Dziecko dla odważnych

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
poradniki

A więc będziecie mieli dziecko. Gratulacje. A może to przyjaciołom urodzi się dzidziuś? To wspaniale. Myślicie sobie, że jest pięknie. I macie rację. Myślicie sobie, że wasze życie się zmieni? macie rację. Marzycie o życiu jak z obrazka w piśmie ilustrowanym: wy zrelaksowani, a uśmiechnięty maluszek rozkosznie gaworzy? no cóż, to nie do końca prawda. Sądzicie, że wasze życie się nie zmieni? Nic bardziej błędnego. Wasze małżeństwo przewróci się do góry nogami, zaczną się kłopoty w pracy i będziecie zmęczeni tak jak nigdy, i być może jedno z was zwariuje. Myślicie sobie, że to przesada? Ha, żeby to była choć połowa prawdy. „Dziecko dla odważnych” składa się z wcześniej wydanych pozycji: „Dziecko dla początkujących”, „Dziecko dla średnio zaawansowanych” oraz „Dziecko dla profesjonalistów”. W tomie znajduje się także superdodatek „Dziecko dla zawodowców”, zawierający niepublikowane dotąd opowieści.

fiszunia | 2011-05-03
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Dziecko dla odważnych to z poczuciem humoru napisana książka (czy można ją nazwać poradnikiem, musicie sami zdecydować) opisująca życie młodych małżonków w momencie kiedy stają się rodzicami.

Już sama dedykacja Autora budzi uśmiech:
"Największą przeszkodą w pisaniu o dzieciach są dzieci. Mojej żonie, która siedziała z dziećmi, kiedy ja opisywałem jak z nimi siedzę."

Początkujący tata - Leszek K. Talko z niesamowitą lekkością, dowcipem i błyskotliwością opisuje nam jak poważną jest decyzja o dziecku (od tej pory już nigdy nie będziecie tylko we dwoje), jak dziecko zmienia życie dwojga ludzi (brak snu, brak snu i jeszcze raz brak snu, ale tylko przez pierwszy rok, no może dwa!), jak wielka odpowiedzialność od tej pory na nas ciąży (wszak trzeba wychować to dziecię na przyzwoitego człowieka).

Książka jest napisana przystępnym językiem, każdy niezależnie, czy już ma dziecko, czy dopiero rodzicielstwo przed nim spędzi mile czas przy tej lekturze nierzadko śmiejąc się do rozpuku....

Marta | 2011-02-13

Genialna ksiazka! Dostalam ja od kolezanki, ktora przeczytala pare stron i stwierdzila, ze "jest beznadziejna" na szczescie dla mnie (: Jak zaczelam czytac, nie moglam sie oderwac (: Wybuchalam co chwile smiechem. Polecam lubiacym dobra zabawe przy ksiazce!

Anna | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Bardzo sympatyczna książka. Lekka, miła, przyjemna, aczkolwiek ludziom "przed dzieckiem" jeżąca włos na głowie. Wiem, dziecko zmienia całe życie, ale jako osoba bezdzietna uważam, że albo małe Talki to rozwydrzone potwory z piekła rodem, albo autor podkoloryzował, wyolbrzymił. Przynajmniej takie mam wielkie nadzieje:D
Krótkie historyjki pisane są lekkim piórem, z bardzo ciekawą narracją i wieloma obserwacjami socjologicznymi. Miejscami pękałam ze śmiechu, czasami tylko się lekko uśmiechałam. Podsumowując warto sobie przeczytać tę książkę. Czy problemy wychowawcze są nam bliskie, czy nie.

Dzieci nie mam. Trudno powiedzieć, żebym teraz, po przeczytaniu zbioru felietonów, nagle zapałała chęcią posiadania takowych, ale też zrażona zbytnio nie jestem.
Opowieści o rodzicach (ojcu!), którzy dzielnie starają się ogarnąć świat opanowany przez niesforne rodzeństwo, potraktowałam wyłącznie w kategorii pełnej humoru i dystansu, zabawnej lektury przed snem. Aż tu nagle zaczęłam rozumieć moich dzieciatych przyjaciół i ich dziwaczne zachowania. Przestałam nawet bać się wizyt trzyletniej chrześnicy - a to już jest cud!
Zdecydowanie polecam! Wszystkim!

Mirko1981 | 2016-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Na wstępie napiszę że nie rozumiem zachwytów nad tą książka. Sporo się zawiodłem. Gdyby ktoś opisał moje historie życiowe z dzieciństwa to książce nie starczyłoby skali ocen :)))

Podobną książkę już przeczytałem. Niestety w porównaniu z tamtą książka w tej mało jest możliwości wyciągnięcia czegoś wartościowego więc poradnik to na pewno nie jest. Jak wiemy każde dziecko jest inne więc każdy mógłby opisać swoje szczęścia w równie dowcipny sposób aczkolwiek po przeczytaniu pierwszych 50 stron stwierdziłem że rodzice w ogóle nie są szczęśliwi z posiadania dziecka. Dowcipne historie dla mnie może i były parę razy, ale częściej raziła mnie nie moc rodziców którzy przeczytali mnóstwo poradników. Sfrustrowanie i bezradność widać często, np. uchwyty w szafkach.

Reasumując jeśli chcecie coś wartościowego dowiedzieć się z tej książki to mało tu znajdziecie takich informacji. Rodzice którzy pragną dziecka takiej książki i tak nie przeczytają bo bez względu na wszystko godzą stawić czoła...

thinking-hurts | 2011-01-06
Przeczytana: 23 grudnia 2010

Książka napisana z wielkim humorem, podobno oparta na faktach autentycznych, ale ja podejrzewam, że fabuła ściągnięta została z filmu o gremlinach. ;) Polecam szczególnie lubiącym horrory. ;)

WirtualnaKsiążka | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to to, że z tym autorem strasznie się polubiłam. Niesamowicie podoba mi się jego poczucie humoru, sposób pisania, pomysły etc., ale o tym za chwilę.
"Dziecko dla odważnych", to kolejna książka o przygodach Pitu i Kudłatej, aczkolwiek tym razem z perspektywy rodzica.
Leszek K. Talko tak samo jak większość początkujących rodziców sięgał po przeróżne poradniki, jednak szybko przekonał się, że są one do niczego.
Ta publikacja od samego początku bawiła. Czytanie jej w komunikacji miejskiej jest trochę niebezpieczne, bo ty się śmiejesz i co najgorsze, tego śmiechu nie potrafisz powstrzymać, a ludzie na ciebie dziwnie patrzą. No cóż.
"- Dupa, dupa - mruknął.
- Skąd ty bierzesz takie słowa? - zapytałem. Masz tylko dwa lata (...) Wcisnąłem pedał hamulca. Z tyłu dobiegło nas westchnienie Pitu:
- O kurwa.
Mało brakowało, żebym teraz ja staranował ciężarówkę przed nami"
Dzieci zaskakują, bez przerwy.
Jedyne co zwróciło moją uwagę i nie do końca mi się...

Fufu | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Zabawna, ucząca dystansu do siebie jako rodzica książka:)
Dobry odpoczynek od codziennego biegania za dziećmi. Przecież przyjmniej czytać jak inni za nimi biegają i stwierdzić że nie my jedyni popełniamy błędy ;) To taki poradnik w którym nie znajdziemy rad jak wychować dziecko, jak zmienić mu pieluszkę, czy jakie wybrać zabawki. Znajdziemy tam jedynie sporą dozę humoru i jedną radę - jak przetrwać i nie dać sie maluchowi wykończyć ;)

Agnieszka | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Nie wiem, albo ja "dorosłam", albo posiadanie dzieci zmienia punkt widzenia. Będąc w pierwszej ciąży zaczytywałam się Talkiem i zaśmiewałam się do łez opowieściami o Pitu i Kudłatej.
Po latach wróciłam do lektury i zniesmaczona zastanawiałam się co ja takiego w tej książce widziałam?
Rozwydrzone dzieci i bezradni rodzice - naprawdę jest się czym chwalić?

AdeleSia | 2016-07-17

Rewelacyjna książka, z ogromną dozą humoru.
UWAGA ! nie czytać w miejscach publiczny, grozi wybuchem niekontrolowanego napadu śmiechu.