Nocna straż

Wydawnictwo: Mag

Koszmary III wojny światowej sprawiają, że do współczesnego świata powraca magia. Na ulicach pojawiają się mityczne, zabójcze istoty. Ludzkość musi nauczyć się żyć w nowych warunkach lub zniknąć z powierzchni ziemi... Ale to dopiero początek tej opowieści... Jest rok 2074. Nikt nie pamięta już świata bez magii. Ludzie składają dzieci w ofierze duchom i bogom. Stworzone przez nich maszyny podbiły wewnętrzne miasta, a ci, którzy wchodzą do lasu nigdy zeń nie wracają...

misha | 2013-08-28

Książkę dostałam od kolegi i zachęcona jego entuzjastyczną opinią skusiłam się na przeczytanie.
Niestety muszę stwierdzić,że rozczarowałam się. Jedyny plus to klimat: ciężki i mroczny. Tymczasem sama akcja ciągnie się jak przysłowiowe 'flaki'. Zbyt obszerne,nic nie wnoszące, opisy sprawiające wrażenie 'zapchaj stron', były dla mnie zwyczajnie męczące. Ponadto fabuła,charakterystycznie skonstruowana,wyraźnie utrudniała orientację: co,jak,skąd i dlaczego.
Według mnie jest to zdecydowanie książka dla wytrwałych, lubiących specyficzny klimat.

Wszebora | 2012-11-09
Przeczytana: 23 listopada 2012

Książkę tę po raz pierwszy czytałam w podstawówce i pamiętam, że wtedy wizja magii oraz świata opisanego przez Stewarta wywarła na mnie spore wrażenie, a zwłaszcza Puszcza. Teraz po latach postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz. Książka nadal ma dla mnie swój urok i klimat, chociaż niektóre motywy, na które za pierwszym razem nie zwróciłam specjalnie uwagi, teraz były nieco irytujące. Mimo to serdecznie polecam tą książkę miłośnikom niebanalnej fantastyki :) Na pewno ta pozycja kiedyś zagości w mojej domowej biblioteczce.

kwilkow | 2016-10-19
Tomato | 2016-05-20