Życie, które działa. Jak znaleźć drogę do prawdziwej mądrości

Tłumaczenie: Ryszard Zajączkowski
Wydawnictwo: Esprit
Making Life Work
poradniki

Jedna z najpopularniejszych książek bestsellerowego amerykańskiego autora, znanego z książek Zbyt zajęci, by się nie modlić i Kim jesteś, gdy nikt nie patrzy. Bill Hybels pokazuje tym razem, co potrzebne jest, by przeżyć szczęśliwie życie, korzystając obficie z mądrości życiowej zawartej w Biblii. Według autora, na świecie istnieje wielka obfitość informacji, wiadomości i wiedzy. Niestety, jest jednocześnie bardzo niewiele mądrości. A jest to coś kluczowego, gdy napotykamy problem w pracy czy w domu, w relacji z przyjaciółmi czy we własnym życiu.

Dowiadujemy się zatem:
- jakie czynniki są istotne dla osiągania przez nas celów życiowych
- jak znajdować przyjaciół
- dlaczego w pewnych sytuacjach tak trudno zaufać Bogu
- jak stawiać sobie wymagania i cele
- jak odpowiedzieć komuś, kto jest zły na mnie
- jaki jest zaskakujący rezultat udzielania pomocy innym
- jak można zbudować sobie solidne podstawy finansowe.

Bill Hybels pokazuje, że dzięki mądrości życie może zacząć „działać” jak dobrze naoliwiony mechanizm!
Prześlij tę publikację do:Share on facebook Share on twitter Share on email Share on google More Sharing Services

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2008

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/35/Zycie--ktore-dziala.html

Małgorzata | 2013-12-17
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 listopada 2013

W zeszłym miesiącu sięgnęłam po książkę Billa Hybels’a „Życie, które działa. Jak znaleźć drogę do prawdziwej mądrości”, ponieważ ‘pewien Pan’ dwukrotnie prosił mnie, po przez portal „Lubimy czytać”, abym mu ją wysłała. Stwierdziłam, więc, że musi być coś w niej niesamowitego skoro ‘pewien Pan” tak bardzo chciał ją przeczytać… tak bardzo, że prosił o jej wysłanie, twierdząc, że po przeczytaniu mi ją odeśle i zwróci koszt wysyłki. Wszystko byłoby ślicznie, pięknie tylko, że moja
wiara w ludzi nie sięga, aż tak daleko

Ale wróćmy do książki, która ma nas przybliżyć do Boga i ludzi oraz nauczyć jak żyć… I w tym momencie wychodzi, że jestem wierząca ale nie praktykująca – w
końcu nie zaufałam bliźniemu, a o tym też pastor Hybels mówi. Ot, mała dygresja!

W swojej książce, Pastor pokazuje nam, czego potrzebujemy, by żyć szczęśliwie. Odsyła nas do Biblii (głównie Księgi Przysłów), z której powinniśmy czerpać życiową mądrość. Wg niego jest ona jedynym sprawdzonym źródłem informacji,...

Marta | 2012-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 września 2012

Bill Hybles jest pastorem i założycielem kościoła w Willow Creek na przedmieściach Chicago. Zyskał sławę i uznanie jako autor kilkunastu książek – poradników dotyczących życia w duchu chrześcijańskich wartości. Książka „Życie które działa” powstała na podstawie kazań inspirowanych starotestamentową Księgą Przysłów, które głoszone były cyklicznie w parafii pastora.
Księga Przysłów jest zbiorem porad jak mądrze postępować w życiu. Jej autorstwo przypisuje się zwykle królowi Salomonowi. Jednak do jej powstania przyczyniło się wielu pisarzy, których praca została zebrana przez nieznanego autora w V w. p.n.e. Cechą charakterystyczną przypowieści jest ich poetycka forma - najczęściej są to dwuwiersze. Ich przekaz jest nieskomplikowany i prosty w interpretacji. Co najważniejsze przez ponad dwa i pół tysiąca lat przysłowia te nie straciły na aktualności.
Bill Hybles przekonuje, że zamiast obwiniać wszystko i wszystkich za swoje niepowodzenia należy przejąć inicjatywę i zacząć działać. ...

jacenty | 2011-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Bill Hybels ma niesamowity dar Boży do prostego i obrazowego przekazywania życiowych mądrości. Wbrew pozorom nie jest to ani psychologiczne podejście do życia, ani na bazie samej wiary.
Jak sam autor mówi we wstępie, jest ona napisana na bazie serii kazań na temat Księgi Mądrości. Na szczęście z patetycznym tonem homilii, ani kazania nie ma za wiele wspólnego.
Myślę, że można by z czystym sumieniem powiedzieć, że stanowi ona swego rodzaju podzielenie się życiową - Bożą - mądrością autora z czytelnikami.
Książka ważna i warta uwagi każdego człowieka wierzącego, czy nie wierzącego!

Natalia | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Książka, która od dłuższego czasu stała na mojej półce. Już kilka stron po sięgnięciu po nią stwierdziłam, że warto. Dla szukających uniwersalnych prawd w codziennym zabieganiu.

Szara | 2015-10-24
Dominik | 2014-01-06