Królowa Malroncja

Wydawnictwo: Sonia Draga
Malronce
Joanna Kluza
Ag2S

Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura, gdzie dorośli zamienili się z powrotem w dzikusów, dzieci zaś potworzyły bandy, aby przetrwać, gdzie każdy spacer staje się niebezpieczną wyprawą, a każdy przeżyty dzień urasta do rangi wyczynu. Świat zalany oceanem lasu, zamieszkany przez baśniowe stwory, wstrząsany dziwacznymi prądami, przeniknięty nową energią. Nowy świat, gdzie trójka nastolatków usiłuje omijać pułapki zastawiane przez tajemniczą królową, która zaciekle dąży do ich zguby: Malroncję. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie... Zanurzcie się w Innym Świecie.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Bastard | 2013-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2013

5/10 – PRZECIĘTNA

Po zwycięskiej bitwie z Cynikami Przymierze Trojga postanawia opuścić społeczność Piotrusiów z wyspy Carmichaela i wyruszyć w podróż na południe, aż do siedziby królowej Malroncji. Trójka przyjaciół chce odkryć kim jest tajemnicza władczyni Cyników, z jakiego powodu tak nienawidzi Piotrusiów i dlaczego wysłała list gończy za Mattem. Czekająca ich podróż będzie długa i pełna niebezpieczeństw, szczególnie, że ich śladem rusza Rauperoden – przerażająca istota, która z jakiegoś powodu również bardzo chce dorwać Matta.

Drugi tom serii „Inny świat” to pełna nieustającej akcji powieść drogi, w której Chattam demonstruje niewyczerpane wręcz pokłady wyobraźni, kreując intrygującą wizję świata zamieszkiwanego przez różnego rodzaju finezyjne stwory. Mimo to uważam, że „Królowa Malroncja” jest książką co najwyżej przeciętną, a na pewno nieco słabszą niż pierwsza część serii. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niektóre rozwiązania fabularne są nieco absurdalne, w czym...

nadzieja1925 | 2013-07-13
Przeczytana: 11 lipca 2013

Matt, Amber i Tobias wyruszają na południe, aby dowiedzieć się, po co Cynicy porywają Piotrusiów. Matta szczególnie niepokoją także listy gończe z jego podobizną, rozkazujące dostarczyć go tajemniczej królowej Marloncji. Droga jest pełna niebezpieczeństw. Przed bohaterami wyrasta olbrzymi Ślepy Las, przez który nikomu dotąd nie udało się przedrzeć. Nie dość tego, śladami Matta podąża przerażająca istota w czarnej pelerynie, która koniecznie chce go dorwać...

Druga część Innego świata jest równie wciągająca co pierwsza. Bohaterowie spotykają na swojej drodze zupełnie nowe niebezpieczeństwa, groźne istoty i społeczności Piotrusiów - dzieci, które przetrwały Burzę. Maxime Chattam bardzo pomysłowo przedstawił świat po apokalipsie, jest tu wiele elementów, których nie znajdzie się w innych książkach o podobnej tematyce.

Królowa Malroncja to udana kontynuacja Przymierza trojga. Chattam powoli wyjaśnia niektóre sekrety, ale wciąż wiele pozostaje do odkrycia. Mam nadzieję, że trzecia...

Anksunamun | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Mimo że to powieść dla młodzieży i charakteryzuje się miejscami wielką naiwnością, Chattam nie oszczędził tutaj wcale drastycznych szczegółów ani wątków grozy. Mnie osobiście zachwycił opis Ślepego Lasu jako Suchego Morza i pomysłu pływania okrętami po wierzchołkach drzew, przedstawionego przez autora bardzo plastycznie. Mimo to nie potrafiłam już aż tak bardzo zaangażować się w lekturę, bo dni mojej dziecięcej wyobraźni i niewinności minęły już bezpowrotnie. Będąc dorosłą, przykładam wielką wagę do logiki fabuły, sensu dialogów i wiarygodności akcji. Gdybym jednak tylko miała okazję zapoznać się serią "Inny Świat" w młodszym wieku, na pewno spodobałaby mi się o wiele bardziej.

Kruczoczarnyblond | 2017-02-08
Na półkach: Przeczytane, Wcześniej

Dobrze było znowu odpocząć, od ciężki thillerów mrożących krew w żyłach i przenieść się do zupełnie innego świata.
Nasi bohaterowie prowadzą nas przez świat, pozwalając nam przeżyć niesamowite przygody.
Nie jest to wielka literatura, ale warsztat Chattama, nadaje tej książce jak i całej serii, niewątpliwie atrakcyjności.
Chociaż to właściwie literatura młodzieżowa, to każdemu nie zależnie od wieku może się spodobać.
Mi spodobało się bardzo, bo lubię czasem się oderwać od otaczającego świata i zanurzyć się w nierealnym wymyślonym świecie.

Ania | 2015-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Druga część przygód Matta, Amber i Tobiasa niestety ale nie dorównała pierwszej części. Czytając tą książkę na początku myślałam, że czytam Harrego Pottera a czytając koniec to wydawało się, że Władcy Pierścieni. W pierwszej części nie miałam takich odczuć jak w tej. W tej części zabrakło "czegoś- magii?", w której była w pierwszej części.
Ale dalej jestem ciekawa jak zakończy się podróż bohaterów, więc na pewno sięgnę po kolejny tom.

