Najpierw książka, później film (29.10.2019)

LubimyCzytać LubimyCzytać
29.10.2019

Nerwowe oczekiwanie na zwiastun „Wiedźmina”, kolejny serial na podstawie polskich kryminałów, a także nadchodząca ekranizacja „Wojny światów” Herberta George`a Wellsa. Zapraszamy na przegląd książkowo-filmowych newsów, w którym prezentujemy również świąteczną alternatywę dla „Kevina samego w domu”.

Najpierw książka, później film (29.10.2019)

„Wiedźmin”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Co nowego słychać w świecie „Wiedźmina”? Producenci serialu bardzo powoli sączą informacje o serialu do żądnych wiedzy fanów Geralta z Rivii. Czytelnikom sagi Andrzeja Sapkowskiego został do tej pory pokazany jeden teaser serialu, a także zmontowany z tych samych scen… zwiastun zwiastuna. Premiera pełnoprawnego trailera serii ma nastąpić podczas włoskiego konwentu Lucca Comics & Games: Edizione 2019, który odbywa się pomiędzy 30 października a 3 listopada. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, we włoskim miasteczku fani będą mieli szansę porozmawiać z obecnym na miejscu Andrzejem Sapkowskim, a także obejrzeć stroje i rekwizyty użyte w serialu, które zostaną wyeksponowane w specjalnie przygotowanym wiedźmińskim miasteczku. Fanom obecnym w Polsce, zamiast w toskańskim miasteczku, pozostaje oglądanie paru nowych fotosów z planu filmowego, udostępnionych przez Netflix.

„Szadź”, Igor Brejdygant (wyd. Marginesy)

Powstanie kolejny serial będący adaptacją polskiego kryminału. Po opisywanych w zeszłym tygodniu „Żmijowisku” na podstawie książki Wojciecha Chmielarza (z Pawłem Domagałą i Cezarym Pazurą) i drugim sezonie ekranizacji cyklu Remigiusza Mroza „Chyłka” (z Magdaleną Cielecką w roli głównej), również Igor Brejdygant doczekał się własnego serialu. W wiosenno-letniej ramówce na platformie internetowej player.pl ma pojawić się „Szadź”. Pisarz ma być odpowiedzialny za scenariusz siedmioodcinkowej serii. Nie są znane jeszcze szczegóły obsady, choć wiemy już, że jedną z głównych ról zagra Maciej Stuhr (co sam aktor potwierdził w rozmowie z serwisem naekranie.pl).

„Kradnąc konie”, Per Petterson (wyd. W.A.B.)

Najlepszą Międzynarodową Adaptacją Literatury roku 2019 został norweski film „Kradnąc konie” w reżyserii Hansa Pettera Molanda. Werdykt został ogłoszony podczas Targów Książki we Frankfurcie. Główną rolę w ekranizacji książki Pera Pettersona zagrał szwedzki aktor Stellan Skarsgård, znany między innymi z serialu „Czarnobyl” i filmów „Dogville” i „Nimfomanka” w reżyserii Larsa von Triera. Niestety, do polskich kin obraz Pettera Molanda jeszcze nie dotarł. Może międzynarodowe uznanie skłoni dystrybutorów do wprowadzenia „Kradnąc konie” również do nas?

 

„Wojna światów”, Herbert George Wells (wyd. Vesper)

Klasyczna powieść science-fiction będzie miała swoją serialową premierę. Nie będzie to co prawda pierwsza adaptacja, gdyż „Wojna światów” doczekała się już czterech ekranizacji filmowych; jednej z 1953 roku w reżyserii Byrona Haskina i.... trzech z 2005 roku, w tym tej najbardziej znanej – nominowanej do Oscara – autorstwa Stevena Spielberga z Tomem Cruisem, Justinem Chatwinem i Dakotą Fanning w rolach głównych.
W przygotowywanej dla stacji FOX we współpracy z Canal+ ośmioodcinkowej serii na ekranie zobaczymy między innymi Gabriela Byrne’a, Elizabeth McGovern, Leę Drucker i Natashę Little. Pierwsze dwa odcinki na antenie FOX już 31 października.

„W śnieżną noc”, Lauren Myracle, Maureen Johnson i John Green (wyd. Bukowy Las)

Kiedy w Wigilię w pewnym miasteczku zaczyna szaleć śnieżyca, grupa licealistów musi zmierzyć się z nieoczekiwanymi zwrotami w relacjach z przyjaciółmi i swoim życiu uczuciowym. Czy im się udało, będziemy mogli zobaczyć już od 8 listopada na platformie Netflix, gdy swoją premierę będzie miał film w reżyserii Luke’a Snellina z Mitchellem Hope i Mason Gooding w rolach głównych. Może tym razem podczas świąt na ekranach polskich domów nie zagości już „Kevin sam w domu”?


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Leśny_ludek 29.10.2019 19:15
Czytelniczka

Coś zamiast Kevina. Święta bez Kevina.
....
Ale nie rozumiem... :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnesto 29.10.2019 11:31
Czytelniczka

Oby tylko owe ekranizacje były tak dobre, jak powieści. Wiele zależy od reżysera, scenarzysty i aktorów. Trzy czynniki muszą GRAĆ, by wyszło coś niebywałego. Jestem ciekawa - najbardziej - ekranizacji Kradnąc Konie, norweskiej powieści.

trzymam kciuki

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 29.10.2019 10:32
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post