Asertywność - sztuka umiejętnej stanowczości. Jak pozostać sobą, nie urażając innych.

Wydawnictwo: JK
6 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
hobby

Sztuka mówienia NIE! Książka, którą można by nazwać podręcznikiem asertywności. Doskonale pokazuje i krok po kroku uczy, jak umiejętnie, skutecznie i bez krzywdzenia innych mówić nie . Autorka pokazuje, jak zarówno sytuacje zwyczajne, jak i trudne wymagają naszej asertywności i jak się nią posługiwać. Czytelnik może na przykładach obserwować korzyści płynące z posługiwania się asertywnośc

Rafał | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Osobiście tą książkę, ja nazwę poradnikiem jak postępować,w danych bardzo często trudnych,zawiłych sytuacjach dnia codziennego, z przeróżną "ludzką masą" charakterów.
Jest wymienionych wiele przykładów, z którymi mamy do czynienia,jak wybrnąć np. z nie których kłopotliwych sytuacji,jak zachowywać się,rozmawiać z trudnymi ludźmi,gdyż nie dla każdego "czarne jest czarne,a białe jest białe".
Uważam,że ten poradnik jest rewelacyjny, i godny przeczytania.

bibliofilka | 2012-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Aneta uśmiecha się słodko do swojej współlokatorki i mówi:
-Czy mogę pożyczyć od ciebie tę czarną bluzkę na wieczór? Wygląda na tobie bosko, a ja nie mam nic przyzwoitego do ubrania na tę kolację.

-Nie, nic z tego nie będzie! - mówi Marcin na cotygodniowym spotkaniu zespołu. - Sądziłem, że dla wszystkich to oczywiste, że ten wariant jest zbyt czasochłonny i kosztowny. A poza tym... to była idiotyczna strata czasu!

Natalia miał frustrujący dzień w pracy. Tuż przed jej wyjściem do domu, usłyszała od szefowej: "Czy mogłabyś zostać w biurze przez pół godziny i odbierać telefony? Muszę po coś wyskoczyć na chwilę".
I oczywiście zniknęła, zanim Natalia zdążyła utworzyć usta, a potem na zaplanowane wcześniej zakupy nie miała już siły. W domu, gdy zasiadła przed telewizorem, aby obejrzeć swój ulubiony program, dzwoni telefon.To przyjaciółka, która pokłóciła się z chłopakiem i chce o tym porozmawiać. Natalia ścisza telewizor, krzywiąc się i nerwowo przytupując nogą.

Do Beaty dzwoni...

Artur | 2013-12-14

Książka beznadziejna.
Nic ciekawego nie można z niej wywnioskować.
Za dużo niezrozumiałej teorii i za mało analizy przypadków.

Paulus | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018