Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Jaguar
The Warrior
dla młodzieży, fantasy

FANTASTYKA NAJWYŻSZYCH LOTÓW!!!
Ostatni tom trylogii mistrza, autora bestsellerowych Kronik Wardstone!
Nadszedł czas aby Leif spełnił swoje przeznaczenie i powiódł do walki o wolność lud swojego ojca.
Czy uda mu się pokonać Hioba i własne słabości???

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/arena-13-wojownik/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/arena-13-wojownik/

Fantasy-Bestiarium | 2017-12-11

„Arena 13. Wojownik” jest już trzecią książką autorstwa Josepha Delaneya z cyklu „Arena 13". Jest to fantastyka przez duże F umiejąca wciągnąć już od samego początku. Podczas lektury znajdziemy postapokaliptyczny świat, gdzie nikt nie może czuć się do końca bezpiecznie. Akcja mknie w szybkim tempie, a dobrze już znani bohaterowie zostaną postawieni przez nie lada wyzwaniami. Jest to ostatni tom zamykający wiele frapujących wątków, które wcześniej spędzały sen z powiek wiernych czytelników.

Leif stanie przed ogromnym wyzwaniem i będzie musiał spełnić swoje przeznaczenie, poprowadzić do bezlitosnej walki o wolność lud swojego ojca. Będzie musiał pokonać Hioba i własne słabości, jeżeli zwycięstwo ma stanąć po jego stronie. Czas wyprawy poza Barierę nadchodzi nieubłaganie. Genthajczycy buntują się przeciwko bezlitosnym rządom dżinów, nie mając pewnej szansy na zwycięstwo. Leif będzie musiał udać się poza Barierę i zbadać teren wroga, jeżeli rebelia ma się powieść. Jednak nie będzie to...

Artur | 2017-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 października 2017

Wreszcie dostajemy to na co wszyscy czytający czekali – wyprawę poza barierę. Oczywiście każdy spodziewa się „czegoś” w tym zakresie. Niektórzy zapewne opisu postapokaliptycznego krajobrazu, niektórzy świata opanowanego przez maszyny jak w terminatorze lub matrixie. Jak jest w książce – musicie sprawdzić sami.

Przedstawione w książce połączenie pozostałości dawnego świata, poziomu wiedzy i umiejętności ludzki (chociażby najbardziej powszechną bronią są miecze, zaś most zbudowany z kamienia jest czymś wyjątkowym i wręcz niemożliwym) wraz z programowaniem istot jak laki – jest specyficzne. Wydawałoby się, że powinno się gryźć ze sobą, a jednak tak nie jest. Tak to autorowi wyszło, że się to harmonizuje.

Książka jest naprawdę lekka, tak pod względem ilości stron jak i pod kątem jej historii. Czyta się naprawdę dobrze bo i sama książka jest naładowana akcją. Dzieje się dużo i szybko, więc nie ma czasu na nudę czy dłuższe rozmyślania nad fabułą. Potem jednak warto pomyśleć do czego...

Czytaczyk | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

„Wojownik” to ostatni tom trylogii „Arena 13” autorstwa znanego z „Kronik Wardstone”, Joseph’a Dalaney’a.

W końcu nadszedł czas wyprawy poza Barierę. Genthajczycy, którzy od dawna mają dość rządów dżinów, decydują się rozpocząć wojnę, która być może przyniesie im całkowitą wolność. Jednak, żeby plan się powiódł, potrzebują możliwie jak najwięcej informacji o świecie wroga. Potrzeba kogoś, kto uda się poza Barierę i rozezna się w sytuacji. Konnit – przywódca Genthai wybiera do tej niezwykle niebezpiecznej misji Leifa.
Młodzieniec wyrusza na ryzykowną wyprawę podczas, gdy jego ukochana Kwin zdobywa niebagatelne uznanie pojawiając się na arenie. Jeszcze nigdy dotąd żadna kobieta nie brała udziału w starciach, odbywających się na arenie. Hob wykorzystując nieobecność Leifa kieruje swoją uwagę na Kwin, która musi stawić czoło rządnemu krwi bestialcowi.
Joseph Delaney po raz kolejny zaczarował mnie swoim piórem i stworzył nie tak bardzo schematyczną historię, jak mogłoby się...

Pati | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Koniec. Zupełnie inny niż ten jakiego się spodziewałam. Nic nie jest tak proste jak się wydawało. Nic nie jest tak oczywiste. Leif odkrywa więcej niż zamierzał a prawda okazuje się nie tak oczywista. Kolejne straty z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć to tylko niewielka cena za pokój. Ale czy na pewno będzie to pokój i wolność i jakiej Leif marzył?

antek | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

mam nadzieje, że będzie kontynuacja w innej serii bo na końcu idą na wojne

Firrine | 2017-12-10
Przeczytana: 10 października 2017

Mam nadzieję że ten koniec zapowiada nowy początek...

Aneta Materac | 2017-11-08

robi się coraz ciekawiej, nie wiem czemu myślałam, że to ostatni tom

redrum | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018