Epos: Płomienny ptak

Tłumaczenie: Iwona Michałowska
Cykl: Na tropie bestii (tom 6)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Epos the Flame Bird

Zły czarodziej chce posłużyć się magicznymi Bestiami, by zniszczyć Avantię. Najbardziej przerażającą z Bestii jest podobno płomienny ptak Epos. Czy Tom uwolni go od złego czaru i uchroni krainę przed niebezpieczeństwem?

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008]

Amarisa | 2014-08-19
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Królestwo Avantii rozkwitało pod rządami króla Hugona, a jego mieszkańcy wiedli szczęśliwe życie. Jednakże wszystko uległo zmianie w momencie, w którym to zły czarodziej Malvel rzucił okrutną klątwę na sześć Odwiecznych Bestii. Pod jej wpływem zamiast chronić rozległe królewskie krainy oraz ludność je zamieszkującą, siać zaczęły chaos i zniszczenie. W Pradawnych Księgach napisano, że pewnego dnia narodzi się bohater, który uwolni te legendarne stworzenia spod złego czaru, a tym samym uratuje całą Avantię. Wybrańcem okazał się niepozorny chłopiec o imieniu Tom, którego ojciec Taladon Zręczny niegdyś służył królowi, a o którym słuch zaginął krótko po narodzinach jego syna. Tom, nie bacząc na grożące mu śmiertelne niebezpieczeństwo, podjął się misji uwolnienia Bestii spod rzuconego na nie zaklęcia. Dzięki pomocy swych wiernych przyjaciół - dziewczyny o imieniu Elenna, rączego rumaka Pioruna oraz oswojonego wilka Srebrnego, udało mu się zwrócić wolność już pięciu Bestiom: ognistemu...

Kiti | 2014-07-07

Seria Adama Blade'a liczy sobie ponad 70 tomów. Ja przeczytałam na razie 6, jednak wciąż mam ochotę na więcej. Seria z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

Owen wszedł wgłąb jaskini, choć było to zakazane. Wydawało mu się, że wewnątrz znajdowało się jakieś zwierzę. Chciał mu więc pomóc, jednak nigdy w życiu nie spodziewałby się, że znajdzie tam Eposa, najgroźniejszą z Bestii. Czy udało mu się przeżyć? Tymczasem Tom i Elenna szukali tego ptaka, jednak to on znalazł ich.

Pierwszy cykl tej serii bardzo mi się spodobał. Pochłonęłam go wręcz błyskawicznie. Dawno nie czytałam tak porywającej serii fantastycznej przeznaczonej dla młodszych czytelników. Niesamowicie spodobała mi się fabularnie. Styl także jest prosty, duża czcionka przyśpiesza czytanie. Pozycja zawiera także dość sporo ilustracji oraz karty do gry do kolekcjonowania. Pierwszy cykl zakończył się tym tomem, jednak ja już czekam na zakończenie kolejnego. Najlepiej czytać tę serię cyklami, gdyż pojedyncze książki są dość...

Erza | 2015-11-25
Na półkach: 2 - Słabe, Przeczytane

Taka sama jak w tomie 1 - o smoku :) Choć tu dodam, że zakończenie takie sobie.

mera99 | 2014-07-11

Książkę można przeczytać bardzo szybko, kierowana raczej dla młodszych czytelników. Przeciętna.

Mario | 2015-03-16
Przeczytana: 13 marca 2015

Kolekcja książek ok, w sam raz dla dzieci, tylko każdy kolejny tom jest prawie identyczny.

adr25 | 2015-09-23
Przeczytana: 2014 rok