Kalejdoskop

źródło opisu: https://www.antykwariat-bazar.pl

źródło okładki: https://www.antykwariat-bazar.pl

Amel V | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Bohaterka książeczki nazywa się Cress Rowen. Ma 15 lat, mieszka w Wirginii i jest zadurzona w koledze z klasy Mike'u Bartell. Zaletą chłopaka jest chyba tylko wzrost. Nie mieści się w szkolnej ławce. Dzięki temu dziewczyna ciągle wpatruje się w jego umięśnione nogi.
Przyjemność przerywa matka, która niespodziewanie otrzymuje spadek po zmarłym wuju. Cress musi razem z matką wyjechać na całe wakacje do domu wuja, żeby uporządkować dom i zadecydować o jego losie.
Oczywiście właśnie tam spotyka prawdziwą miłość i przygodę na dokładkę.
W domu wuja mieszka tajemniczy nastolatek, przygarnięty uciekinier z domu Darien Atkins. Zraniony chłopak z problemami staje się dla dziewczyny przewodnikiem po niezwykłym domu wuja, który był kolekcjonerem instrumentów do wywoływania iluzji optycznych. Oprócz romansu dostajemy ciekawy zastrzyk informacji o różnych lunetach, witrażach, teleskopach, kalejdoskopach itp. tajemniczych przedmiotach.

wesoła23 | 2017-08-17
Przeczytana: 18 sierpnia 2017