Księga soków : pyszny przewodnik po zdrowiu i witalności

Okładka książki Księga soków : pyszny przewodnik po zdrowiu i witalności Michael Murray
Okładka książki Księga soków : pyszny przewodnik po zdrowiu i witalności
Michael Murray Wydawnictwo: Vivante kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The complete book of juicing
Vivante
2017-05-18
2017-05-18
Marek Czekański
soki kulinaria zdrowie

„Księga soków” to bardzo przydatny przewodnik po świecie warzyw i owoców oraz ich wartości odżywczych. To pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale nie wiedzą od czego zacząć. Wszystkie produkty są wyczerpująco i przystępnie opisane, podane ich pochodzenie i największe zalety. W tabelkach są również wymienione wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Poza tym autor zamieścił kilkadziesiąt przepisów na zdrowe napoje, które wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Niektórzy nie wierzą, że ze wszystkiego można wycisnąć sok. Autor udowadnia, że pożywny sok można uzyskać nawet z ziemniaków czy brukselki!

Któż jest bardziej wiarygodny w kwestii zdrowia niż lekarz specjalista? Jeden z najbardziej szanowanych i znanych lekarzy w Stanach Zjednoczonych, dr Michael T. Murray, dzieli się swoją obszerną wiedzą na temat soków i ich składników. „Księga soków” to prawdziwa encyklopedia niezbędnej wiedzy dla każdego sokomaniaka.
Soki są świetnym wstępem do zdrowego odżywiania. Ich produkcja nie wymaga zbyt wielkich nakładów pracy czy pieniędzy, a zyskujemy dzięki temu szklankę tego, co w naturze najlepsze. Ich największą zaletą jest to, że robimy je z produktów, które każdy lubi, zna i są dostępne cały rok, a ponadto można je łączyć w wyjątkowe kompozycje. Soki potrafią zastąpić suplementy diety czy nawet leki, przy odpowiednim łączeniu produktów i regularnym spożywaniu.

Zawsze, gdy mowa o sokach, opisuje się również detoks sokowy. Nie brakuje go również w tej książce. Trwający 3-5 dni „post sokowy” polega na całkowitym zrezygnowaniu z jedzenia i picia wody, a każdy posiłek zastępuje się określonym sokiem. Mówi się, że nie ma lepszego sposobu na oczyszczenie jak taki właśnie detoks. Picie soków świetnie wspomaga odchudzanie czy walkę z nowotworem, o czym też przeczytamy w książce. Zyskujemy nie tylko zgrabną sylwetkę, ale też piękną cerę i mocne kości.

Książki nie czyta się jak powieść i uważam, że powinno się ją przeczytać co najmniej raz, a potem wracać jak najczęściej się da. Choćby po to, żeby tę wiedzę nieustannie utrwalać i przekazywać dalej, bo w książce nie ma ani jednej zbędnej informacji.

• Przepisy
  • Kuchnia, zdrowie
  • Poradniki
  • Uroda/ zdrowie/ styl / żywienie/ dieta💄💋
  • Kuchnia
  • Dieta zdrowie

Dodaj cytat z książki Księga soków : pyszny przewodnik po zdrowiu i witalności