Kres Obłoków

Wydawnictwo: Mag
Clouds' End
83-86572-48-5
Bastete

Na granicy świata rozciąga się królestwo Mgły. Z jej magicznych oparów wyłaniają się ciągle nowe wyspy i lądy. Pojawiają się również stworzenia dotychczas nieznane, czasami okrutne i przerażające, czasami dziwne i tajemnicze. Jedno z nich przyjmuje postać Strumyk, młodej dziewczyny z Kresu Obłoków. Wraz ze swą bliźniaczką wyrusza ona na daleką wyprawę. Połączone przeznaczeniem siostry zmagają...

Jedno z nich przyjmuje postać Strumyk, młodej dziewczyny z Kresu Obłoków. Wraz ze swą bliźniaczką wyrusza ona na daleką wyprawę. Połączone przeznaczeniem siostry zmagają się z niebezpieczeństwami, biorąc udział w historii dużo ważniejszej niż one same.

Oto opowieść o bohaterach, czarodziejach i wojnie dwóch cesarstw...

SamNieWieszKto | 2013-07-05

Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, żebym nie zdołał książki zmęczyć do końca. Jak łatwo zgadnąć mamy do czynienia z takim właśnie przypadkiem.

Składa się na ten fakt kilka rzeczy. Są to:
a) Bardzo skomplikowany, wydziwiony świat fantasy rządzący się skrajnie odmiennymi od ziemskich regułami. W innych okolicznościach byłaby to zaleta powieści, jednak na skutek pozostałych dwóch wad cecha ta również staje się wadą.
b) Zły tłumacz, który być może jest świetnym anglistą, ale bardzo słabo radzi sobie z językiem polskim.
c) Redakcja, która nie potrafiła wtórnie przełożyć książki z tłumaczowego na nasz język ojczysty.

W efekcie książka napisana jest językiem polskoidalnym, przez co nie da się ani zrozumieć reguł rządzących światem przedstawionym, powieść, ani niektórych zdań.

Autumn_Witch | 2014-03-31

Co i kogo można poświęcić w imię ratowania własnego świata? "Czy zrobiłbyś coś, o czym wiedziałbyś, że jest złe?"
Książka nieco trudna w odbiorze, porusza ciężkie tematy, ale przy tym posiada niesamowity klimat. Urzekł mnie świat przedstawiony w powieści, wszechobecna Mgła i lud opierający swoje zwyczaje na węzłach żeglarskich. Ogólnie lektura jest jednak przygnębiająca, a większość wątków kończy się "nie tak, jak powinny".
Zdecydowanie nie jest to "literatura dla dzieci i młodzieży", choć na takiej właśnie półce znalazłam ją w bibliotece. Niemniej jednak dojrzałym czytelnikom polecam.

Niezapomniana | 2015-08-26
callvados | 2015-01-02