Śpiący smok. Księga I. Strażnicy płomienia

Wydawnictwo: ISA

Zaczęło się zwyczajnie, wieczorną grą fantasy. James, Karl, Andrea i inni przygotowywali się do wejścia w role czarodzieja, kapłanki, wojownika czy złodzieja. Ale mistrz gry, profesor Deighton, zaplanował coś innego dla niczego nie podejrzewającej grupy studentów. Gra stała się wkrótce sprawą życia i śmierci, kiedy siedmioro poszukiwaczy przygód zostało przenisionych do innego świata... W ciała postaci, które odgrywali.

stangres | 2017-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2017

Ciekawa pozycja, czyta się szybko i przyjemnie, czasem brakuje opisu niektórych sytuacji, prawdopodobnie w zamyśle autora było oszczędzenie czytelnikowi niektórych drastycznych scen.
W świecie, do którego postacie się przeniosły, na każdym kroku czyha śmiertelne niebezpieczeństwo, a każdy czyn niesie za sobą daleko idące drastyczne konsekwencje (nawet dobre uczynki) co bohaterowie uświadamiają sobie niestety dopiero po fakcie.

| 2012-03-07
Przeczytana: 01 marca 2012

Takiej książki od dawna poszukiwałam. Fantastyka w bardzo dobrym wydaniu - żadem tam romans paranormalny czy rąbanka w stylu Conana. Ciekawy pomysł, opakowany w fantastyczny świat i dobrze przedstawiane psychologiczne portrety bohaterów. Akcja przyśpiesza i zwalnia dając czytelnikowi zarówno chwile odpoczynku jaki pełne napięcia chwile, kiedy pochłania się słowo po słowie.

matagoty | 2010-09-21
Przeczytana: 20 września 2010

Dla mnie najwazniejsza jest przemiana psychiczna bohaterów, problem odpowiedzialności i problem kontrastu miedzy kalectwem w naszym swiecie a siła w tamtym. Bardzo mi sie podoba

eSKa | 2017-03-30
Troll23 | 2016-07-29