Okładka książki Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia

superNOWA
typ
papier
corrum
8,38 (2498 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2012-02-06

Moja opinia się nie liczy, mam pierdolca na punkcie Sapkowskiego.

Agro | 2014-03-03
Przeczytana: 02 marca 2014

Sapkowski i jego pierwsze opowiadania o Wiedźminie. Zbiór powstał na długo przed stworzeniem sagi. Krótko , treściwe , z dobrymi pomysłami, duża inspiracją baśniami i legendami. Doskonały obraz talentu pisarza , po przeczytaniu opowiadań nie dziwi jego późniejsza sława. Dobry start dla czytelników którzy chcieli by poznać Sapkowskiego od naprawdę najlepszej strony . Całość jest jak przystawka do sagi która jest jak danie główne. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Czytałem po raz 3 ..nigdy mi się nie znudzi..

piotr111 | 2013-06-17
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2013

O Wiedźminie po raz pierwszy usłyszałem w momencie, gdy na rynek wchodziła gra komputerowa o tym tytule. Zrobiła na mnie negatywne pierwsze wrażenie i od tego czasu byłem zrażony do tego cyklu. Kilka lat minęło i postanowiłem mimo wszystko zmierzyć się z tym dziełem, jedyną powieścią fantastyczną polskiego autora o jakiej kiedykolwiek słyszałem.
Pierwsze 70 stron "Ostatniego życzenia" dłużyły mi się bardzo. Już wtedy wiedziałem, że świat opisany w sadze nie przypomina tych baśniowych, sielankowych wyobrażeń występujących bardzo wyraźnie we "Władcy Pierścieni". Sapkowski serwuje nam tutaj o wiele bardziej, realistyczną i brutalną wizję średniowiecza jako epoki przemocy i nietolerancji. Jednak nie jest to wizja całkowicie pesymistyczna. Można w niej dostrzec także postawy, wyobrażenia o świecie natchnione współczesnością.
Postać głównego bohatera jest nietuzinkowa, nieprzeciętna. Geralt z Rivii nie jest bohaterem, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. W swojej ocenie przypomina bestię, pozb...

Alicja | 2012-08-19
Na półkach: 2012, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Nawet nie wiem jak opisać słowami moje wrażenia po przeczytaniu całej Sagi o Wiedźminie. Oszalałam na jej punkcie i o niczym innym nie mogłam myśleć jak o losach jej bohaterów. W domu już mieli mnie dość :D

PABLOPAN | 2012-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2012

Rewelacja :)

vattghern76 | 2012-05-08
Na półkach: 2009, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Nie będę się wahał, czyli nie bójmy się wielkich słów: ARCYDZIEŁO polskiej fantastyki. ROZKOSZ obcowania z tą prozą gwarantowana, jak zdobycie przez Messiego kolejnej Złotej Piłki!

Melania | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Zbiór opowiadań, które łączy osoba białowłosego wiedźmina, ale nie tylko. Również znakomity humor, lekkość pióra, wciągająca akcja i wzruszające sceny. Często żałuje się, że rozdział już się skończył, ale na szczęście po nim zaczyna się następny – kolejna przygoda Geralta z Rivii.
Dla mnie „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia” są wstępem do wielkiej przygody z sagą o wiedźminie.

Co wiemy o Geralcie? Fajny facet z dwoma mieczami, wspomagający się eliksirami (rymy niezamierzone :)), które zwiększają wydolność jego organizmu. Jako wiedźmin, teoretycznie, jest pozbawiony uczuć, jednak jego zachowanie często temu przeczy (i dobrze!). Jest nieustraszony, opanowany, zwinny, zręczny i opiekuńczy. Chyba przystojny, jeśli zaufamy Ioli, Yennefer i Essi. Ma kilka blizn, które według mnie, dodają mu uroku. Choć nie jest rycerzem w pełnym rozumieniu tego słowa, możemy jednak opierać się na zdaniu samego Sapkowskiego, który uświadamia nas czym jest rycerz bez blizny ;) Przyjaźni się z Jaskrem,...

Benzyna | 2014-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Mając na uwadze fakt, że jest to zbiór opowiadań, które z założenia nie tworzą ciągłej fabuły, a są raczej, powiedzmy, retrospekcjami (można przecież przywołać te NAJ-lepsze przygody, prawda?) przymknęłam oko na cukierkowo gładką umiejętność bądź też zwykły fart Wiedźmina Geralta do unikania śmierci czy poważnych ran w obliczu rozmaitej maści potworów i niecodziennych sytuacji. Poza tym książka mnie zachwyciła! Sapkowski jest bardzo plastyczny - każda postać, nawet ta mało znacząca - jest w jego wydaniu nad wyraz prawdziwa i naturalna. Uwydatniają to głównie dialogi; swoją drogą, naprawdę świetne dialogi. Ponadto nieziemskie poczucie humoru i wciągająca akcja - to jest to!

Dżoana | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Język Sapkowskiego cudowny, czyta się fantastycznie. Od razu widać różnice w czytaniu topornych tłumaczeń fantastyki z języka angielskiego, a oryginalnym tekstem pisanym piękną polszczyzną. Dodatkowo perełki językowe typu "a niech cię psia rzyć" itp., które mnie osobiście bawią do łez. Najsilniejszym punktem nie są jednak przygody, lecz to kto je przeżywa. Geralt to wg mnie bohater hipnotyzujący. Chce się go słuchać, patrzeć na niego, poznawać go. I im bardziej ludzie go odtrącają przez jego profesję, tym czytelnikowi staje się bliższy.

Splint3r | 2013-11-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie jestem miłośnikiem fantastyki, ale Sapkowskiego po prostu uwielbiam. Nie ma tu typowego dla gatunku patosu, ani bohaterskiej walki z odwiecznym, mitycznym złem. Nie ma prostego podziału na dobro i zło, każdy ma swoje cele do których dąży, często po trupach. Do tego historia, czy w tym wypadku raczej historie są naprawdę wciągające, a humor po prostu fenomenalny. Zdecydowanie polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku