Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera

Okładka książki Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera PigOut
Okładka książki Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera
PigOut Wydawnictwo: Edipresse reportaż
reportaż
Edipresse
2017-07-19
2017-07-19
reportaż blogerzy hejt rzeczywistość

Bardzo dobry przerywnik między poważniejszymi lekturami.
Dobre poczucie humoru, dystans i lekki styl. Fajny mix.
Nawet zaśmiałem się parę razy i to w miejscu publicznym.

Bardzo dobry przerywnik między poważniejszymi lekturami.
Dobre poczucie humoru, dystans i lekki styl. Fajny mix.
Nawet zaśmiałem się parę razy i to w miejscu publicznym.

Fajnie i szybko się czyta, jak wszystko co pisze Pigout. Obserwuję od dawna, więc wiedziałam, że to będą moje klimaty, ciekawe historyjki, z humorem (wiele razy śmiechłam podczas czytania). Polecam :)

Świetne poczucie humoru, lekka lekturka na wieczór. Mimo, że część treści słabo się zestarzała, książka wciąż zasługuje na wysoką ocenę

2.5 ⭐

Na plus tej książki zdecydowanie działa to, że jest zabawna w taki trochę niepoprawny sposób. na pewno nie trafi to w poczucie humoru każdego, ale moje zawsze było skrzywione, więc doskonale się dogadaliśmy. Jest ona w formie zbioru anegdotek i prywatnych myśli autora i podoba mi się, jak zgrabnie zostały połączone w jedną całość, dzięki czemu nie mam wrażenia takiego oderwania od rzeczywistości.

Ale ja kompletnie nie wiem, dla kogo jest ta książka, po co ona powstała (poza skokiem na kasę) i na dłuższą metę jest to po prostu męczące. Bo co innego wpaść co jakiś na bloga, bo autor jest bloggerem (nie znam bloga) i przeczytać pojedynczy wpis, a co innego mieć je zebrane w jedną całość, a przecież nie będę 250 stron męczyć pół roku. Także cóż...

2.5 ⭐

Książka napisana swobodnym językiem. Połyka się ją

Książka napisana swobodnym językiem. Połyka się ją

Żałuję że poświęciłem na to czas. Autor ma styl jakich wiele w internecie, wyśmiewa sytuacje, które potrafiłby wyśmiać w podobnym tonie niemal każdy.
Jeżeli ktoś jednak ma pomysł żeby wydać swoje pieniądze na ten twór, to odsyłam do mediów społecznościowych autora gdzie po przebrnięciu przez mnóstwo reklam dostaniemy mniej więcej to co jest w 'Świni...'.
Książka też się trochę zestarzala i sporo 'hejtowanych' w niej sytuacji jest powielanych w obecnym internetowym imidżu Piga. W sumie ta zmiana narracji jest nawet zabawna, więc podwyższam ogólną ocenę.

Książka też się...

książka dla fanów poczucia humoru Piga. Polecam.

książka dla fanów poczucia humoru Piga. Polecam.

Poczucie humoru i styl pisania Piga są jak najpardziej w moim guście. "Darcie łacha" ze wszystkich i wszystkiego oraz ogromny dystans do siebie nieraz spowodowały u mnie śmiech do łez (np. Pig na haju). Polecam jako rozrywkę, ale również refleksję nad teraźniejszością.

"Świnia ryje w sieci", a ja ryłam w domu.
Mój śmiech niósł się wczoraj po chałupie z taką intensywnością, że W. chciał udać się ze mną w miejsce, o które już dawno powinniśmy zahaczyć. I nie, nie mam na myśli ślubnego kobierca, a przybytek znajdujący się na ulicy Partyzantów 2/4 w Pruszkowie.

A zaczęło się niewinnie. Niedawno trafiłam na profil PigOut na fejsbuku. Dlaczego nie zdarzyło się to wcześniej? Cytując klasyka: "Jak do tego doszło, nie wiem..." Idąc za ciosem, zrządzeniem losu, wpadłam na ebooka tego pana. I nie, nie mam na myśli biografii Zenka (istnieje takowa?).

Ale przechodząc do meritum - co takiego mnie zachwyciło? Sarkazm. Kolejna dawka sarkazmu. I żeby nie było za dużo powtórzeń, pora zaszaleć z jakimś synonimem - ironia podana, według mnie w dawkach idealnych 👌 Autor, co prawda naskrobał ją kilka lat temu i niektóre sytuację w niej przedstawione (którymi żyło się wtedy w kraju) mogą wydawać się przedawnione, ale... I tak można na nowo się z nich pośmiać .Jest życiowo, a momentami nawet światowo (te opisy z podróży!).

Jeżeli planujecie weekend w domowym zaciszu, zamiast szukać mało zabawnych "komedii" na Netflixie, dajcie się zakręcić na karuzeli śmiechu, którą kręci PigOut 😁

"Świnia ryje w sieci", a ja ryłam w domu.

Nie do prze czy tania.

Nie do prze czy tania.

Dodaj cytat z książki Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera