Łowcy dusz

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Cykl: Czasy Ostateczne (tom 4)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Soul Harvest
8371461976
Chrześcijaństwo, Szatan

Po III wojnie światowej i apokaliptycznych trzęsieniach ziemi życie na planecie zostało spacyfikowane. Dzięki niewiarygodnym nakładom finansowym Carpathia, demoniczny dyktator buduje nową sieć łączności komórkowo-solarowej, by móc dalej kontrolować światową gospodarkę i wpływać na umysły podporządkowanych sobie ludzi. Opozycja Ucisku - tajna grupa jego przeciwników - wykorzystuje te nowoczesne media, aby dotrzeć do mieszkańców Ziemi z Ewangelią o Jezusie Chrystusie. Trwa walka o dusze. Carpatia wie, że przejmując władze nad światowymi mediami informacyjnymi, zyskuje możliwość manipulowania milionami; potrafi też zręcznie wpływać na działania nowej wszechświatowej religii, Enigmy Babilonu, którą założył dla swoich mrocznych celów. Jednak pomimo szalejącego terroru i duchowej dezinformacji setki tysięcy ludzi nawracają się dzięki głoszeniu Ewangelii przez członków Opozycji Ucisku. Ci, co uwierzyli i złożyli swoją ufność w Chrystusie, mogą się od tej chwili wzajemnie rozpoznawać po tajemniczym znaku, jakim zostają opieczętowani przez Boga.

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl/

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

robert | 2014-04-05

Świat po III wojnie światowej i apokaliptycznych trzęsieniach ziemi. Jest to pierwsza moja książka gdzie "apokalipsa" tak silnie powiązana jest z motywem religijno-duchowym. Jest to pierwsza moja przeczytana z całej serii "Powieść w czasach ostatecznych" ukazująca wizję "końca świata" oparta na Apokalipsie św.Jana . Trafiłem na nią przypadkowo, polecono mi ją. No i nie zawiodłem się. Czyta się ją bardzo dobrze, nie nudziłem się ani minuty (może lepiej ani strony). Ta książka to dla mnie inny wymiar, nie ma promieniowania, stalkerów, zombi czy innego zjawiska związanego z apokaliptyczną popkulturą. Motyw religijny jest doskonale wkomponowany, daje nam chwile na zastanowienie się, jednocześnie "ciągnąc" akcję. Na pewno sięgnę po pozostałe książki serii ( chronologicznie). Polecam.

Margerytka | 2017-04-21
dasin | 2017-02-23