Przewodnik po rzeczywistości

Wydawnictwo: Michał Sikorski
poradniki
MichalS

Słońce nigdy nie wschodzi dokładnie tak samo. Panta rhei — wszystko płynie! Świat bezustannie zmienia swój kształt, z każdą minutą wchodzi w inne, nowe konfiguracje, a ty jesteś jednym z elementów tego mechanizmu. W żadnych innych czasach nie miałbyś tylu możliwości wyboru, tylu okazji eksplorowania tej nowej rzeczywistości, którą odkrywa przed tobą każdy dzień. Jakie decyzje dziś podejmiesz? Dokąd pójdziesz? Gdzie poślesz swoje myśli? Jakie procesy zapoczątkujesz? Skoro więc codziennie budzisz się w innej rzeczywistości, w której wciąż inicjują się nowe połączenia, które tworzą nowe połączenia, które tworzą nowe połączenia... między tobą a całą resztą, to życie jest niczym innym jak bezustannym odkrywaniem, badaniem struktury i zapoczątkowywaniem tych połączeń. Choć, być może, nie przemieszczasz się z jednego końca świata na drugi, to niczym podróżnik codziennie eksplorujesz nowe, niezbadane terytoria. O tym właśnie jest ta książka. Większość ludzi nie zastanawia się nad tym, co kryje się pod słowami, które słyszą. W ogóle nie poddaje refleksji tego, co ich spotyka, nie przetwarza informacji, które odbiera. Bezwolne masy idą przez życie z klapkami na oczach, zaliczając kolejne checkpointy — podstawówka, gimnazjum, matura, studia, stabilna praca, emerytura, śmierć... Bo tak jest wygodniej. „Kto mniej wie, lepiej śpi" — jak to mówią. Ale ty nie jesteś większością. I właśnie dla takich ludzi jak ty jest ta książka. Dla tych, którzy chcą widzieć więcej, tych, którzy chcą sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga, tych, którzy zastanawiają się co jest pod powierzchnią, którzy chcą eksplorować rzeczywistość, przemieszczać się po niej jak odkrywcy po niezbadanym lądzie, by wyciskać z niej jak najwięcej!

źródło opisu: www.michalsikorski.com.pl/ksiazka

źródło okładki: www.michalsikorski.com.pl/ksiazka

Paweł | 2016-07-27
Przeczytana: 25 lipca 2016

Na autora trafiłem kilka miesięcy temu na Youtubie. Po pierwszym zaskoczeniu, że tak młody chłopak prowadzi kanał związany z rozwojem, obejrzałem wszystkie filmiki i stwierdzam, że dla mnie jest to obecnie nr 1 na polskim Youtubie w tej kategorii. Zatem gdy tylko zobaczyłem, że ukazała się książka Michała Sikorskiego, czym prędzej nabyłem ją i zabrałem się za czytanie. Nie ukrywam, że nie bez obaw, bo nie wiedziałem czy to co odpowiada mi w filmikach, będzie mi również odpowiadać w wersji pisanej. Na szczęście wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane. Podtytuł książki to "Inspiracje, motywacje, refleksje" i te trzy słowa zdecydowanie najtrafniej opisują tę książkę. Dlatego właśnie tak wysoko oceniam tę pozycję, że autor nas inspiruje, jednocześnie nie pchając nam na siłę do głowy swoich ideologii (tak jak to robi większość "coachów"), motywuje w "zdrowy sposób" (bez pustych frazesów w stylu "Jesteś zwycięzcą", "Możesz wszystko!") i w wielu miejscach skłania do refleksji....

Jeksal | 2016-08-21
Przeczytana: 27 lipca 2016

Książka poszerza horyzonty, motywuje do działania, myślę że jeszcze nie raz do niej zajrzę.
Polecam przeczytać, bo naprawdę warto.

Filip | 2016-07-26

Książka przeznaczona dla osób, które chcą w trochę bardziej filozoficzny sposób spojrzeć na rzeczywistość. Przedstawia nienachalne spojrzenie autora na rzeczy proste, jak również te trudniejsze. Do takich książek trzeba podchodzić z otwartym umysłem. Bardzo polecam te lekturę. Naprawdę godna przeczytania.

Vorvex | 2016-08-01

Świetna książka, nie będę nic więcej o niej pisał poprostu przeczytajcie sobie ... :)

Bartek712 | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Książka z gatunku mających realny wpływ na nasze życie i wszystko co je otacza. Przy odpowiednim podejściu, możemy wynieść z niej ogromne pokłady wiedzy.
Część pierwsza, dla osób które obejrzały filmy Michała kilka razy będzie podsumowaniem i usystematyzowanej wiedzy z Youtuba, można nawet zauważyć zdania występujące w filmach. Część druga zawiera sporo nowej wiedzy, głównie z zakresu relacji międzyludzkich. Część trzecia zawiera coś czego potrzebowałem, spis motywujących książek, filmów i muzyki.
Idealna dla tych, którzy znają twórczość Michała na YT i dla osób którym nazwisko Sikorski, nie mówi jeszcze nic :)

Pawel | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Książka warta przeczytania, młody człowiek a mimo to z dużą wiedzą. Przypomniałem sobie wiele zasad... Kilka nowych rzeczy wpadło mi też do głowy. Polecam

Karol Soja | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Super ksiażka - polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym, szukającym sensu życia, zastanawiającym się co daje im szczęście.

MikołajG | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Super książka, nie będę się tutaj rozpisywał... sprawdźcie sami ;)

kluner | 2017-10-04

Świetna książka - daje do myślenia!

Michał | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Dobrze się czyta. Polecam!