Przymierze trojga

Wydawnictwo: Sonia Draga
L'Alliance des trois Autre Monde
Joanna Kluza, RPG, zamieć, ucieczka, walka
Ag2S

Pierwsza część doskonałego cyklu Inny Świat bestsellerowego francuskiego „mistrza suspensu.” Nadchodzi wielka burza i zamieć śnieżna, pogrążając cały kraj w ciemnościach i strachu. Dziwaczne niebieske błyskawice wspinają się po murach w poszukiwaniu ofiar. Kiedy Matt i Tobias się budzą, Ziemia nie jest już taka sama. Od tej pory chłopcy będą musieli radzić sobie sami, żeby przetrwać w Innym Świecie, w któym ludzkość została zdziesiątkowana, a dorośli zamienili się w okrutne potwory.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Liczyłam, że to nie będzie powieść dla młodzieży, ale się przeliczyłam, bo to właśnie taka powieść - dla czytelników trochę młodszych ode mnie. Niemniej podobała mi się. Lubię takie historie post-apo i nic na to nie poradzę, że nawet gdyby powieść byłaby naprawdę źle napisana to i tak przypadnie mi do gustu.
W tej powieści bardzo mi się podobał pomysł końca starego świata, a powstanie nowego. Ciekawy, oryginalny. To jej największy atut. Niekiedy bywa nużąca albo trochę zbyt naiwna. Niemniej, jak już napisałam, spodobała mi się i chętnie sięgnę po drugą cześć. Polecam przede wszystkim trochę młodszym czytelnikom.

Reckless Bastard | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

6/10 – DOBRA

Wielka burza która przeszła przez terytorium całego świata, zmienia go nie do poznania. Wszystkie dorosłe osoby rażone dziwnymi niebieskimi błyskawicami albo wyparowały, albo zamieniły się w niebezpieczne mutanty. Dwójka nastoletnich przyjaciół Matt i Tobias chcąc przetrwać, musi nauczyć się samemu sobie radzić w tym nowym, innym świecie. Po pewnym czasie chłopcy docierają do wyspy Carmichaela, gdzie dołączają do wspólnoty założonej przez innych nieletnich, którzy przetrwali burzę. Tam wraz z nową przyjaciółką Amber zawiązują Przymierze Trojga – pakt, który ma na celu chronić wspólnotę Piotrusiów (jak nazwały się same dzieci) nie tylko przed wrogiem zewnętrznym, ale również zdrajcą, który przeniknął w ich szeregi.

Seria „Inny świat” może być dla fanów Maxime’a Chattama (pisarza kojarzonego z mrocznymi i krwawymi thrillerami) niemałą niespodzianką. Wydawałoby się, że autor porwał się na obcy mu gatunek literacki, jakim jest powieść fantastyczno-przygodowa z założenia...

nadzieja1925 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Matt i Tobias przyjaźnią się od dzieciństwa. Obaj są zapalonymi miłośnikami RPG-ów i gier video. Pewnego dnia nad Nowym Jorkiem zaczyna szaleć potworna zamieć. Niebieskie błyskawice przeszukują budynki wspinając się po ścianach, a po ich przejściu istoty ludzkie wyparowują albo zamieniają się w odrażające mutanty.
Chłopcom udaje się uciec na wyspę Carmichael, gdzie dołączają do wspólnoty dzieci, które także ocalały. Mają od 9 do 17 lat i zwą się Piotrusiami (na cześć Piotrusia Pana). Tworzą zorganizowaną społeczność, aby przetrwać w nowym świecie. Niektóre z nich rozwinęły w sobie nadzwyczajne zdolności, jak np. krzesanie iskier czy telekineza.
Matt, Tobias oraz ich przyjaciółka Amber zawiązują Przymierze Trojga, aby walczyć ze zdrajcą, który zamierza oddać wyspę w ręce wrogich Cyników.
Książka jest bardzo wciągająca i tajemnicza. Sądziłam, że książka będzie straszna, ale jednak się pomyliłam. Właśnie zaczynam drugą część i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Anksunamun | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Przyznaję, że już od początku fabuła powieści bardzo mnie zaciekawiła i wciągnęła na tyle, że przeczytałam całą w zaledwie 3 dni. Nie mogę oprzeć się silnemu wrażeniu, że "Przymierze Trojga" to historia inspirowana Harrym Potterem z elementami Władcy Pierścieni. Jako gorąca fanka Pottera, którego sagę czytałam wielokrotnie w dzieciństwie, widzę w "Innym Świecie" mnóstwo analogii. Główny bohater jest jak Harry, którego prześladuje Voldemort, w tym przypadku - tajemniczy Rauperoden i bezimienna Królowa. Ma dwójkę przyjaciół - bystrą blondynkę "Hermionę" i czarnoskórego "Rona". Jeden z pierwszych rozdziałów, opowiadający o wizycie w mrocznym sklepie, wg mnie nawiązuje do wyprawy na Ulicę Pokątną. Wyspa Carmichhaela z jej zamkami i nazwami jak Pegaz, Hydra czy Kraken, niemal uderzająco przypomina Hogwart i cztery domy. A wątki o "czerwonym niebie na południu" czy "ziemi Cyników", przywodzą mi na myśl nomenklaturę Władcy Pierścieni. Wszystko to jest przemieszane w nową historię i...

