Prostota

7 (31 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Simplify
religia
Ursa

Przemęczony. Przytłoczony. Zbyt zajęty. Brzmi znajomo? Dzisiejsze tempo życia może doszczętnie wykończyć zwyczajnego człowieka. Co gorsza, nieustanne zabieganie i troska o rzeczy doczesne powodują, że tracimy z oczu to, co naprawdę ważne. A co, jeśli życie może wyglądać inaczej? Co by się stało, gdyby odrzucić to, co zbędne i żyć dla tych, których kochamy? Jeśli, kierując się sprawami...

Przemęczony. Przytłoczony. Zbyt zajęty. Brzmi znajomo?

A co, jeśli życie może wyglądać inaczej? Co by się stało, gdyby odrzucić to, co zbędne i żyć dla tych, których kochamy? Jeśli, kierując się sprawami najważniejszymi, wybierzemy proste życie, będziemy musieli nie tylko zmienić tygodniowy grafik czy uporządkować szafę. Droga prostoty wymaga w pierwszej kolejności oczyszczenia duszy. Dopiero potem można przestać robić to, co się nie liczy – i zacząć robić to, co ważne.
W Prostocie Bill Hybels wymienia najważniejsze problemy, z którymi musi się uporać człowiek, by oczyścić swoje życie. Tylko kładąc wszystko na jedną szalę i żyjąc w nowy, prostszy sposób, będziemy w stanie naprawdę czerpać z życia pełnymi garściami.

W książce Prostota Bill Hybels pomaga nam oczyścić duszę i przejść ze stanu wyczerpania do stanu pełni energii; z nerwowego pośpiechu do spokoju płynącego z wiary. Dzięki tej książce nauczyłam się żyć pełniej mimo ograniczenia zobowiązań, budować życie w oparciu o równowagę i pełnię, uwalniając się od chaosu płynącego z nadmiaru.
Christine Caine

W Prostocie Bill Hybels zabiera was w podróż, dzięki której możecie zmienić swoją życiową perspektywę, na nowo ułożyć hierarchię wartości i ponownie rozpalić w sobie wiarę w Chrystusa. Ta książka będzie dla was nie tylko źródłem nadziei, ale również praktycznych wskazówek, jak wieść życie, o którym zawsze marzyliście.
Craig Groeschel

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit

źródło okładki: Wydawnictwo Esprit

agusja | 2015-01-28
Przeczytana: grudzień 2014

Zaczęłam czytać tę książkę pewnego dnia w tramwaju, bo było to jedyne kilkanaście minut w ciągu dnia, które mogłam przeznaczyć na cokolwiek poza niecierpiącymi zwłoki obowiązkami. Nie da się ukryć, że stan, który Hybels opisuje jako wyczerpanie, zniechęcenie, wypalenie był mi dość bliski. Mnie i wielu, wielu z nas.

Pracujemy coraz więcej, chcemy się rozwijać, mamy różne zobowiązania. Wciskamy w swój grafik coraz więcej i traktujemy jak naturalny fakt, że nie wysypiamy się, jesteśmy rozdrażnieni. Tak to już jest. Ale czy na pewno musi?

Hybels mówi o czymś, co nazywa zbiornikiem z energią, bo z pustym bakiem daleko nie zajedziemy. Kluczowe jest odnalezienie sposobów na napełnienie życiodajnym paliwem naszych zbiorników odpowiadających naszym indywidualnym potrzebom.

Wielkim plusem tej książki, który odróżnia ją od wielu innych poradników z cyklu „Jak zostać bogatym i szczęśliwym w pięciu prostych krokach” są praktyczne wskazówki, jak zastosować w codziennym życiu słuszne zasady...

Ursa | 2014-11-06
Przeczytana: 02 listopada 2014

„Gdy masz w sercu wiele łaski Bożej, możesz ujrzeć rozmaite sytuacje życiowe we właściwej perspektywie”

Bill Hybels jest protestanckim pastorem oraz założycielem cieszącego się dużą popularnością kościoła Willow Creek Community Church, mieszczącego się na przedmieściach Chicago. Jest cenionym autorem kilkunastu bestsellerowych tytułów traktujących o duchowości chrześcijańskiej, m.in.: „Zbyt zajęci, by się modlić” oraz „Potęga Bożego szeptu”. Autora cechuje niezwykle charyzmatyczna osobowość oraz szczery i bezpośredni kontakt z ludźmi, które uczyniły z jego parafii najczęściej odwiedzany kościół w całej Ameryce Północnej.

Świat pędzi do przodu, a my razem z nim. Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok jesteśmy coraz bardziej zagonieni, coraz częściej „śmiertelnie zapracowani”, nie mamy prawie w ogóle czasu, aby się zatrzymać i zastanowić się, dlaczego robimy to, co robimy. Nasze życie „poszarpane” jest zmartwieniami i obowiązkami, nad którymi czasami trudno nam zapanować....