Rozgrywka

Cykl: Rodzina Wenclów (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
Trzcionka

"Rozgrywka" to thriller polityczny opowiadający o szaleństwie człowieka, który korzystając ze zdobytej władzy, nie cofnie się przed niczym, by chronić swój mroczny sekret. Bezwzględny karierowicz z prowincji dzięki mafijnym układom dostaje tekę ministra, a wraz z nią zadanie ustawienia przetargu na autostradę. Pierwsze przestępstwo wywołuje efekt domina –bagno wielkiej polityki zaczyna go...

Bezwzględny karierowicz z prowincji dzięki mafijnym układom dostaje tekę ministra, a wraz z nią zadanie ustawienia przetargu na autostradę. Pierwsze przestępstwo wywołuje efekt domina –bagno wielkiej polityki zaczyna go wciągać.
Korupcja, zastraszanie i seks – w ten sposób zdobywa niemal nieograniczoną władzę i manipuluje aparatem państwa. Na drodze staje mu jednak mecenas Paweł Wencel, niewygodny znajomy z przeszłości. Wencel zna mroczny sekret skorumpowanego polityka, ale wie, że jeśli go ujawni, ściągnie na swoją rodzinę śmiertelne niebezpieczeństwo.
Czy Wencel jest gotowy stanąć do walki z całym systemem?

źródło opisu: edipresse.pl

źródło okładki: edipresse.pl

Monka | 2017-08-18
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

"Rozgrywka" to zgrabnie napisany thriller polityczny. Jej głównym bohaterem jest karierowicz z prowincji, który za sprawą mafijnych układów zrobił zawrotną karierę. W świecie politycznym osiągnął prawie wszystko. Dostał tekę ministra, ale wraz z nią niestety zadanie ... musiał ustawić przetarg na autostradę. Pierwsze dokonane przestępstwo pociąga za sobą następne. Lena Najdecka stworzyła portret psychologiczny człowieka, który dla utrzymania władzy nie cofnie się przed niczym. Staje się bezwzględnym potworem, który zapomina o prawach moralnych i etycznych. Mocne, intrygujące, wciągające. Taka analiza psychologiczna człowieka, który dla władzy jest w stanie zrobić wszystko to prawie zawsze gotowy scenariusz na dobrą książkę. W literaturze niestety nie jest to nic odkrywczego. Pierwsze skojarzenie to przecież dramat Wiliama Szekspira. Makbet dla utrzymania władzy również nie cofnął się przed niczym. To, co inne i frapujące to umiejscowienie tego bohatera we współczesnym świecie oraz...

carmelovy | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Jedna z najgorszych książek, jaką kiedykolwiek przyszło mi przeczytać. Nieco ponad 400 stron ciągnęło się w nieskończoność. Historia naiwna, zakończenie oczywiste. Przez pierwsze 300 stron nic się nie dzieje, kilka luźno ze sobą powiązanych, nudnych i stereotypowych historii. Bardzo irytujące są imiona i nazwiska bohaterów oraz ich nagminne wrzucanie do tekstu. Trzeci tom serii o rodzinie Wenclów można przeczytać w oderwaniu od pierwszych dwóch. Szkoda na tę książkę czasu i pieniędzy. Z całą pewnością nigdy nie przeczytam nic więcej tej autorki.

pajkasia | 2017-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Po "Wspólniku" i "Układzie" Lena Najdecka pozostawiła we mnie dobre wrażenie. Wprawdzie, jak się okazało przy "Rozgrywce" bardzo mało pamiętam z fabuły tych dwóch powieści (upływ czasu i inne przeczytane książki robią swoje, a nie wbiły się wybitnością w pamięć), co czasami mi przeszkadzało. Zwykle w zakresie sytuacji matrymonialnych. Tę powieść męczyłam, wprawdzie fabuła nie jest skomplikowana, ale nadmiar opisów przeżyć prawdopodobnie mnie znużył, straciłam zainteresowanie losami bohaterów, w zasadzie zakończenie przewidziałam na jakimś wczesnym etapie, czytałam do końca jedynie dlatego, że nie lubię nie kończyć książek i z nikłą nadzieją, że może się coś odmieni. Może przy czytaniu bezpośrednio po poprzednich ta część zyskuje, ale dla mnie - jest jedynie zlepkiem jakiś tam przypadkowych historii.

sylwiak39 | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Słabo, słabiutko. Po dwóch ,świetnych tomach czekałam na wielkie bum !!! Niestety autorka nie utrzymała poziomu i stylu poprzednich części. Szkoda. Nie polecam.

IczerwoneSzpilki | 2017-08-25

Czy dzięki władzy człowiek może stać się bezwzględną istotą zapominającą o uczuciach innych? Obserwując poczynania głównego bohatera "Rozgrywki" Leny Najdeckiej możemy z całą pewnością stwierdzić, że tak! Ale czy wobec tylu pokus i możliwości, jakie dają nam władza i pieniądze, każdy z nas potrafiłby zachować zimną krew?

Zagłębiając się w thriller polityczny, jakim jest "Rozgrywka" poznajemy tajniki życia senatorów, znanych prawników i innych ważnych osób. Chyba każdy z nas czasami zastanawia się, jakie przekręty rządzą sceną polityczną. W "Rozgrywce" jest ich pełno! I choć postacie ukazane w powieści nie są odpowiednikami prawdziwych osób, to czy na pewno nie mogłyby pojawić się w rzeczywistości?

Paweł Wencel to bogaty prawnik, który dzięki licznym mafijnym układom awansuje ze zwykłego człowieka do rangi ministra. Korupcja i zastraszanie to jeden z najpopularniejszych sposobów, by osiągnąć swój cel i zdobyć władzę. Jednak co się stanie, jeśli te przekręty zauważy...

kiko1303 | 2017-11-17
Serafina | 2017-10-26