Kevorkian | 2013-04-28
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Wszystko pięknie, tylko w opisie powinna być informacja, że to książka DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W żadnym wypadku nie dla dorosłych. Jakbym miała 12 lat to bym pewnie czytała całą serię z wypiekami na twarzy i błędy logiczne, fakt, że cała fabuła jest kompletnie nierealna, naciągana jak guma od majtek, a ogólne przesłanie płytkie jak woda w kałuży, zupełnie by mi nie przeszkadzały. No ale, że jestem trochę starsza, to się czuję wprowadzona w błąd i rozczarowana.

Pisane_Myślami | 2016-03-24

Przymierze Trojga po udanej walce z Cynikami postanawia opuścić względnie bezpieczną wyspę Piotrusiów. Matt razem z Tobiasem i Amber przemierzają niebezpieczne ziemie kierując się na południe, ku królestwu Królowej Malroncji wysyłającej za Mattem listy gończe. Przemieszczanie się dla Przymierza Trojga nie jest proste, bo oprócz Cyników będących na służbie Królowej, nastolatkowie muszą uciekać od Rauperodena - tajemniczej istoty pragnącej jak najszybciej znaleźć Matta. Zostając sam na sam z dziką naturą ich niewinność i przyjaźń zostają wystawione na próbę, cięższą, niż mogliby się kiedykolwiek spodziewać.

Kim są Rauperoden i Królowa Malroncja, oraz czego chcą od nastolatka? Czy Przymierze Trojga się rozpadnie? Jak wielką cenę przyjdzie zapłacić jego członkom w zamian za przetrwanie?

Paręnaście miesięcy temu poznałam pewną ciekawą książkę o młodych, ale odważnych nastolatkach i strasznej Burzy, która zmieniła ich samych oraz dorosłych, którzy stali się wrogiem dzieci nr 1. ...

just-1morechapter | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Historia przedstawia losy nastolatków, którzy zmagają się z życiem w świecie, w którym zaczęła rządzić natura. Nie ma elektroniki, samochodów, czy miast. Sam Nowy Jork stał się zwykłą kupą gruzu porośniętą wszelkimi gatunkami roślin. Zwierzęta i roślinność uległa mutacji. Od teraz pies może być wielkości konia, a drzewo wielkości bloku. Większość dorosłych zginęła podczas potężnej burzy, a ci co przeżyli zamienili się albo w bezmózgich Żarłoków, albo w nienawidzących dzieci Cyników. Przetrwali tylko nastolatkowie i dzieci, którzy łączą się w grupy i tworzą bezpieczne osady. Sami siebie zaczynają nazywać Piotrusiami- dziećmi, które nigdy nie chcą dorosnąć. Największą osadą jest osada Eden i właśnie do niej w trzecim tomie trafiają nasi bohaterowie.

Matt, Amber i Tobias znaleźli się w Edenie po zakończeniu trwającej podczas drugiego tomu, podróży na południe. Wyruszyli w tą podróż po to by dowiedzieć się dlaczego królowa cyników Malroncja obsesyjnie poszukuje Mata. Jak się...

Polaris | 2013-01-15
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Nie jest tak, że to książka nie niosąca żadnej wartości. Bohaterowie rozmawiają czasem na poważne tematy, np. o Bogu, a każda taka wzmianka może przecież skłonić do przemyśleń. Oczywiście nie jest to też jakaś moralizatorska książka, a po prostu młodzieżowa dystopijna powieść służąca rozrywce. Czasami ma się wrażenie, że bohaterom idzie zbyt łatwo, ale koniec końców i tak wpadają w kolejne tarapaty, więc równowaga jest mniej więcej zachowana. Można mieć za złe autorowi niewystarczającą ilość opisów. Myślę, że powinien on poświęcić więcej słów spotykanym postaciom, bo samo imię czasami mi nie wystarczało. Za to pochwalić...

Marta Kraszewska | 2016-05-22
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

www.rudymspojrzeniem.pl

Królowa Malroncja to drugi tom trylogii, interesującej opowieści o przygodach Matt’a, Amber i Tobbias’a. Cała trójka w PrzymierzuTrojga zawarła układ, na mocy którego będą się trzymać razem i tworzyć drużynę. Cykl skierowany jest do młodego odbiorcy.

Za Ślepym Lasem zbierają się Cynicy, a kobieta, która zbiera ich pod swoim sztandarem poszukuje Matt’a. Chłopak postanawia więc wyruszyć do jej siedziby i dowiedzieć się, co planuje Królowa jej podwładni. A także, co on sam ma z tym wspólnego. Czeka ich bardzo długa i niebezpieczna wędrówka, a po piętach depcze im Rauperoden wraz ze Szczudlarzami. Czy dotrą cali do celu?

Akcja nabiera tempa, pojawiają się nowe postaci. W drodze Amber, Matt i Tobias spotykają inne grupy Piotrusiów. Niektóre z nich zostały po Wielkiej Burzy zmienione tak, że gołym okiem widać było fizyczne różnice między dziećmi. Przymierze trojga dociera do Ślepego Lasu:

Poprzedzały go schody z przeogromnych drzew, których wierzchołki...