Legendy cyberkatakumb

Wydawnictwo: Fantasmagoricon

Cybertłum płynął wokół Anieny, z nią i mimo niej. Praco-zakupo-alko-drago i seksoholicy podążali plątaniną ścieżek ku własnym spełnieniom. Jedni podrygiwali w multimedialnym transie, inni sprawiali wrażenie głęboko skupionych lunatyków: przeglądali oferty sprzedaży lub byli w pracy. Jeszcze inni, zwyczajnie naćpani, zdali się na autopilota. Wielu przechodniów bawiło się rzucaniem mentalnych graffiti na ściany budynków, pokryte hektarami ciekłokrystalicznych displayów, witryny sklepów i biur podróży geo-innner-virt. Myśli chwilowych performerów dopisywały komentarze, przedrzeźniały, zniekształcały lub kolażowały spływające po fasadach potoki reklam.

wiejskifilozof | 2014-08-05

do tej pory czytałem tylko książki Lewandowskiego z cyklu kryminały.
Teraz do tego dołącza fantastyka,przyznam że bardzo interesująca.Jak i trudna.
Czytało mi się dość ciężko,wiele rzeczy trudno mi było zrozumieć.
Ale jak się wciągnąłem w te opowiadania to w dzień przerobiłem.
Akcja jest dynamiczna,trudno się orientować.A już z jednego opowiadania przeskakujemy w drugie,potem trzecie i tak do końca.
Cieszy mnie tom,że wszystkie te historie toczą się w Polsce.
Buduję,to dobre poczucie wspólnoty z z bohaterami i pobudza wyobraźnię.

Kamil Misztal | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 lipca 2014

Trochę inny Lewandowski niż do tej pory czytałem. Bardzo wymieszany zbiór opowiadań, chociaż mają jeden wspólny wątek - dotyczą naszej nano i cyber przyszłości, którą możemy spotkać już niebawem.

Czytelnikom niektóre opowiadania mogą się nie spodobać:)

Jacek | 2014-01-06
Hajdamaka | 2013-04-01