W domu

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Myron Bolitar (tom 11)
Wydawnictwo: Albatros
Home
Marczewek

Dziesięć lat temu nieznani sprawcy porwali dwóch chłopców z zamożnych rodzin. Zażądali okupu, a potem zamilkli. Nie odnaleziono żadnego śladu po porwanych, przez całą dekadę ich rodziny pozostawały w bolesnej niewiedzy aż do dnia, kiedy jeden z nich niespodziewanie się odnalazł. Myron Bolitar i jego przyjaciel Win wierzą, że udało się im zlokalizować chłopaka, teraz już nastolatka. Gdzie był przez minione dziesięć lat i co wie o dniu, kiedy został porwany? I najważniejsze: co może powiedzieć Myronowi i Winowi o losie swego zaginionego przyjaciela?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Piotr | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Zaczyna się od trzęsienia ziemi. Mija dziesięć lat od zaginięcia dwóch sześcioletnich chłopców w dzielnicy dla bogaczy w New Yersey. Win, krewny jednego z zaginionych, otrzymuje tajemniczego, anonimowego e-maila z wiadomością, gdzie można spotkać zaginionych nastolatków. Wiadomość wskazuje na szemraną dzielnicę Londynu, w którym kwitnie handel żywym towarem i pedofilia. Win prosi o pomoc swojego przyjaciela Myrona Bolitara. Kiedy przylatują do Londynu, widzą nastolatka, który może być jednym z poszukiwanych. Niestety, chłopiec zbiega, a Win i Bolitar rozpoczynają śledztwo, które dawno porzuciło FBI.

Coben znowu w doskonałej formie, wodzi czytelnika zaułkami nieznanych miejsc. A finał...nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Przez ponad 400 stron mamy napięcie, pościgi, śledztwa, powroty do przeszłości i mnóstwo pytań. A sprawa jest drażliwa, gdyż dotyczy porwania dzieci.

Coben jak zwykle zaczyna i kończy trzęsieniem ziemi, a w środku nie jest lżej. Napięcie sięgające...

Aneta Wiola | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

CO SIĘ STAŁO Z NASZYMI DZIEĆMI?!
Dziesięć lat temu z bogatej dzielnicy New Jersey, uprowadzono dwójkę sześcioletnich chłopców. Śledztwo skrupulatnie prowadziło FBI, jednak po dzieciach zaginął wszelki ślad. Teraz Win, krewny jednego z uprowadzonych chłopców, otrzymuje anonimową wiadomość, co do ich losów. Trop prowadzi do brudnych tuneli w Londynie i do groźnego mafiosa, który zajmuje się handlem żywym towarem. Win dzwoni do swojego wiernego przyjaciela Myrona, by ten pomógł mu odkryć prawdę.
Kto jest głównym winowajcą?
Czy odnaleziony chłopiec jest tym, za kogo się podaje?
I jaka mroczna tajemnica wyjdzie na jaw?

„Niewiedza stała się dla niej bardziej bolesna niż śmierć. Przez co jej tragedia jest jeszcze straszniejsza. Potwornością jest już samo to, że matka musi tak cierpieć. Ale pragnienie, żeby wszystko to wreszcie dobiegło końca, jest jeszcze gorsze.”

Na każdą powieść Harlana Coben czekam z niesłychaną niecierpliwością. Więc kiedy kilka miesięcy temu, zobaczyłam ciemną...

gwiazdka | 2018-03-06
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2018

Kolejny Coben przeczytany. I kolejna ksiązka tego pisarza, którą czyta się błyskawicznie, ale jeszcze szybciej zapomina. Bo pomimo lekkości narracji „W domu” ma zasadniczą wadę: nie posiada żadnych treści poza tą zasadniczą, pierwszoplanową. Owszem, intryga jest jak najbardziej interesująca, tym razem Coben nawet zmienił schemat, ale książka nie przekazuje nic więcej. A dialogi miejscami są tak idiotyczne, że aż cierpną nie tylko zęby, ale cały człowiek.

A dla miłośników psychologii polecam „W domu”, Cobenowi udało się stworzyć rewelacyjny obraz psychopaty, oczywiście mam tu na myśli Wina; nic dodać nic ująć w tym obrazie.

veinylover | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

Coben wraca w bardzo dobrej formie. Mamy wszystko co najlepsze, z Winem i Myronem, ich przyjaciółmi i dalszymi czy bliższymi krewnymi. I wszystko trochę odświeżające, bo tym razem wchodzimy prosto do głowy Wina.
Początek książki niczym trzęsienie ziemi i mamy nadzieję, że dramaturgia jeszcze wzrośnie... niestety, aż tak dobrze nie ma i dlatego gwiazdeczek 9, nie 10.
Niemniej książka spełnia wszystko, czego oczekujemy od tego typu literatury rozrywkowej, a jeśli ma się do jakiejś serii irracjonalną słabość, to i ocena subiektywna zdarza się być, jak w moim przypadku, zapewne bezzasadnie wysoka.
Wchodząc do głowy Wina przekonujemy się, że nie jest on osobowością psychopatyczną: nie zgadza się to z wszelkimi definicjami psychopatii. Ma on własne zasady i w neomarksistowskim świecie rysowanym przez autora uosabia on swoistą tęsknotę autora za sprawiedliwością in statu nascendi. Czy autor skrywa swoje prawdziwe przekonania za tą postacią? Możecie sobie odpowiedzieć sami. Myron uosabia...

Marzena | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Dopiero kiedy zaczęłam czytać "W domu" zdałam sobie sprawę jak bardzo stęskniłam się za Myronem i Winem, a stęskniłam się ogromnie!

