9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mozart vol. 1
muzyka

Publikacja o Mozarcie z zestawem 10 płyt CD z jego muzyką.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-07-20

Muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta uwielbiam i często z przyjemnością słucham utworów, które skomponował. To wielki kompozytor i stworzył wiele genialnych dzieł muzycznych. Ta publikacja obejmuje broszurę i zestaw dziesięciu płyt z jego muzyką. To pierwsza cześć serii "Muzyka klasyczna. Arcydzieła mistrzów".
W publikacji tej można przeczytać o życiu i twórczości Mozarta i dowiedzieć się o najważniejszych dziełach przez niego skomponowanych. Opisana została bardziej szczegółowo opera "Czarodziejski flet", która jest jednym z jego arcydzieł. W wydawnictwie tym znajdziemy też przewodnik po zestawie dziesięciu płyt CD. Przeczytamy tam także o festiwalu w Salzburgu, o ważnym dla Mozarta instrumencie, czyli klarnecie, a na samym końcu znajduje się krótki słowniczek z wyjaśnieniem terminów związanych z twórczością Mozarta.
Super rzecz do poczytania i posłuchania. Znakomite nagrania wspaniałych dzieł Mozarta na płytach + ciekawe informacje w książeczce. Doceniam całość i oceniam adekwatnie...

AnnaSikorska | 2018-07-06