Przesyłka

Amber
2017-07-18
2017-07-18
Barbara Tarnas
seryjny morderca gwałt fryzjer przesyłka złudzenia kobiety morderstwo

Okładka książki Odcięci Sebastian Fitzek, Michael Tsokos
Ocena 7,5
Odcięci Sebastian Fitzek, M...

Oficjalne recenzje i

Przesyłka, proszę się nie bać

500 270 59

Druga książka Pana Sebastiana i drugi niewypał. Także dam taką samą ocenę. Nie polubiłem się jak na razie z twórczością tego pisarza.
Tutaj, i treść, czyli fabuła, która nie porwała mnie z bardzo, jak i główna bohaterka, której nie da się lubić. Zakończenie miało wywołać zaskoczenie u czytelnika, przynajmniej tak myślę, natomiast u mnie nie było. Tak jak wspominałem, nie czekałem na zakończenie tak bardzo bo książka nie wciągnęła jak i domyśliłem się jak się to skończy.
Nie wiem czy sięgnę kiedyś po następną powieść od tego autora, a jak sięgnę to nie w najbliższym czasie.

Bardzo wciągająca książka z gatunku tych, od których trudno się oderwać. Kto zgwałcił, kto zabija? A może to wszystko tylko wymysł chorej pacjentki? Takie pytania można sobie zadać niemal od początku. Sytuacja zmienia się dynamicznie, zwroty akcji. Mimo, że krąg podejrzanych jest niewielki trudno określić kto winien niemal do samego końca. A koniec jest zaskakujący ;)

Polecam! Swietna ksiazka

Polecam! Swietna ksiazka

Emma zabila męża, sąsiada a może przyjaciółkę?
Prawdziwy thriller psychologiczny. Co chwila zmienia sie sytuacja. Nic i nikt nie jest takie jak sie z poczatku wydaje.
Konrad prawnik i przyjaciel Emmy a okazuje sie od zawsze w niej zakochany.
Fryzjer zabija prostytutki. Nie gwalci a goli glowe. Wlosy wyslane sa do Patricka czyli męża Emmy. Ma byc ostrzeżeniem aby nie zdradzal zony.
Przesylka w ktorej sa leki dla sasiada.
Wielkie manipulacje Fryzjera, aby Emma stracila kontakt z rzeczywistoscia udaja sie ale do pewnego czasu. Trafila do psychiatryka.
Fryzjerem okazal sie K....

Emma zabila męża, sąsiada a może przyjaciółkę?
Konrad prawnik i przyjaciel Emmy a okazuje sie od zawsze w niej zakochany.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Doktor Emma Stein, znana psychiatra i szczęśliwa mężatka została zgwałcona przez "Fryzjera" - seryjnego mordercę, który zanim zabije goli kobietom głowy. Tyle, że Emma przeżyła... Ona jedna...
Nie widziała twarzy swojego oprawcy, ale rozpoznaje go w każdym mężczyźnie. Nie pamięta co naprawdę się stało tamtej nocy w hotelu, w którym nie ma pokoju, jaki opisała. Boi się. Odizolowała się od ludzi. Nie wychodzi z domu. Aż do dnia, gdy przyjmuje przesyłkę... Zaadresowaną do sąsiada, którego nie zna i którego nigdy nie spotkała, choć mieszka na tej samej ulicy od lat...

Ode mnie:
Trzymająca w napięciu historia psychiatry Emmy Stein jest niesamowita. Do końca nie wiedziałam kto kryje się za pseudonimem "Fryzjer", kto mordował i oszczędził Emmę. I tak jak z tyłu okładki pokazuje wpis Harlana Cobena mówiący o tym, że "Thrillery Fitzka są przerażające" tak i ja uważam po przeczytaniu "Przesyłki". Książka jest na prawdę dobra!

Książka na tyle mi się nie podobała że w końcu ją "rzuciłam" w kąt. DNF

Książka na tyle mi się nie podobała że w końcu ją "rzuciłam" w kąt. DNF

Maratońska wędrówka w świat urojeń, domysłów, przeczuć i wątpliwości. Ciąg dziwnych sytuacji. Trochę się gubiłam i traciłam orientację czy aktualne wydarzenia dzieją się naprawdę czy to wytwór chorej wyobraźni bohaterki tego thrillera.
Zbyt dużo wątków prowadzących do rozwiązania zagadki spowodowało, że zakończenie nie było porywające.

Kolejna powieść kryminalna Fitzka, która zapewnia znakomitą rozrywkę, liczne zwroty akcji i zaskoczenia, które nie pozwalają zbyt łatwo zgadnąć "kto zabił", a tym samym dają szansę cieszenia się książką do ostatnich słów.

Przyznam, że bardzo też lubię osobiste posłowia, które Fitzek zazwyczaj zamieszcza w swoich książkach: napisane z humorem wspomnienia, wybrane cytaty z listów od czytelników, które pozwalają stwierdzić, że nie istnieje modelowy czytelnik jego kryminałów: rozpiętość wieku, zainteresowań, miejsca zamieszkania i kolei losów jest tak wielka, że pewne jest tylko jedno: Fizek jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie oczekiwania i bardzo różnorodne gusta.

Pełen napięcia thriller, w którym nie ma chwili na nudę. Akcja rozgrywa się bardzo szybko i pełna jest zwrotów akcji. Fitzek jak zwykle wodzi czytelnika za nos, aby na końcu wywołać u niego niemałe zaskoczenie.

Naprawdę świetna, mimo iż czytałam ją dobry kawał czasu. Akcja goni akcję, w pewnym momencie sama nie wiedziałam co jest prawdą, a co zwykłymi urojeniami. Wkradł się drobny motyw z "Wróć przed zmrokiem" (ciekawostka alert), ale i on był jak najbardziej na plus.
Czytajcie!

Czytajcie!