Leszek Dawid, scenariusz napisał natomiast Kacper Wysocki, który wcześniej pracował m.in. przy serialu „Klangor”. Jakub Żulczyk udostępnił również link do informacji prasowej Netflixa, w której potwierdzono, że serial zostanie zrealizowany.

Głównym bohaterem „Informacji zwrotnej” jest Marcin Kania, żyjący z tantiem muzyk, alkoholik. Gdy pewnego dnia znika jego syn, zostawiając po sobie w pokoju zakrwawione prześcieradła, Kania uzmysławia sobie, że poprzedniego wieczoru widział się z zaginionym. Jednak nic z tego nie pamięta. Klucz do odnalezienia potomka tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Czy Kania zdoła sobie przypomnieć, co się stało?

Zapraszamy również do przeczytania artykułu, który nasz publicysta Bartosz Czartoryski napisał właśnie o „Informacji zwrotnej”.

Ekranizacje powieści Remigiusza Mroza

Spodziewane są również ekranizacje kolejnych książek Remigiusza Mroza. Tego samego dnia, w którym Jakub Żulczyk napisał o serialu na podstawie „Informacji zwrotnej”, Mróz przekazał swoim fanom podobną wiadomość – tym razem na ekranach będzie można zobaczyć nie Joannę Chyłkę czy Gerarda Edlinga, a Wiktora Forsta. Bohater powieści rozgrywających się przede wszystkim w Tatrach stanie się bowiem bohaterem serialu. Jego również będziemy mogli oglądać na Netflixie. Remigiusz Mróz poinformował, że zdjęcia rozpoczną się „już wkrótce”, dodał też, że więcej szczegółów zdradzi później.

Warto dodać, że zaledwie kilka dni wcześniej w sieci pojawiły się artykuły zapowiadające serial na podstawie innej powieści Mroza – „Wybaczam ci”. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja będzie mieć premierę, z ilu odcinków będzie się składać i gdzie będzie można ją obejrzeć. Za pracę nad nią, podobnie jak w przypadku „Informacji zwrotnej”, odpowiada Opus Film. Jak napisał Mróz, to „twórcy takich produkcji, jak oscarowa »Ida« oraz »Zimna wojna«. Nic więcej chyba nie trzeba dodawać”. Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej o samej książce, zachęcamy Was do przeczytania wywiadu z Remigiuszem Mrozem, który przeprowadziła nasza redaktorka Anna Sierant.

To jeszcze jednak nie koniec wieści o ekranizacjach książek popularnego autora (nie tylko) kryminałów. 28 marca pisarz ogłosił bowiem, że sprzedane zostały prawa do dwóch jego powieści science fiction – „Chór zapomnianych głosów” oraz „Echo z otchłani”. Wiadomo, że za ich produkcję ma być odpowiedzialne studio Platige Image, którego dyrektorem kreatywnym jest Tomasz Bagiński – producent wykonawczy „Wiedźmina” i reżyser „Katedry” na podstawie książki Jacka Dukaja.

Nowy „Batman”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” i „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” w kinach i na platformach

Od piątku 8 kwietnia w kinach w całej Polsce można oglądać długo oczekiwane „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, trzeci już film na podstawie książki „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” J.K. Rowling, która zresztą – razem ze Steve’em Klovesem – odpowiada za scenariusz tej produkcji. Co więcej, „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu”, który na HBO GO miał premierę 29 listopada, w Święta Wielkanocne będzie dostępny również w Warner TV. Emisja czterech odcinków zaplanowana jest na 15–18 kwietnia. Prowadzony przez Helen Mirren program można również oglądać na Playerze.

Z kolei już niedługo premierę na HBO Max będzie miał nowy „Batman” z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Film, który na całym świecie zarobił 248,5 miliona dolarów, pojawi się na platformie już kilka tygodni po premierze kinowej. Będzie go można oglądać od 18 kwietnia.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[as]


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Kristo 20.04.2022 11:58
Bibliotekarz

Zdarza się, że ze słabej pozycji literackiej dobry reżyser może stworzyć nawet coś wartego Oskara, więc trzymam kciuki. Szanse jednak małe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval 13.04.2022 09:33
Czytelnik

Ciekawe kogo w ramach akcji promocyjnej nazwie "publicznem słowem"? 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MarekFeliks 13.04.2022 12:59
Czytelnik

najlepiej, żeby to był ktoś taki, kto od razu da mu... adekwatną odpowiedź (najlepiej bez słów ;)), zamiast tracić czas na włóczenie się po sądach, w których niejeden sędzia wydaje takie wyroki, że też przydałoby mu się zaliczyć przynajmniej tegoroczny "gest oscarowy"... ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Meszuge 13.04.2022 09:33
Czytelnik

To może być dobry pomysł. Film "Ślepnąc od świateł" był i jest znacznie lepszy od książki. Może i w tym przypadku udałoby się jakoś "zniknąć" przekonanie autora, że świat byłby lepszy, gdyby wszyscy porozumiewali się za pomocą informacji zwrotnych wyuczonych podczas zajęć grupowych psychoterapii...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mac 12.04.2022 20:12
Czytelnik

Kur..., znowu ten Mróz. Dobra, nie będę się znowu się nad nim znęcał. Jestem ciekaw jak uporają się z narracją w serialu, bowiem książka Żulczyka jest pod tym względem chaotyczna, lecz przemyślana, a momentami zaskakująca. W każdym razie powieść godna ekranizacji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MarekFeliks 12.04.2022 14:40
Czytelnik

fajniejszy byłby serial na temat jego procesu sądowego a potem ewentualnie dalszych przygód - na przykład w czasie prac społecznych, które może sąd mu ewentualnie zasądzi... ;))

już była radocha, że można sobie rzucić obraźliwym słowem a sąd nie wyciągnie z tego konsekwencji, ale sprawa poszła do kolejnej instancji...

może tam jakiś sędzia spotka się z rozumem i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 12.04.2022 14:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post