Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia

Dziewczyna w walizce
Raphael Montes

6,91 (32 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7 (27 ocen i opinii)

7,46 (13 ocen i opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,82 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marta Ziętek | 2012-02-06

Moja opinia się nie liczy, mam pierdolca na punkcie Sapkowskiego.

Agro | 2014-03-03
Przeczytana: 02 marca 2014

Sapkowski i jego pierwsze opowiadania o Wiedźminie. Zbiór powstał na długo przed stworzeniem sagi. Krótko , treściwe , z dobrymi pomysłami, duża inspiracją baśniami i legendami. Doskonały obraz talentu pisarza , po przeczytaniu opowiadań nie dziwi jego późniejsza sława. Dobry start dla czytelników którzy chcieli by poznać Sapkowskiego od naprawdę najlepszej strony . Całość jest jak przystawka do sagi która jest jak danie główne. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Czytałem po raz 3 ..nigdy mi się nie znudzi..

PABLOPAN | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Rewelacja :)

Kwyrloczka | 2016-04-28
Na półkach: 2016, Ulubine, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Kłopot to zawsze straszny co pisać o książce, którą się lubi, którą czyta się nie pierwszy raz, do której ma się sentyment. Tak jak nie lubię opowiadań tak tutaj stworzyła się całkiem zgrabna opowieść. Kłopot, kłopot co mam napisać. To może tak - u Pana Sakowskiego nie chodzi, tak w zasadzie, głównie o treść, a o to jak treść jest podana. Do mnie taka doza sarkazmu, czarnego humoru, zdroworozsądkowości jak najbardziej przemawia. Pan główny bohater przemawia do mnie aż za bardzo, mógłby przemawiać… ciągle… i jeszcze… jeszcze… więcej… więcej…

Alicja | 2012-08-19
Przeczytana: 2012 rok

Nawet nie wiem jak opisać słowami moje wrażenia po przeczytaniu całej Sagi o Wiedźminie. Oszalałam na jej punkcie i o niczym innym nie mogłam myśleć jak o losach jej bohaterów. W domu już mieli mnie dość :D

piotr111 | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

O Wiedźminie po raz pierwszy usłyszałem w momencie, gdy na rynek wchodziła gra komputerowa o tym tytule. Zrobiła na mnie negatywne pierwsze wrażenie i od tego czasu byłem zrażony do tego cyklu. Kilka lat minęło i postanowiłem mimo wszystko zmierzyć się z tym dziełem, jedyną powieścią fantastyczną polskiego autora o jakiej kiedykolwiek słyszałem.
Pierwsze 70 stron "Ostatniego życzenia" dłużyły mi się bardzo. Już wtedy wiedziałem, że świat opisany w sadze nie przypomina tych baśniowych, sielankowych wyobrażeń występujących bardzo wyraźnie we "Władcy Pierścieni". Sapkowski serwuje nam tutaj o wiele bardziej, realistyczną i brutalną wizję średniowiecza jako epoki przemocy i nietolerancji. Jednak nie jest to wizja całkowicie pesymistyczna. Można w niej dostrzec także postawy, wyobrażenia o świecie natchnione współczesnością.
Postać głównego bohatera jest nietuzinkowa, nieprzeciętna. Geralt z Rivii nie jest bohaterem, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. W swojej ocenie przypomina bestię,...

Samson Miodek | 2014-01-29

Jak można napisać coś tak cholernie dobrego!? Mistrzostwo fantasy, mistrzostwo dialogu, mistrzostwo kreowania postaci!

vattghern76 | 2012-05-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione, 2009
Przeczytana: 2009 rok

Nie będę się wahał, czyli nie bójmy się wielkich słów: ARCYDZIEŁO polskiej fantastyki. ROZKOSZ obcowania z tą prozą gwarantowana, jak zdobycie przez Messiego kolejnej Złotej Piłki!

Melania | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Zbiór opowiadań, które łączy osoba białowłosego wiedźmina, ale nie tylko. Również znakomity humor, lekkość pióra, wciągająca akcja i wzruszające sceny. Często żałuje się, że rozdział już się skończył, ale na szczęście po nim zaczyna się następny – kolejna przygoda Geralta z Rivii.
Dla mnie „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia” są wstępem do wielkiej przygody z sagą o wiedźminie.

Co wiemy o Geralcie? Fajny facet z dwoma mieczami, wspomagający się eliksirami (rymy niezamierzone :)), które zwiększają wydolność jego organizmu. Jako wiedźmin, teoretycznie, jest pozbawiony uczuć, jednak jego zachowanie często temu przeczy (i dobrze!). Jest nieustraszony, opanowany, zwinny, zręczny i opiekuńczy. Chyba przystojny, jeśli zaufamy Ioli, Yennefer i Essi. Ma kilka blizn, które według mnie, dodają mu uroku. Choć nie jest rycerzem w pełnym rozumieniu tego słowa, możemy jednak opierać się na zdaniu samego Sapkowskiego, który uświadamia nas czym jest rycerz bez blizny ;) Przyjaźni się z...

Benzyna | 2014-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Mając na uwadze fakt, że jest to zbiór opowiadań, które z założenia nie tworzą ciągłej fabuły, a są raczej, powiedzmy, retrospekcjami (można przecież przywołać te NAJ-lepsze przygody, prawda?) przymknęłam oko na cukierkowo gładką umiejętność bądź też zwykły fart Wiedźmina Geralta do unikania śmierci czy poważnych ran w obliczu rozmaitej maści potworów i niecodziennych sytuacji. Poza tym książka mnie zachwyciła! Sapkowski jest bardzo plastyczny - każda postać, nawet ta mało znacząca - jest w jego wydaniu nad wyraz prawdziwa i naturalna. Uwydatniają to głównie dialogi; swoją drogą, naprawdę świetne dialogi. Ponadto nieziemskie poczucie humoru i wciągająca akcja - to jest to!