Jaką żoną jestem?

Tłumaczenie: Joanna Kaniewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Koinonia
What's it like to be married to me? And other dangerous questions
978-83-60124-71-0
poradniki
Basja

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie: - Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę? W sposób niezwykle otwarty i szczery Linda dzieli się własnymi doświadczeniami z wieloletniego stażu małżeńskiego. Przyznaje, co było najlepszymi, a co najgorszymi rzeczami, jakie zrobiła dla swego związku. Pomaga odkryć, jakiego małżeństwa z...

- Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę?

W sposób niezwykle otwarty i szczery Linda dzieli się własnymi doświadczeniami z wieloletniego stażu małżeńskiego. Przyznaje, co było najlepszymi, a co najgorszymi rzeczami, jakie zrobiła dla swego związku. Pomaga odkryć, jakiego małżeństwa z głębi serca pragnie dla ciebie Bóg. Przeczytaj, zastosuj, a zobaczysz, jak wiele może się zmienić.

Książka Lindy sprawi, że Twoje małżeństwo stanie się na nowo źródłem radości, spełnienia i ekscytacji!

Spis treści
Podziękowania
Według projektu, nie z przypadku
Co tak na prawdę jest dla mnie ważne?
Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę?
Czy jestem skłonna zmienić swoją postawę?
Co mi da zbliżenie się do ciebie?
Jak to jest się ze mną kochać?
Dlaczego chcę być na niego wściekła?
Czy jest możliwe, by razem wzrastać, gdy wszystko się rozpada?
Spojrzenie w lustro
Studium biblijne do refleksji na dziesięć lub dwanaście tygodni
Przypisy

źródło opisu: http://koinonia.org.pl/products/jaka-zona-jestem

źródło okładki: http://koinonia.org.pl/products/jaka-zona-jestem

Vendie | 2018-10-02

Ksiazka obowiazkowa dla kazdej mężatki, ktora chce wiesc szczesliwe życie.
Napisana przez zaawansowana stazem zone i matke. Przeczytalam ja przed slubem, i wiem ze bede do niej wracac. Zmusza nad refleksji nad tym jaka jestem dla swojego meza. Pokazuje wartosc zlozonego przyrzeczenia, moze ono byc naszym drogowskazem, droga ktora postanowilysmy obrac w dniu slubu.
Ksiazke czyta sie z czuloscia i nadzieja, bo to my decydujemy jak bedzie wygladalo nasze malzenstwo. Chcesz cos zmienic? Zacznij od siebie.
Zachecam do krotkiej pokornej modlitwy:"Panie przemieniaj moje serce".

Z_błyskiem_w_oku | 2017-07-24

Oparta o Biblię, bardzo praktyczna i inspirująca „samopomocowa” książka o relacjach, z wieloma zabawnymi i poruszającymi przykładami. Zachęca, by przestać narzekać na męża i spojrzeć na siebie! Już po pierwszym rozdziale zmobilizowałam się i stworzyłam tzw. Deklarację Małżeństwa, jestem dzięki tej lekturze bardziej uważna i świadoma. Na pewno będę do niej wracać! Daje do myślenia!

Biegnąc_pod_wiatr | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niedawno recenzowałam książkę Lindy Dillow pt. „Twórcza partnerka” (tutaj). Była dla mnie inspiracją. Pomyślałam, że warto sięgnąć po inną pozycję tej autorki i dzięki Wydawnictwu Koinonia mogłam postawić sobie tytułowe pytanie: „Jaką żoną jestem?”.

Autorka jest żoną, matką, babcią. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla kobiet. Jej doświadczenie, wiedza, otwartość na sprawy kobiet – wszystko to przebija się mocno w tych publikacjach.

Często sięgając po dwie pozycje tego samego autora mam podczas drugiej lektury wrażenie, że gdzieś już to czytałam. Gdy skończyłam lekturę „Twórczej partnerki” nie przypuszczałam, że można powiedzieć jeszcze więcej, nie powtarzając wkoło tego samego. Myliłam się! Książka „Jaką żoną jestem?” była dla mnie pewnym nowum, odkryciem, czymś czego wcześniej nie czytałam.

Książka składa się z kilku rozdziałów. Autorka zaczyna od pytania dlaczego wyszłaś za mąż?. Proste, prawda? Tak się może wydawać, choć odpowiedź wcale prosta nie jest… Co tak naprawdę jest...

Dagmara-84 | 2018-05-06
Przeczytana: 09 lutego 2017