Miłość i wojna

Logos
2010-01-01
2010-01-01
Jan Muranty
małżeństwo rozwód rozpad małżeństwa przysięga małżeńska problemy małżeńskie

Ksiażkę pożyczyła mi koleżanka, że bym się z nią zapoznała i stwierdziła, czy zgadzam się z jej podejściem. Kilka bardzo ciekawych i dających do myślenia refleksji, za to z drugiej strony dużo rzeczy, które wydają się totalnie idealistyczne i nierealne do osiągnięcia. W każdym razie ciekawie spojrzeć z małżeństwo z tego punktu widzenia.

Bardzo dobry przewodnik i rozważania dla małżeństw i tych co są na początku swojej drogi i tych z dłuższym stażem. Każde rozważanie porusza odrębny temat i odnosi się do różnych sfer życia. Plus cytaty biblijne i ćwiczenia pomagające zgłębić temat. Krótkie ale bardzo bogate w treści. Na pewno będę wracać do tych rozważań. Nawet po 20 latach małżeństwa można się wciąż rozwijać i ubogacać swoje życie także w małżeństwie. Bardzo wartościowa pozycja.

Książka napisana przez małżeństwo, które bardzo odważnie i szczerze pisze o swoich porażkach, zranieniach, niespełnionych oczekiwaniach i drodze, jaką wspólnie przeszli. O mitach romantycznego małżeństwa, oczekiwaniu, że związek mnie naprawi, o sile stawania razem przeciw trudnościom i bronieniu się przed atakami złego. Zanurzona w perspektywie Ewangelii, z praktycznymi modlitwami i mnóstwem przykładów z życia. Świetny prezent na ślub albo rocznicę, również dla długoletnich małżeństw!

Nie jest to książka warsztatowa, ale bardziej inspiracyjna. I bardzo dobrze! Jeśli macie już dość rad i poradników, a potrzebujecie wzmocnienia we wspólnej drodze, to warto przeczytać.

Książka, dzięki której można poznać wagę małżeństwa, to jak piękny to sakrament, jak bardzo trzeba i warto walczyć. Raczej dla wierzących.

Ksiazka, ktora powinien przeczytac kazdy, kto chce uzdrowic swoj zwiazek. Dla mnie absolutnie otwiera oczy na wiele aspektow malzenstwa. Zdecydowanie do ponownej lektury.

Pozycja warta przeczytania bez względu na to czy dopiero szukamy miłości czy jesteśmy 20 lat po ślubie. Napisana bardzo przystępnym językiem, zawiera wiele ważnych myśli, które pomagają w uporządkowaniu relacji z partnerem i samym sobą. Jeśli dla Ciebie małżeństwo to przede wszystkim sakrament - przeczytaj koniecznie.

Książka dość uduchowiona, ciepła, sprawiająca, że chce się działać. Nie tylko dla osób przeżywających trudności, ale powiedziałabym, że przede wszystkim dla tych, którzy chcą, by ich małżeństwo nie było tylko wegetacją do śmierci, ale radością z przebywania ze sobą każdego dnia.

Fenomenalna! Już czuję że chcę być lepszą żona :)

Fenomenalna! Już czuję że chcę być lepszą żona :)

Każdy będący w małżeństwie i przygotowujący się do tego sakramentu powinien ją przeczytać :)

• Małżeństwo
  • 2011