Św. Wincenty à Paulo

Seria: Wielcy Ludzie Kościoła
Wydawnictwo: WAM
Adrianna

Św. Wincenty à Paulo (1581-1660) - francuski kapłan, misjonarz, opiekun ubogich. Założyciel Bractwa Pań Miłosierdzia, z którego wywodzi się Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia oraz Zgromadzenia Misjonarzy. Jeszcze za jego życia działalność misyjna rozszerzyła się na całą Francję, następnie Polskę, Włochy, Afrykę Północną i Madagaskar.W 1729 r. został beatyfikowany, a 1737 r. kanonizowany. Papież Leon XIII uznał go za opiekuna wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele. Jest także patronem zgromadzenia lazarystów, duchowieństwa, organizacji charytatywnych, podrzutków i szpitali.

źródło opisu: http://www.e-wam.pl/p-1942.sw-wincenty-paulo.htm

źródło okładki: http://www.e-wam.pl/p-1942.sw-wincenty-paulo.htm