Prezent

Burda Publishing Polska
2017-08-17
2017-08-17
Ewa Kleszcz
literatura angielska niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy relacje rodzinne strach śmierć tajemnica thriller wypadek zaginięcie

Serce ze wspomnieniami w pakiecie

Bardzo wciągająca książka! I dość ciekawy temat poruszony w książce. Nie mam nikogo wśród znajomych po przeszczepie i jestem ciekawa czy faktycznie istnieje takie coś jak pamięć komórkowa.
Na pewno wrócę do tej autorki, ciekawa czy inne jej książki są równie rewelacyjne jak ta.
Polecam!

Polecam!

Nigdy nie wiesz na jakim zakręcie znajdzie się Twoje życie...

Nigdy nie wiesz na jakim zakręcie znajdzie się Twoje życie...

Dobra odmiana po wszystkich romansidłach, jest lekki dreszczyk, do końca nie wiadomo, jak to się skończy wszystko. Wciągnęłam się.

druga moja książka tej autorki, i po raz drugi czuję się usatysfacjonowana. Wartka akcja, fajni bohaterowie, przeplatanie się wątków ale w czytelny sposób i tak ..... pocimy się wraz z bohaterką :) polecam

Kolejna książka od Luise, która była naprawdę dobra. Wciągnęła mnie totalnie, nie spodziewałam się zakończenia i na prawdę świetnie się bawiłam!

Nie przepadam za książkami, których narracja prowadzona jest w czasie teraźniejszym. Lekko mnie męczą. Tak było również podczas czytania tej pozycji. Fabuła jak na mój gust mało przyprawiająca o dreszczyk emocji. Zbyt banalne zakończenie. Spodziewałam się czegoś innego.

"Prezent" to thriller psychologiczny zainspirowany teorią zjawiska pamięci komórkowej (wspomnień komórkowych),polegającą na założeniu, że biorcy przeszczepianych narządów są gospodarzami wspomnień i emocji dawców.
Nasza główna bohaterka Jenna otrzymała drugą szansę na życie dzięki przeszczepowi serca od zmarłej tragicznie młodej dziewczyny.
Jenna szybko zauważa, że zaczyna doświadczać realistycznych snów, wyglądających jak wspomnienia zmarłej dziewczyny, nietypowych dla siebie zachcianek i uczuć. Doświadcza również ataków paniki, uczucia ciągłego zagrożenia. Lekarze zrzucają to na stres pourazowy i niepożądane działanie leków, jednak Jenna czuje, że w jakiś sposób została nierozerwalnie związana ze swoją dawczynią, co popycha ją do poznania prawdy o okolicznościach jej śmierci.
Książkę "Prezent" czytało mi się bardzo szybko, pochłonęłam ją w dwa dni, natomiast nie wywołała u mnie dreszczy czy poczucia niepokoju, na które liczę sięgając po thriller psychologiczny. Sam pomysł na powieść jest ciekawy i można było stworzyć tutaj naprawdę mrożący krew w żyłach klimat, niestety wyszło jakoś nijako. Kolejnym minusem powieści jest fakt, że przynajmniej jeden z ważnych wątków nie został w żaden sposób zamknięty przez autorkę, tak jakby autorka bardzo śpieszyła się z zakończeniem i zapomniała dopisać rozdziału.
Przymykając oko na te błędy uważam, że książka jest całkiem dobra, ja zaś miło spędziłam z nią czas. Na plus zaliczam również niedługie lecz konkretne i celne opisy postaci i miejsc, dzięki którym łatwo można było sobie wyobrazić zarówno bohaterów jak i scenerię.

Jenna szybko zauważa, że zaczyna...

Główna bohaterka Jenna jest po przeszczepie serca jednak coś jest nie tak. Jenna doświadcza dziwnych snów i wizji i nie potrafi ich poukładać. Nie ma pojęcia co się z nią dzieje. Po jakimś czasie dochodzi do niej, że czuje swoją dawczynię Callie. Wpada w obłęd i za wszelką cenę próbuje rozwiązać tajemnicę jej śmierci.

Książka na samym początku mnie nudziła, a główna bohaterka irytowała. Nic nie trzymało się kupy. Jednak jakoś w połowie akcja fajnie nabrała tempa i zaczęło się ją lekko czytać. Z biegiem wydarzeń ja wciągałam się coraz bardziej, aż zarwałam nockę, by przeczytać książkę do końca (a to dobrze o książce świadczy). Mimo poruszenia tematu przeszczepu i wszelkich niedogodności z tym związanych książka ociera się też o wielkie tajemnice rodzinne. Pokazuje do czego zdolna jest matka, by chronić swoje dzieci oraz jak tajemnice potrafią zniszczyć wszystko w jednej chwili. Wątek wizji wydarzeń przypomina mi trochę coś paranormalnego i czytając miało się wrażenie, że czasem zamiast Jenny jest Callie (nawet sama bohaterka miała zaniki pamięci, gdy działo się z nią coś dziwnego). Szkoda, że wątek ten nie został bardziej rozbudowany.

Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki, ponieważ bardzo przypadł mi do gustu jej styl pisarski.

Książka na samym początku mnie nudziła, a główna...

Jenna po przeszczepie serca zaczyna czuć potrzebę by rozwikłać zagadkę śmierci swojej dawczyni. Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne, ile osób okaże się wplątana w kłamstwa i intrygi. Dużo zwrotów akcji, super pomysł sam w sobie choć i tak trochę męczyła mnie ta książka.

To już kolejna powieść tej autorki, którą przeczytałam. Bardzo fajnie się czyta, szybko, bo w miarę krótkie rozdziały. Ciekawy pomysł na fabułę, która sprawia, że czekam na następny rozdział. Polecam.

• 2017