Demoniczne przymierze

Okładka książki Demoniczne przymierze John Everson
Okładka książki Demoniczne przymierze
John Everson Wydawnictwo: Red Horse Cykl: Trylogia Covenant (tom 1) horror
horror
Trylogia Covenant (tom 1)
Covenant
Red Horse
2007-07-20
2007-07-20
Cezary Frąc
Demoniczne przymierze

Okładka książki Sekrety Tomasz Czarny, John Everson
Sekrety Tomasz Czarny, John...

Ebook.Lubię autora. Teraz mnie też nie zawiódł. Demony,tajemnicza góra . SDuper.

Książkę czyta się szybko jest napisana lekko i przyjemnie. Demony w książkach? Dlaczego nie. W takiej postaci jeszcze nie czytaliście o demonach. Erotyka w tej książce wypadła bardzo dobrze, czytało się dobrze momentami aż włosy stawały na ciele. Polecam każdemu sięgnąć po tę pozycję.

jak są demony to dla mnie brzmi jak bajka ale tu było coś jeszcze ,dużo tajemnic ,nasiąknięta erotyzmem nie sposób zostawić ją na dłużej bez czytania

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Książka w odpowiedni sposób dawkuje nowe informacje, co powoduje syndrom jeszcze jednego rozdziału. Nie jest wybitnym przedstawicielem gatunku, lecz pozycją, od której warto zacząć swoją przygodę z horrorem. Zanim zabierzesz się do lektury miej na uwadze, że książka zawiera opisy scen erotycznych. Jeżeli jesteś nieletni, lub gorszą Cię takie elementy narracji, nie zabieraj się za tą pozycję.

Przyjemnie się czytało. Książka przesiąknięta erotyzmem, ale co najważniejsze ciekawą fabułą. Czyta się lekko. Niestety, lub nie, zmieściłem się w minimalnym limicie w jakim czytam jedną książkę. Czyli w trzy dni.

Bardzo dobra książka, którą polecam wszystkim fanom literatury grozy. Seks, krew i demony to wszystko co znajdziemy w tej książce.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Johna Eversona. Książka opowiada o losach dziennikarza prowincjonalnego miasteczka Terrel, Joe Kierana, który próbuje rozwiązać zagadkę cyklicznie powtarzających się samobójstw z lokalnego wzgórza. Okazuje się, że stoi za tym tzw. "Przymierze" i pewien demon, ale nie chcę spojlerować zanadto ;) Generalnie historia jest ciekawie skonstruowana, z dużą dawką brutalności i erotyki, a pomimo dość pokaźnych rozmiarów (prawie 400 stron) czyta się bardzo szybko. Ja "połknąłem" ją w dwa wieczory. Polecam ją każdemu miłośnikowi horrorów, a jeżeli ktoś miał do czynienia z twórczością G. Mastertona (zwłaszcza z "Wyklętym") to ta pozycja powinna mu przypaść do gustu.

Dość ciekawa książka. Idealna na wieczór pod kocem z herbatą.

Dość ciekawa książka. Idealna na wieczór pod kocem z herbatą.

Zarówno książka jak i autor, są nieznane. Nawet osoby, które pasjonują horrory nie znają Everson'a. Wielka szkoda, gdyż moim zdaniem nie ustępuję on Stephen'owi King'owi, tak już pospolitemu wśród czytelników. Wszystkich fanów horrorów zachęcam do sięgnięcia po Everson'a - warto. Lecz książka nie jest zwykłym horrorem, a jedną z gałęzi gatunku. Jest czymś co można nazwać horrorem erotycznym. Jak sama nazwa gatunku wskazuje, w książce znajdziemy elementy grozy, horroru, sceny brutalne i krwawe, a także wiele scen przepełnionych erotyzmem, pożądaniem czy sceny wulgarne. Zapewne jest książka dla ludzi o mocnych nerwach i odporności na pewien rodzaj nieprzyzwoitości. Nie jest to powieść dla grzecznych dziewczynek, ani chłopców.

Powieść zaczyna się jak dobry kryminał. Mam reportera, który trafia na niesamowitą zagadkę tajemniczych samobójstw. W sumie nic nadzwyczajnego. Jednak, gdy nasz głównych bohater zaczyna odkrywać tajemnicę samobójstw, poznaje również tajemnicę góry Terrela. Książka rozpoczynająca się jak kryminał, okazuje się być horrorem i to niebanalnym. Z każdą kolejną stroną coraz trudniej nam oderwać się od książki. Jest to książka o bardzo oryginalnej fabule, nieprzewidywalnych zwrotach akcji, pisana bardzo przyjemnym w odbiorze stylem. Potwierdzeniem jej wyjątkowości jest choćby zdobyta nagroda Bram'a Strocker'a.

Książka jest jedną z moich ulubionych i polecam ja wszystkim znajomym. Czytałam ją już kilka razy i nadal jestem nią zachwycona. Nie znalazłam książki, która zrobiła na mnie takie wrażenie jak "Demoniczne przymierze". Dalsze losy naszego reportera można śledzić w kolejnej części pt. "Ofiara", która jest równie przełomowa.

Jeśli ktoś poszukuje niebanalnych książek, które zaskakują swoją fabuła i przekraczają pewne granice to jak najbardziej polecam.

31 / 2019

31 / 2019

• Horror

Dodaj cytat z książki Demoniczne przymierze