Na tropie jednorożca

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: John Justin Mallory (tom 1) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Stalking the Unicorn

Sylwestrowy wieczór, godzina 20.35, Manhattan, biuro prywatnego detektywa, Johna Justina Mallory'ego. Mallory ukrył się tu przed oprychami i gospodarzem domu, namolnie domagającym się zaległego czynszu. Popijając bourbona, wspomina wypadki minionego, nie najlepszego dlań roku, gdy nagle zjawia się tajemniczy elf, oświadczający, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu skradzionego jednorożca. Kiedy...

Kiedy do detektywa dociera w końcu, że mały zielony stwór nie jest wytworem jego wyobraźni i nie zniknie wraz z upojeniem alkoholowym, wysłuchuje pełnej pasji przemowy o tym, że uprowadzona magiczna istota musi zostać odnaleziona przed upływem nocy. W przeciwnym razie elf zostanie srogo ukarany przez swój Cech.
Dołączcie do Mallory’ego w jego szalonym nocnym pościgu po fantastycznym Manhattanie, gdzie można spotkać nie tylko ludzi, ale też skrzaty, gnomy a nawet harpie. Bądźcie świadkami pojedynku z przepotężnym demonem Grundym, który robi co może, aby detektyw nie odnalazł jednorożca przed upływem wyznaczonego czasu.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Czytalski | 2015-03-09
Przeczytana: 28 lutego 2015

Szukając jednorożca

Kiedy słyszycie słowo "kryminał" to co wam przychodzi na myśl? Detektyw lub policjant, śledztwo, czasami trup, czasami skradziony przedmiot, prawda? A co powiecie na elfa? Albo demona?

Sylwester. Detektyw John Justin Mallory siedział w swoim biurze wspominając mijający rok, pełen niepowodzeń z ucieczką żony i swojego partnera na czele. Pojawienie się małego, ubranego na zielono elfa, zwalił na wypity alkohol. Jednak gość okazuje się jak najbardziej prawdziwy, a przyjęcie od niego zlecenia może być całkiem intratnym przypadkiem. John ma tylko znaleźć jednorożca.
Co się stanie kiedy połączy się kryminał z fantasy? Otóż właśnie "Na tropie jednorożca" - wciągająca historia o elfach, krasnoludach, demonach i tym podobnych mitycznych stworzeniach. Manhattan z powieści Resnicka leży zaraz obok tego znanego z naszej rzeczywistości, ale na tym kończą się podobieństwa. Zamiast taksówek podróżuje się na słoniach, a jednorożce żyją na prerii niczym mustangi. Ogólnie...

Muhikons | 2012-07-27
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 lipca 2012

Trafiłam na nią na wyprzedaży, zaintrygował mnie opis i okładka, a że cena była naprawdę niewielka, to złapałam ją bez zastanowienia.
Zdecydowanie nie jest to dzieło wybitne i nie należy wymagać od tej pozycji zbyt wiele, ale nie jestem zawiedziona. Mimo obszerności, czyta się naprawdę szybciutko, głównie ze względu na sporą ilość dialogów i brak długich opisów. Wartka akcja, absurdalny, lecz nie żenujący, humor, wyraziści i sympatyczni bohaterowie.
Pozycja w sam raz na upalne, wakacyjne popołudnie.

Pani Lecter | 2014-02-17
Przeczytana: lipiec 2012

Książkę otrzymałam w prezencie urodzinowym. Na początku przeraziła mnie jej wielkość. Ok. 450 stron A5 to dosyć dużo jak na mój tamtejszy wiek. Do tego dochodził tytuł. ''Na tropie jednorożca''? Absurdalne!
Początek: Sylwestrowa Noc i spity Mallory. Krótka rozmowa z pracownikiem biura i co? Taratatam! Elf. Elf, który musi odnaleźć jednorożca. Jeśli detektyw mu nie pomoże, krasnal zginie. Wszystko muszą zrobić przed upływem nocy.
Bohaterowie są na prawdę komiczni bądź przerażający. Wszystko zostało okryte mgiełką dowcipu p. Mike'a.

''Resnick gwarantuje soczystą opowieść i pełnokrwistych bohaterów, historie pełną wyobraźni i wdzięku, a przede wszystkim wyśmienitą rozrywkę.~ Raymon Feist, autor ''Sagi o wojnie światów''.

Gorąco polecam! :)

Chi-mey | 2014-03-15
Przeczytana: 07 marca 2014

Resnick jest autorem, który potrafi wciągnąć nas w jego własny świat. "Na tropie jednorożca" jest książką, która opisuje śledztwo przebiegające w ciągu jednej nocy... czasu mało ale opowieść z tego wyszła pełna wydarzeń. Jeśli ciekawią was detektywistyczne śledztwa, potężne demony, małe zielone elfy, miniaturowe gadające koniki i rubaszne parszywe krasnoludki to dobrze trafiliście! Resnick łączy fantastykę z powieściami detektywistycznymi i posypuje to szczyptą swoistego humoru. "Na tropie jednorożca" jest lekkie, przyjemne, a w dodatku bardzo ciekawe. W sam raz na długie nudne wieczory lub godziny pracy.

Pablos | 2010-07-08

Nie da się ukryć, że Resnick wielkim pisarzem jest, a nagród zebrał wiele jak mało kto. Jednak nie znaczy to, że każda jego książka jest na wagę złota. "Na tropach jednorożca" to przykład połączenia przygody, powieści detektywistycznej i dość miałkiej fantasy, z którego to połączenia wychodzi powieść bardzo specyficzna, prezentująca charakterystyczne dla Resnicka poczucie humoru. Jak dla mnie panuje tu najzwyklejsza nuda i mimo niby wartkiej akcji - nic się nie dzieje...

Kobayashi Maru | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Reznicka czytałem po raz pierwszy. Od razu jego styl i humor przypomniał mi innego autora, Doulgasa Adamsa. I jest to komplement. Książka przyjemna, lekka, choć jak ktoś już wczesniej spostrzegł, sprawa kryminalna została tak jakby "wychodzona". Na duży plus barwne postacie TAMTEGO Manhattanu (wiwat krasnale i Wydział Zbednych Wydziałów) oraz swoisty załącznik/epilog o polowaniu na jednorożca autorstwa Klubu Sportów Krwawych.

marisa | 2013-10-17

Pomysł połączenia powieści fantastycznej z detektywistyczną wydawał mi się świetny, i miałam nadzieję że to będzie lekka i zabawna lektura na jesienny wieczór.Niestety książka nudna, dialogi drętw i naiwne nawet jak na ten gatunek.

CheshireCat | 2016-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2001 rok

Czytałem dawno temu, dwa razy. Lubię te klimaty urban fantasy. Muszę sięgnąć jeszcze raz.

Regalia | 2015-01-30
Przeczytana: 29 października 2014

Czytając czułam oddech Constantine'a. Seryjnie, ktoś inspirował się "Hellblazerem".

Detektyw ma niesamowite wyczucie, niesamowicie łączy fakty i czasem niesamowicie mu to wszytko zwisa.

Krasnal nie tylko jest jurny jak knur ale i jest przebrzydłym kłamcem.

Kocica doprowadza do irytacji brakiem jakiejkolwiek... dyscypliny czy logiki rozumowania.

Natomiast zajebisty jest Koń i Pani od Jednorożców i Wielki Zły ;)

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 04 lutego 2012

Niezła powieść kryminalno-fantastyczna. Prywatny detektyw wciągnięty w świat istot fantastycznych. Dobrze się czyta i przysparza radości.