Śpiący smok. Księga I. Strażnicy płomienia

Wydawnictwo: ISA

Zaczęło się zwyczajnie, wieczorną grą fantasy. James, Karl, Andrea i inni przygotowywali się do wejścia w role czarodzieja, kapłanki, wojownika czy złodzieja. Ale mistrz gry, profesor Deighton, zaplanował coś innego dla niczego nie podejrzewającej grupy studentów. Gra stała się wkrótce sprawą życia i śmierci, kiedy siedmioro poszukiwaczy przygód zostało przenisionych do innego świata... W ciała postaci, które odgrywali.

Iavolenus | 2018-05-23
Przeczytana: 01 maja 2018

Autor, żydowskiego pochodzenia, zgodnie ze standardami takich autorów, przemycił do tej książki klimaty pro-izraelskie (jaki fajny ten Tel Awiw) a jednocześnie porównał Arabię Saudyjską do państw niewolniczych.

Nie po to kupiłem i czytałem tę książkę, żeby czytać jego wynurzenia polityczne.

Do tego scena zgwałcenia zbiorowego głównych bohaterek, która kompletnie nic nie wnosiła i nie miała żadnego przełożenia na tom II. Na takie klimaty też się nie pisałem.

Widać, że autor (książka jest z 1983 !) miał pojęcie o RPG. Sam pomysł magicznego wciągnięcia graczy w świat RPG jest oklepany, chociaż 1983 może jeszcze nie był.

stangres | 2017-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2017

Ciekawa pozycja, czyta się szybko i przyjemnie, czasem brakuje opisu niektórych sytuacji, prawdopodobnie w zamyśle autora było oszczędzenie czytelnikowi niektórych drastycznych scen.
W świecie, do którego postacie się przeniosły, na każdym kroku czyha śmiertelne niebezpieczeństwo, a każdy czyn niesie za sobą daleko idące drastyczne konsekwencje (nawet dobre uczynki) co bohaterowie uświadamiają sobie niestety dopiero po fakcie.

| 2012-03-07
Przeczytana: 01 marca 2012

Takiej książki od dawna poszukiwałam. Fantastyka w bardzo dobrym wydaniu - żadem tam romans paranormalny czy rąbanka w stylu Conana. Ciekawy pomysł, opakowany w fantastyczny świat i dobrze przedstawiane psychologiczne portrety bohaterów. Akcja przyśpiesza i zwalnia dając czytelnikowi zarówno chwile odpoczynku jaki pełne napięcia chwile, kiedy pochłania się słowo po słowie.

matagoty | 2010-09-21
Przeczytana: 20 września 2010

Dla mnie najwazniejsza jest przemiana psychiczna bohaterów, problem odpowiedzialności i problem kontrastu miedzy kalectwem w naszym swiecie a siła w tamtym. Bardzo mi sie podoba

Paweł | 2018-07-08
Przeczytana: 2016 rok