Wspólnik

Okładka książki Wspólnik Lena Najdecka
Okładka książki Wspólnik
Lena Najdecka Wydawnictwo: Erica Cykl: Rodzina Wenclów (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Rodzina Wenclów (tom 1)
Erica
2013-09-25
2010-12-09
rodzina wenclów

Szczerze, spodziewałem się czegoś innego. Sądziłem, że będzie to bardziej thriller prawniczy, a okazało się, że to saga rodzinna z elementami lekkiego thrillera (dopiero pod koniec). Taki troszkę "Klan" w wersji pisanej, choć tematyka wciągająca. Niemniej jednak, drugim tom czeka w kolejce.

Bardzo dobra psychologiczna obyczajówka, dobre dialogi, znakomity lektor Mariusz Bonaszewski. Dobra, wciągająca lektura wymagająca uwagi, bo mamy tu wiele postaci pierwszo- i drugoplanowych oraz kilka znaczących wątków. Od razu zabieram się za drugą część.

Oj boli chaos w zdaniach:)
Za to tak się wciągnęłam w historię, że mimo bółu czytałam dalej.
Dobry pomysł.
Dobre wątki.
Dobra historia.
no to co trzecia część?
Ja na pewno.

Oj boli chaos w zdaniach:)
Za to tak się wciągnęłam w historię, że mimo bółu czytałam dalej.
Dobry pomysł.
Dobre wątki.
Dobra historia.
no to co trzecia część?
Ja na pewno.

Książka prosta nieskomplikowana, nie porwała, nie zaskoczyła.

Książka prosta nieskomplikowana, nie porwała, nie zaskoczyła.

Wymęczyłam do końca...
Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek bo łudzę się, że może na następnej stronie mnie coś zaskoczy bądź zakończenie będzie stawiało całą fabułę w innym świetle ale nie tym razem. Od początku do końca nic mnie nie zaskoczyło.
W książce pojawia się naprawdę sporo bohaterów ale żaden nie został postawiony w pozytywnym świetle. Wszyscy kłamią, zdradzają, plotkują a przy tym wszystkim rządzi pieniądz.
Nie wiem co autorka zawarła w kolejnych tomach ale na pewno po nie nie sięgnę.

Wymęczyłam do końca...

Kilka lat temu dodałem tą pozycję na półkę książek które chciałbym przeczytać. Spokojnie ta ksiażka sobie tam leżała aż do teraz. Na początku listopada postanowiłem przejrzeć wszystkie pozycje na półce "chcę przeczytać". Nawet zapomniałem, że "Rodzina Wenclów" tam sobie czeka na przeczytanie bądź przesłuchanie.
Z wielkim zainteresowaniem słuchałem tej książki. Czasem nie była to łatwa lektura, chyba zbyt wiele postaci czy też wydarzeń kojarzyłem z autopsji. Przeżyłem nawet pewnego rodzaju szok. To tak jakby autorka opisała w książce wydarzenia których sam byłem świadkiem, lub też opisała postacie które osobiście sam kiedyś poznałem. Nie są to zawsze pozytywne postacie ani przyjemne wydarzenia. Na szczęście nabrałem dystansu do tych ludzi oraz wydarzeń.

Z wielkim zainteresowaniem słuchałem tej książki. Czasem nie...

Podziwiam warsztat pisarski a rozkoszuję się słuchając audiobooka!
Lektor M.Bonaszewski stworzył rewelacyjne słuchowisko.Polecam!
Nieznana mi wcześniej Lena Najdecka napisała pięknym,bogatym językiem tak wiarygodną powieść obyczajową,że z pewnych osobistych względów przerywam ją po wysłuchaniu 30 procent. Niewłaściwy czas i tyle.

Podziwiam warsztat pisarski a rozkoszuję się słuchając audiobooka!
Lektor M.Bonaszewski stworzył rewelacyjne słuchowisko.Polecam!

Książka o niczym.
Większą część swojej przygody z tym tytułem musiałem zmuszać się, by brnąć dalej przez kolejne, nic nie wnoszące strony. Postacie jednowymiarowe aż do bólu. Z każdej strony biją stereotypy, a historia sama w sobie również nie zaskakuje.
Na plus niektóre pojedyncze rozdziały, w których przerost formy nad treścią nie uderza aż tak bardzo. Nie ratują one jednak całości, która w mojej opinii wypada zdecydowanie blado.
Polecam miłośnikom oper mydlanych.

Książka o niczym.

No dobra, ale o czym to tak naprawdę było? Wszystko pięknie opisane, mnogość mniej i bardziej interesujących postaci, sporo wątków, ale jakoś nie spina mi się to w spójną całość. Może autorka chciała zbyt dużo przekazać czytelnikowi i gdzieś to się rozjechało? Brakuje mi jednej głównej osi wokół której toczy się akcja. Mamy opisy wielu rozmaitych sytuacji i działań bohaterów, ale wszystko to jakby trochę oderwane od siebie i trochę słabo ze sobą się łączące.

Sam opis bohaterów, porównania i "opisy przyrody" jak najbardziej na plus i nie mam tutaj niczego do zarzucenia, ale trochę się nudziłem w trakcie słuchania...

W sumie książka niezła w odbiorze . Nie jest to arcydzieło ale fajnie się czytało . Chętnie zabiorę się za drugą część .

• 2011
  • Sprzedam/wymienię