W domu

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Myron Bolitar (tom 11)
Wydawnictwo: Albatros
7,38 (1938 ocen i 294 opinie) Zobacz oceny
Home
Marczewek

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje?

Historia opowiedziana przez Cobena to pełen napięcia, głęboko poruszający thriller o przyjaźni, rodzinie i o tym, czym jest prawdziwy dom.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1747,3999,w-domu.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1747,3999,w-domu.html

Karolina K | 2019-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2019

Przyznam szczerze, że sięgnęłam po tę książkę bez sprawdzania czy jest częścią jakiegoś cyklu i teraz już wiem, że koniecznie muszę przeczytać wszystkie części tej serii! I nie chodzi o to, że nie da się zrozumieć tej historii bez przeczytania wcześniejszych tomów. Po prostu główni bohaterowie - Myron i Win - są tak charyzmatyczni, że chce się poznać ich bliżej!
"W domu" to opowieść o śledztwie mającym na celu rozwiązanie zagadki uprowadzenia dwóch sześcioletnich chłopców. Jednym z nich jest siostrzeniec Wina Lockwooda, który jest jednym z głównych bohaterów. Po 10 latach od zaginięcia jeden z chłopców zostaje odnaleziony w Londynie jednak nie mówi co się stało z jego kolegą. Win prosi swojego przyjaciela, Myrona Bolitara, o pomoc w odnalezieniu drugiego z zaginionych. Dwójka przyjaciół robi co może, żeby dotrzeć do prawdy ale czy im się uda? Nie zdradzę co odnaleziony nastolatek robił w Londynie i czy drugi z chłopców też tam jest. Nie zdradzę czy Myron i Win rozwiążą zagadkę....

hincol44 | 2019-07-11
Przeczytana: lipiec 2019

Kolejny tom Cobena o przygodach Myrona i Wina, czyli ktoś zginął, a po latach okazuje się, że żyje. Biorąc książkę z przygodami tej dwójki wiadomo czego oczekiwać. No i co? I Coben nie zawodzi. Tak więc mamy tu stałe punkty programu, czyli nawiązanie do rodzinnych stron Myrona i sentymentalnych wspomnień z dzieciństwa, dalszy ciąg sagi o zdruzgotanym kolanie Myrona i jego pięknie zapowiadającej się, aczkolwiek brutalnie przerwanej karierze, nieudanych związkach wałkowanych w każdym tomie, są rodzice Myrona, którzy weszli już mocno w jesień swojego życia, jest jak zawsze ponętna Esperanza Diaz i niemniej „ponętna” Duża Cyndi, jest w końcu Win i jego poniekąd oryginalny sposób na życie. Oczywiście te przerywniki, są po to aby troszkę zwolnić akcję, która toczy się jak zawsze w zawrotnym tempie. A co tym razem jest na tapecie? Trzeba przeczytać, nie będę psuł czytelnikom zabawy. Dlaczego to mi się podoba? Bo to zawsze jest fajna przygoda i jak już wspomniałem wcześniej, wiem czego się...

ewelina136 | 2019-07-10
Na półkach: Przeczytane, Thiller
Przeczytana: 10 lipca 2019

Oj zawiodłam się i to bardzo....przez większą część książki się wynudziłam, na plus jedynie zakończenie, którego domyśliłam się wcześniej....niestety, z bólem serca muszę stwierdzić, że to jedna z gorszych pozycji mojego ulubionego mistrza thrillerów, a szkoda:(

Maja | 2019-07-04
Na półkach: Wakacje 2019, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2019

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Jestem zachwycona. