rozwiń zwiń

Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera

Okładka książki Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera
PigOut Wydawnictwo: Edipresse reportaż
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Edipresse
Data wydania:
2017-07-19
Data 1. wyd. pol.:
2017-07-19
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381170000
Tagi:
reportaż blogerzy hejt rzeczywistość
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
383 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1153
939

Na półkach: , ,

Kocham PigOuta! Przelał na papier dosłownie to samo, co siedzi w mojej głowie. Lepiej nie ujęłabym tego, co napisał o polskiej mentalności. Początkowo, po słowach ze wstępu: „Pamiętasz słynny cytat Liama Nelsona z „Uprowadzonej”: „Nie wiem, kim jesteś, ale znajdę cię i zrobię kuku”? Pomyśl o nim, zanim napiszesz negatywną opinię na „Lubimy Czytać”. Żart, nie przewiduję negatywnych reakcji”, pomyślałam: „Tak? To ja ci jeszcze pokażę!”, ale rzeczywiście książka mi się podobała! Jestem zdziwiona, ponieważ na ogół nie sięgam po takie pozycje, tę jednak przeczytałam w jeden wieczór. Co prawda niczego nowego się nie dowiedziałam, doskonale wiem, jak działają promocje na Polaków Cebulaków, ale fajnie było poczytać o tym dla odmiany nie w Internecie, a w papierowej książce.

PigOut traktuje o promocjach w markecie, pracy w korporacji, współczesnym kinie i muzyce, o Internecie, który bywa prawdziwą plagą XXI wieku i o wielu innych rzeczach. Na tylnej okładce możemy przeczytać słowa: „Uwaga! Niebezpiecznie śmieszne. I trochę straszne”. Podpisuję się pod tymi słowami. Opisywane przez autora rzeczy są zabawne, parę razy uśmiałam się do łez, ale gorsze jest to, że niekiedy robi się strasznie. To, w jakim tempie świat idzie do przodu, zaczyna mnie przerażać. Strach pomyśleć co będzie za kolejnych x lat. Postęp technologiczny ma swoje plusy i minusy. Internet jest skarbnicą wiedzy, ale jest również zbiorem ogłupiających stron oraz zabieraczy czasu. Dziś możemy załatwić multum spraw, nie wychodząc z domu, a nawet łóżka. Smutne jest to, że kiedyś dzieci trzeba było na siłę ciągnąć do domu, dziś trudno je zmusić, by wyszły na podwórko.

Autor operuje lekkim piórem, sarkastycznym podejściem do polskiej mentalności i nieco wulgarnym językiem. Czasami z deczka go ponosiło, ale podejrzewam, że to na potrzeby książki. Nieco irytowało mnie to, że teksty, żarty, porównania, nie są autorskie, lecz zapożyczone z Internetu, gdzie krążą od lat. Zabrakło mi jakieś puenty na koniec. Po prostu w pewnym momencie historia się urwała i już.

Ciężko sklasyfikować tę pozycję do jakiegokolwiek gatunku. Gdy myślę o tych wszystkich ludziach koczujących przed Lidlem, by rzucić się na torebki czy buty w promocji, na myśl nasuwa mi się „horror”, ale zostańmy przy literaturze faktu.

„Świnia ryje w sieci” uświadomiła mi, jak stereotypy potrafią przyczepić się do tyłka, niczym rzep do psiego ogona. Polak za granicą musi mieć koniecznie białe skarpety do sandałów, facet musi umierać podczas zwykłego przeziębienia, a damska torebka musi być studnią bez dna.

Jestem ciekawa, kto kryje się pod pseudonimem „PigOut”, chyba jednak nie będzie mi dane się o tym przekonać. Chętnie przeczytałabym kolejną jego książkę, tylko czy nie wyczerpały mu się czasami pomysły? „Pamiętnik hejtera” polecam i radzę traktować go z przymrużeniem oka.

Kocham PigOuta! Przelał na papier dosłownie to samo, co siedzi w mojej głowie. Lepiej nie ujęłabym tego, co napisał o polskiej mentalności. Początkowo, po słowach ze wstępu: „Pamiętasz słynny cytat Liama Nelsona z „Uprowadzonej”: „Nie wiem, kim jesteś, ale znajdę cię i zrobię kuku”? Pomyśl o nim, zanim napiszesz negatywną opinię na „Lubimy Czytać”. Żart, nie przewiduję...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    480
  • Chcę przeczytać
    205
  • Posiadam
    77
  • 2018
    22
  • 2019
    22
  • 2020
    11
  • Ulubione
    8
  • 2021
    8
  • Ebook
    6
  • 2020
    6

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera


Podobne książki

Przeczytaj także