Okładka książki Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia

superNOWA
typ
papier
corrum
8.38 (2352 ocen i 69 opinii)

Opis książki

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2012-02-06

Moja opinia się nie liczy, mam pierdolca na punkcie Sapkowskiego.

Agro | 2014-03-03
Przeczytana: 02 marca 2014

Sapkowski i jego pierwsze opowiadania o Wiedźminie. Zbiór powstał na długo przed stworzeniem sagi. Krótko , treściwe , z dobrymi pomysłami, duża inspiracją baśniami i legendami. Doskonały obraz talentu pisarza , po przeczytaniu opowiadań nie dziwi jego późniejsza sława. Dobry start dla czytelników którzy chcieli by poznać Sapkowskiego od naprawdę najlepszej strony . Całość jest jak przystawka do sagi która jest jak danie główne. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Czytałem po raz 3 ..nigdy mi się nie znudzi..

piotr111 | 2013-06-17
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2013

O Wiedźminie po raz pierwszy usłyszałem w momencie, gdy na rynek wchodziła gra komputerowa o tym tytule. Zrobiła na mnie negatywne pierwsze wrażenie i od tego czasu byłem zrażony do tego cyklu. Kilka lat minęło i postanowiłem mimo wszystko zmierzyć się z tym dziełem, jedyną powieścią fantastyczną polskiego autora o jakiej kiedykolwiek słyszałem.
Pierwsze 70 stron "Ostatniego życzenia" dłużyły mi się bardzo. Już wtedy wiedziałem, że świat opisany w sadze nie przypomina tych baśniowych, sielankowych wyobrażeń występujących bardzo wyraźnie we "Władcy Pierścieni". Sapkowski serwuje nam tutaj o wiele bardziej, realistyczną i brutalną wizję średniowiecza jako epoki przemocy i nietolerancji. Jednak nie jest to wizja całkowicie pesymistyczna. Można w niej dostrzec także postawy, wyobrażenia o świecie natchnione współczesnością.
Postać głównego bohatera jest nietuzinkowa, nieprzeciętna. Geralt z Rivii nie jest bohaterem, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. W swojej ocenie przypomina bestię, pozb...

Alicja | 2012-08-19
Na półkach: 2012, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Nawet nie wiem jak opisać słowami moje wrażenia po przeczytaniu całej Sagi o Wiedźminie. Oszalałam na jej punkcie i o niczym innym nie mogłam myśleć jak o losach jej bohaterów. W domu już mieli mnie dość :D

vattghern76 | 2012-05-08
Na półkach: 2009, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Nie będę się wahał, czyli nie bójmy się wielkich słów: ARCYDZIEŁO polskiej fantastyki. ROZKOSZ obcowania z tą prozą gwarantowana, jak zdobycie przez Messiego kolejnej Złotej Piłki!

Melania | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Zbiór opowiadań, które łączy osoba białowłosego wiedźmina, ale nie tylko. Również znakomity humor, lekkość pióra, wciągająca akcja i wzruszające sceny. Często żałuje się, że rozdział już się skończył, ale na szczęście po nim zaczyna się następny – kolejna przygoda Geralta z Rivii.
Dla mnie „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia” są wstępem do wielkiej przygody z sagą o wiedźminie.

Co wiemy o Geralcie? Fajny facet z dwoma mieczami, wspomagający się eliksirami (rymy niezamierzone :)), które zwiększają wydolność jego organizmu. Jako wiedźmin, teoretycznie, jest pozbawiony uczuć, jednak jego zachowanie często temu przeczy (i dobrze!). Jest nieustraszony, opanowany, zwinny, zręczny i opiekuńczy. Chyba przystojny, jeśli zaufamy Ioli, Yennefer i Essi. Ma kilka blizn, które według mnie, dodają mu uroku. Choć nie jest rycerzem w pełnym rozumieniu tego słowa, możemy jednak opierać się na zdaniu samego Sapkowskiego, który uświadamia nas czym jest rycerz bez blizny ;) Przyjaźni się z Jaskrem,...

Splint3r | 2013-11-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie jestem miłośnikiem fantastyki, ale Sapkowskiego po prostu uwielbiam. Nie ma tu typowego dla gatunku patosu, ani bohaterskiej walki z odwiecznym, mitycznym złem. Nie ma prostego podziału na dobro i zło, każdy ma swoje cele do których dąży, często po trupach. Do tego historia, czy w tym wypadku raczej historie są naprawdę wciągające, a humor po prostu fenomenalny. Zdecydowanie polecam!

jatuczytam | 2014-02-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2014

Cała saga o Wiedźminie stała na mojej półce dość długo i nie po drodze było mi zabrać się za nią. W końcu postanowiłam, że nadszedł czas na Sapkowskiego i sięgnęłam po "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" (posiadam te książki zebrane w jeden tom). Po lekturze tych dwóch zbiorów opowiadań... żałuję, że czekałam tak długo!

Świetny język, wartka akcja, niesamowici bohaterowie... Cóż chcieć więcej? Podoba mi się, że Geralt nie jest postacią zupełnie kryształową, że przeplata się w nim zarówno strona ciemniejsza, jak i jaśniejsza. Zabawny Jaskier, troszkę irytująca Yennefer, przesympatyczna Ciri... W "Ostatnim życzeniu" i "Mieczu przeznaczenia" poznajemy wszystkie te postaci. Poza tym jestem zachwycona tym zbiorem, ponieważ uwielbiam pomieszanie retrospekcji z wydarzeniami bieżącymi. Dodatkowo ilość przygód, jaka spotyka Wiedźmina sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

Podsumowując w kilku zdaniach: cieszę się, że kupiłam mojemu mężowi całą sagę (bo teraz na tym skorzystam i...

| 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

To nie na moje nerwy. Owszem, Pan Sapkowski posiada talent pisarski. Zdania przez niego ułożone czyta się lekko i bez zgrzytów, nie mniej ta wręcz niewiarygodna passa Geralta mnie osłabiła.
Geralt przyparty do muru przez sześciu zbrojnych mężów ot tak wychodzi obronną ręką, prawie bez zadrapania. Rzucają w Geralta kamieniami, Geralt składa dwa palce czyniąc "znak" i....... kamienie go omijają, nie czyniąc mu najmniejszej krzywdy. Na nic zda się potężna siła strzygi, wampira czy innej kikimory, Geralt rozwala je bez najmniejszych problemów posiłkując się szeptem wypowiedzianym zaklęciem.
Kompletna bzdura.

Bosy | 2013-08-14
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Wiedźmy, potwory, smoki, czary i inne dziwne stwory. Świat fantastyki według Sapkowskiego wciąga, zaprasza. Główny bohater, białowłosy wiedźmin Geralt, wzbudził we mnie sympatię. Opowiadania z jego życia - zmagania ze złem, wybór dobra, ucieczki, poszukiwania - przybliża nam jego postać. Humorystyka, styl, magia...
To moja pierwsza książka tego autora, choć nie lubię opowiadań, łyknęłam w całości. Sięgnę po następne. Polecam

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto