Mowa ciała w pracy

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Rozumienie języka ciała poprawi każdy aspekt komunikacji między ludźmi w stosunkach pracy oraz wpłynie na osiąganie lepszych wyników. Mary Hartley, autorka m.in. książki Dobry stres. Przewodnik ( Jedność , 2002) posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów dotyczących osobistego rozwoju. W swoich publikacjach kieruje się zdrowym rozsądkiem, przytacza anegdoty i przyk

AnnaSikorska | 2018-01-21

Tytuł może być błędny, ale też i pomocny. Dlaczego błędny? Mowa ciała nie ogranicza się do miejsca pracy. To nie tak, że w pracy komunikujemy się całkowicie inaczej niż w miejscach publicznych i domu. Posiadamy pewne nawyki, które nas prześladują i powodują konflikty. Książka Hartley pozwala nam uzmysłowić sobie istnienie naszych słabych i silnych stron. Regularne powroty i ćwiczenie prawidłowych postaw w życiu przyczyni się do całkowitej zmiany naszego wizerunku. Dlaczego element tytułu „w pracy” przydatny? Każdy w pracy chce się dobrze prezentować, awansować, być dostrzeganym, docenianym i uchodzić za człowieka sukcesu. Podobnie jest w stosunkach z rodziną, spotykanymi ludźmi. „Jak cię widzą, tak cię piszą”.
Początek książki to głównie teoria o początkach badań nad zachowaniem i postawami, a jest to nieodległa przeszłość, więc i wiedza nie do końca jest całkowicie pewna. Do tego dochodzą błędy związane z kontekstem kulturowym.
Mową ciała przekazujemy innym informacje o sobie, a...

xelos | 2013-12-03
Sonia | 2017-03-07