Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia

Okładka książki Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia Andrzej Sapkowski
Okładka książki Ostatnie Życzenie. Miecz Przeznaczenia
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1-2) fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1-2)
superNOWA
2010-01-01
2010-01-01
Czarna edycja kolekcjonerska

Przeczytane lata temu, niemniej bardzo mi podpasowały - zarówno wyraziści bohaterowie (zwłaszcza Geralt, taki nasz odpowiednik Conana),miejsce akcji a'la średniowiecze oraz forma - krótkie, zamknięte opowieści na jedno, niezobowiązujące posiedzenie. Najlepsze, co do tej pory przeczytałem w gatunku fantasy. Klasa! Niemniej główny cykl wiedźmiński wciąż przede mną...

Są takie serie, które gdy zacznie się czytać ciężko przerwać. I to zdecydowanie jedna z nich.

Każdy rozdział ma w sobie coś wyróżniającego. Żaden nie nudzi, bo akcja jest praktycznie zawsze. Dziesiątki postaci towarzyszących, poznanych przypadkiem, wrogów i potworów. Nasycenie wydarzeniami po brzegi, okraszone przelotnymi (i tymi trochę mniej) romansami Wiedźmina, momentami burżujstwa lub biedy. Zachęcające do czytania przez możność zaskoczenia się z każdym nadchodzącym rozdziałem. Czego chcieć więcej?

Totalna klasyka. Szkoda, że tak późno się za to zabieram...

Po kilkunastu latach ponownie zajrzałem do Wiedźmina i póki co, to dla mnie najlepsza polska fantastyka! Motywy baśniowe, legendy i słowiański klimat. Genialne!!

Żałuję, że dopiero teraz zacząłem swoją książkową przygodę z Wiedźminem. Niesamowity klimat zawarty w dialogach i spójnych zasadach wymyślonego świata, który zachwyca każdym detalem i każdym pobocznym wątkiem. Coś pięknego.

Zdecydowanie dwa pierwsze tomy są dla mnie najlepsze i bardzo wciągające, nie ujmując oczywiście pozostałym, po prostu mam do nich wielki sentyment i najfajniej wspominam. Do historii o Wiedźminie można wracać w nieskończoność i nigdy się nie znudzi, po prostu arcydzieło. Książki i gra są u mnie na pierwszym miejscu i na zawsze pozostaną w serduszku. Seriale, czy filmy zupełnie nie oddają tego wspaniałego klimatu.

Drugi tom opowiadań Sapkowskiego, mimo że odrobinę mniej porywający, niż pierwszy, nadal jest świetna książką i po prostu sam się czyta. Mi osobiście najbardziej podoba się język, którym został napisany. Czytając, czuję jakbym przenosił się do zamierzchłych czasów. Tworzy to niesamowity klimat. Dodatkowo znajdziemy tam wspaniale wykreowane pierwszo- i drugoplanowe postacie i intrygujące zakończenie, które sprawia, że z marszu człowiek sięga po kolejną część.

Jedna z ważniejszych książek jakie przeczytałem. Użycie miecza nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Swoją przygodę z wiedźminem, rozpocząłem od gry, później był serial przyznam, że naszej rodzimej produkcji nie znam, później jeszcze raz była gra, więc przyszedł czas na książkę, fakt z przerwami (przy dziecku, nie zawsze jest czas na czytanie) ale jak zaczynałem czytać to, bałem się że w końcu się skończy, no i stało się, dobrze że jest jeszcze kilka części, to będę mógł wsiąknąć w świat który stworzył Pan Sapkowski. Polecam

Wiedźmina czytałam po raz pierwszy 20 lat temu. Wracałam do niego wielokrotnie. Teraz, po obejrzeniu netflixowej produkcji, znów nabrałam ochoty na reread. Można powiedzieć, że jubileuszowy.

To jest wciąż tak samo genialne. Saga starzeje się pięknie, można ją czytać w każdym wieku i zawsze będzie aktualna. No i te dialogi - po prostu uwielbiam i to ich najbardziej brakuje mi w serialu.

Zabieram się za pozostałe tomy. Dobrze mi w wiedźmińskim świecie 😊

"Ano, cóż, paskudny otacza nas świat [...] Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli."

Na fali popularności serialu sama również zdecydowałam się sięgnąć po powieść Sapkowskiego. Nie było to moje pierwsze spotkanie z Geraltem z Rivii, ale zdecydowanie mogę je uznać za najbardziej udane. Po latach całkowicie zmienił się mój odbiór całej historii. Zawsze podziwiałam twórców fantastyki za ich niezwykłą wyobraźnię ,dlatego tym bardziej jestem pod wrażeniem świata, który został wykreowany w "Wiedźminie". Całość wciąga, zachwyca, bawi... Nie dziwne, że książka zyskała aż tak duży światowy rozgłos. Dla mnie zdecydowanie była to świetna lektura!