Dzień zagłady

Tłumaczenie: Peter Chojnacki
Cykl: Czasy Ostateczne (tom 1)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Left Behind
9788374920865
Bartek

Gdy pewnego dnia, w jednej sekundzie, znikają na całym świecie miliony ludzi cywilizacja staje twarzą wobec totalnej katastrofy. To tajemnicze wydarzenie powoduje kolejne konsekwencje. Samoloty pozbawione pilotów, pociągi bez maszynistów a samochody, których kierowcy nagle zniknęli, wywołują nowe pasma katastrof. Chaos jaki ogarnia ziemię prowadzi do nieprzewidywanych konsekwencji politycznych i gospodarczych na globalną skalę. W krótkim jednak czasie okazuje się, że pozostali na ziemi ludzie są świadkami wypełnienia się proroctwa biblijnego zwiastującego początek procesu końca świata. Ich wierzący przyjaciele, członkowie rodzin czy znajomi zostali pochwyceni i przeniesieni do Królestwa Bożego. Oni sami jednak zostali pozostawieni z powodu braku wiary w sercach. To co dotąd wielu uważało za religijną bajkę nagle stało się dramatyczną rzeczywistością. Kto został wzięty, a kto pozostawiony? Czy zapowiedź powrotu Syna Bożego w chwale okaże się prawdziwa? Jak się mają kolejne proroctwa o nadchodzącym pokoju światowym i wielkim ucisku do zapowiadanego przez Biblię Antychrysta, który ma objąć władzę nad całą ziemią? A co z tymi co zostali pozostawieni? Czy mają jeszcze szanse na zbawienie? W swojej brawurowej powieści Dzień zagłady Tim LaHaye i Jerry B. Jenkins odkrywają jak współczesny świat, rządzony przez ponadnarodowe korporacje, dążący do globalizacji i unifikacji monetarnej jest blisko wypełnienia proroczych biblijnych zapowiedzi. Czy tak będzie wyglądać czas apokalipsy? Razem z bohaterami tej sensacyjnej powieści przeżyjmy owe chwile. A może już się zaczęło... Przez 57 tygodni na szczycie listy bestsellerów "The New York Times". Sprzedano 20.000.000 egz. tej serii na świecie. Jedyny tytuł skutecznie konkurujący w sprzedaży z Harrym Potterem.

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl/

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

Gąska | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Tim LaHaye jest osiemdziesięcioośmioletnim ewangelistą, pisarzem oraz mówcą. Swoje największe dzieło "Dzień zagłady" napisał wraz z Jerremy'm B. Jenkinsem - powieściopisarzem i biografem mającym na swoim kocie ponad sto pięćdziesiąt książek, w tym szesnaście na liście bestselerów magazynu The New York Tims.

Noc, mrok, pustka, cisza. W niewyjaśniony sposób ludzie na pokładzie samolotu sterowanego przez Rayforda zaczynają znikać, pozostawiając po sobie same ubrania. Okazuje się, że sytuacja nie zaistniała wyłącznie w tym jednym miejscu. Na całym świecie zapanował chaos: porozbijane pojazdy, zablokowane służby medyczne, pozrywane linie telekomunikacyjne, pełen stan gotowości i miliony ludzi, którzy zapadli się pod ziemie. Co mogło się wydarzyć? Czyżby nadszedł koniec świata?

Przyznam szczerze, że myślałam, iż książka kompletnie nie wpasuje się w moje gusta. Nawet jeśli tak by było, nie oceniałabym jej pod tym względem, ponieważ o gustach się nie dyskutuje, a każdy lubi co innego....

Andrew Vysotsky | 2010-12-02
Przeczytana: 13 września 2010

Jakiś czas temu skończyłem czytać

TIM LAHAYE & JERRY B. JENKINS
DZIEŃ ZAGŁADY
POWIEŚĆ O CZASACH OSTATECZNYCH
(Left Behind)

Brawurowa powieść (pierwsza z cyklu 16 w serii pod tym samym tytułem – Left Behind) z gatunku, który określiłbym jako religious fiction. Świeże spojrzenie na temat, wciągający i przyjemny w odbiorze styl. Szkoda tylko, że akcja urywa się tak nagle. A może to i dobrze?
Daje do myślenia, składnia do refleksji, ale przede wszystkim dobrze się czyta. Szczegółów nie będę zdradzał bo przyjemność z tej lektury leży między innymi w jej odmienności, świeżości i oryginalności.
Zdecydowanie polecam. W starej skali ocen piątka z malutkim minusikiem. Wielką zaletą powieści jest jej oryginalność, co zarazem jest powodem, dla którego prawdziwą przyjemność sprawia tylko za pierwszym razem. Za drugim, którego nawiasem rzecz mówiąc nie popełniłem, ten atut już nie bierze. To jest właśnie ten malutki minusik.

Wasz Andrew

recenzja opublikowana również na moim blogu

czytelnik | 2013-09-16

Powieść która zmienia życie.

Na początku chciałabym zaznaczyć, iż moja recenzja odnosi się do całej serii powieści o "Czasach ostatecznych", składającej się z 12 tomów ( a nie jak inni twierdzą 16). Cykl trillerów religijno-politycznych otwiera "Dzień zagłady", który ukazuje moment Pochwycenia Kościoła przez Jezusa. Na świecie pozostają tylko ci, którzy nie zasłużyli sobie na niebo. W czasie tych dramatycznych zdarzeń, na światową arenę polityczną wkracza nikomu nie znany, rumuński polityk Nicolae Carpatiia, który w krótkim czasie zastaje przewodniczącym ONZ a następnie przywódcą Globalnej Wspólnoty, sztucznie stworzonej przez niego organizacji, zrzeszającej wszystkie kontynenty podzielone następnie na 10 regionalnych Królestw. Głównymi bohaterami są Rayford i Chloe Steel oraz Cameron (Buck) Williams. Ich losy po Pochwyceniu wpisane są w akcję powieści. Tworzą oni wraz z miejscowym przewodniczącym wspólnoty kościelnej Opozycję Ucisku, która przeciwstawia się działalności...

Aiwlys | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Nareszcie! Skończyłam. A była to istna męka, od początku do końca. Początek był dobry, szybki, zaciekawiły mnie wydarzenia, oczekiwałam dobrej książki, ponieważ sam pomysł był kapitalny. Ale im dalej brnęłam w tę historię tym gorzej. Książka mnie odrzuciła, do tej pory czuję jakąś gorycz. Zaczęło się od tego, że akcja nagle stanęła w miejscu, były tylko puste dialogi przez kilkanaście stron, nie wnoszące nic nowego, powtarzające jedno i to samo. Postaci są płytkie i takie same, mówią tak samo, niczym nastolatkowie. Ich wypowiedzi są puste, bez emocji, bez tła, ot dialog wypowiedź pod wypowiedzią. Dodatkowo cała ta otoczka religijna. Był to dobry pomysł, ale wyszedł bełkot jakiegoś fanatyka religijnego. Myślałam nawet, że autorzy są młodzi, a dostałam dwóch panów, wiek 60+ i się załamałam.
Te dwie gwiazdki są tylko i wyłącznie za pomysł. Warsztat książki - tragiczny.

zmstr | 2014-09-21
Przeczytana: 1998 rok

Przeczytałem książkę jako nastolatek kilkanaście lat temu w okolicach roku 1998-99(?)i pamiętam, że mnie wtedy wciągnęła. Niestety nie dane było mi przeczytać kolejnych tomów, więc moja ocena nie będzie obiektywna "na dziś", a jedynie efektem wspomnień, że czas spędzony nad powieścią, był czasem dobrze rozporządzonym. Dlatego też ode mnie ocena dobra

kw92 | 2016-02-03

Książka za bardzo religijna, mi nie pod pasowała.

mistka | 2010-08-24

Bardzo dawno czytałam tą książkę, więc nie pamiętam dokładnie, jakie wrażenie na mnie wywarła. Wiem tylko, że spodobała mi się i z chęcią przeczytałabym inne części. Chciałam się za nie zabrać, ale w bibliotece, mimo że było ich pełno, nie były ponumerowane i nie wiedziałam, która to część druga. I tak moja przygoda z tą serią się zerwała. Ale może kiedyś jeszcze je przeczytam.

Tinkerbelle | 2014-10-23

Pamiętam, że pomysł na książkę baaaardzo mi się podobał.

Marta | 2016-10-28