Win i Myron wrócili, wrócili starzy dobrzy znajomi, i mimo, że od ostatniego z nimi spotkania minęło sporo czasu od pierwszych stron poczułam, że to nadal jest to!
I im i mnie przybyło kilka zmarszczek (no dobra, im ;) ), ale poza tym?
Myślę, że nie zmieniło się nic, ale weźcie pod uwagę, że przemawia przeze mnie trwające od wieków uwielbienie do Cobena - jego stylu i poczucia humoru; sentyment,  wyostrzony apetyt, tęsknota za dawno nieczytanymi bohaterami. Więc siłą rzeczy nie mogę być obiektywna.

"W domu" czyta się rewelacyjnie! Poza niezwykle dynamiczną akcją, nieźle zakręconą zagadką, mnóstwem pytań bez odpowiedzi, tragedią jaką dotknęła rodziny dwóch porwanych chłopców i wielu niedopowiedzeń z tym związanych, Coben robi coś czego dotąd nie było - w roli narratora obsadza Wina. Nie da się nie odnieść wrażenia, że zabieg ten to ukłon w stronę...

H. Coben został się moim ulubionym pisarzem po przeczytaniu „Nie mów nikomu”.
To moje 29 spotkanie z nim (w tym 11 z Myronem i Winem). Na każdą kolejną powieść czekam z niecierpliwością.
Wszystkie jego książki oceniałem wysoko, w związku z tym moja ocena nie do końca może być obiektywna.
Plusy:
- powrót ulubionych bohaterów w pełni udany i satysfakcjonujący;
- kolejny ciekawy, idealnie skonstruowany pomysł na wciągająca fabułę;
- pokazanie, że nigdzie nie możemy czuć się do końca bezpieczni;
- o tragedii nigdy się nie zapomina, a nadzieja umiera ostatnia;
- szybka akcja, dynamiczne śledztwo, dramatyczne pościgi;
- styl pisania i język, który mi bardzo odpowiada;
- poczucie humoru, które czasami bawi do łez;
- czyta się szybko i lekko (za szybko);
- narracje prowadzone z perspektywy Wina powalają na kolana;
- zaskakujące zakończenie.
Minus – odsłonięcie tajemnicy psychopatycznego wizerunku Wina poprzez dopuszczenie do jego myśli, wolę go jednak w poprzednim wydaniu.
Ogółem książka...

Beata | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Kolejny tom cyklu z Myronem Bolitarem i Winem. Stęskniłam się za nimi bardzo.
Win, „rasowy psychopata”, odkrywa przed czytelnikiem swoje myśli, poznaje nas ze swoją rodziną i rodzinnym dramatem. Uwielbiam powieści Cobena, więc bardzo wciągnęła mnie i zainteresowała. Końcówka dramatyczna, nieco przewidywalna, ale jednak ciągle zaskakująca. A Win pokazał pazur… w końcu:)

mclena | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

"-A propos słów: musimy ustalić hasło alarmowe.
-Może... "Na pomoc"?
Win spojrzał na niego beznamiętnie.
-Brakowało mi twojego poczucia humoru."

Czekałam na tę książkę tak długo, że wczoraj w dniu premiery nie mogłam wysiedzieć na miejscu, tak bardzo chciałam już znaleźć się między jej stronami.
Od początku przepadłam, ale nie za sprawą historii, która jak na Cobena była mało wyszukana, chociaż wciąż ciekawa. To bohaterowie, których pokochałam od pierwszego tomu, których tak bardzo mi brakowało, że cieszyłam się każdym najmniejszym szczegółem. Miło było poznać narrację z perspektywy Wina, i troszke przykro było, kiedy mimo wszystko można było dostrzec jak wiele się zmieniło. To już nie ci sami bohaterowie, chociaż wciąż gdzieś drzemie w nich ten ogień co we wcześniejszych powieściach. Mam wrażenie, że autor nie bardzo ma możliwość rozwinąć im skrzydeł bardziej, aby nie przesadzić znowu ze zbyt dużą eksploatacją. Historia zasługuje na 6 gwiazdek, ale sentyment do Myrona i Wina zbyt...

Jolka | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

H.Coben "W domu" jak dla mnie książka więcej jak bardzo dobra,w sumie Coben ma same bardzo dobre pozycje i trudno od nich się oderwać.
"W domu"-tu akcja toczy się wartko,widać,że pióro autora jest lekkie i ma bardzo sugestywny styl,który powoduje, iż książkę czyta się z entuzjazmem i nieustającym zaciekawieniem.Coben buduje zgrabne i dynamiczne dialogi, wodzi czytelnika za nos, stopniuje akcje i w najmniej odpowiednim momencie, rzuca czytelnika na głęboką wodę.Dużym plusem jest to,że nie ma tu zbędnych opisów,które czasami nudzą czytelnika ,jest tu to, co kryminał potrzebuje:akcja,fabuła,niepowtarzalna historia i pełno emocji..Polecam

Karolina Król | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Wstrząsający, przeczytany jednym tchem thriller Harlana Cobena, pt: "W domu". Wart uwagi, wart przeczytania! A czy Ty zapomniałbyś o swoim dziecku, które zaginęło 10 lat temu? Szukałbyś nadal, a może próbowałbyś zapomnieć.. Mayron i Win, nie mogą o tym zapomnieć. Próbują od nowa ustalić, uprowadzenie dwóch chłopców Rhysa oraz Patrica. Czy dwójka zaginionych chłopców nadal żyje? Co stało się tamtego fatalnego dnia? Przeczytajcie, a na pewno się nie zawiedziecie. Końcówka, będzie dla was ogromnym zaskoczeniem. Ja byłam i jestem zaskoczona. Nie każda książka, kończy się happy endem.