Adrian | 2016-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2016

"Przymierze Trojga" to kolejna, po "Tajemnicach chaosu", ukończona prze zemnie książka Maxima Chattana. Mając w pamięci jego poprzednią książkę spodziewałem się dobrej i ciekawej lektury. Na szczęście się nie zawiodłem. Mimo początkowych trudności udało mi się szybko w kręcić w wydarzenia.
Co do tytułowego Przymierza Trojga- Matta i Amber polubiłem, ale Tobias mnie irytował. Patrząc na fabułę zapowiada się genialna seria. Mam nadzieje, że autor wyjaśni kim (czym?) był tajemniczy sprzedawca z pierwszego rozdziału.
Polecam

książek: 1959
ola161 | 2011-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Maxime Chattam ujął mnie swoją książką "Otchłań zła" i od tamtej pory stałam się jego zagorzałą fanką. Jednak autor coraz bardziej zaczyna mnie rozczarowywać. Z książki na książkę jego poziom znacznie się obniża a poziom mojej frustracji rośnie.
"Przymierze trojga" niestety utwierdza mnie w moim przekonaniu, że autor przestał się starać i zaczął pisać na siłę.
Jego najnowsza książka ma potencjał, który moim zdaniem został zmarnowany. Historia w niej przedstawiona nie należy do oryginalnych i podobne wątki przewijają się przez wiele tego typu powieści. Jednak miałam nadzieję, że Chattam ma coś w zanadrzu i znowu rozczarowanie. Fabuła nie porywa, jest przewidywalna i schematyczna. Bohaterowie mało ciekawi, a czasami wręcz irytujący. Świat wykreowany przez autora mógłby zachwycać jednak brakuje mu polotu. Jednym słowem straszne rozczarowanie.
Jednak jako fanka tego autora dam tej serii jeszcze jedną szansę i poczekam na drugi tom tej trylogii. Może on zmyję niesmaki jaki mi...

Kruczoczarnyblond | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Wcześniej

Chociaż już od jakiegoś czasu nie nazwałabym się nastolatką, to bardzo podobała mi się książka i cykl Inny świat pochłonął mnie. Książkę dla młodzieży wzięłam przez przypadek - popatrzyłam tylko na autora, ale nie żałuję.
Super fabuła, wciągająca akcja, niesamowite zdarzenia i magia.
Bardzo miłe oderwanie od życia codziennego i ciężkich mrocnzych powieści.
Chociaż przejęły mnie losy bohaterów i zastanawiałam się, co wydarzy się dalej, to zaliczyłabym książkę jako rozrywkę i miłe spędzenie czasu, a nie powód do przemyśleń nad światem i depresji.

Rudzielec | 2013-02-27

Czytałam wcześniej kilka książek Chattama, zawsze mi się podobały, więc sięgnęłam i po tę. Podobała mi się, mimo iż miałam wrażenie, że to wszystko gdzieś już było, przewinęło się w powieściach innych autorów, choć ciężko sprecyzować gdzie.

Tak czy siak, przeczytałam dwie dalsze części i czekam na wydanie kolejnych, które już ukazały się we Francji :)

Ania | 2015-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Uwielbiam tego autora za jego książki, które są mocne, krwawe i trzymające w napięciu. Tym razem pokazał pisząc Przymierze trojga, że nie tylko jest pisarzem jednego gatunku ale dwóch.
Spisał się bardzo dobrze, bo książka mnie wciągnęła. W prawdzie książka jest dla nastolatków ale z chęcią przeczytam kolejne części bo jestem ciekawa jaki dalszy los Maxime im zgotował ;)

Kevorkian | 2013-04-28
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Wszystko pięknie, tylko w opisie powinna być informacja, że to książka DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W żadnym wypadku nie dla dorosłych. Jakbym miała 12 lat to bym pewnie czytała całą serię z wypiekami na twarzy i błędy logiczne, fakt, że cała fabuła jest kompletnie nierealna, naciągana jak guma od majtek, a ogólne przesłanie płytkie jak woda w kałuży, zupełnie by mi nie przeszkadzały. No ale, że jestem trochę starsza, to się czuję wprowadzona w błąd i rozczarowana.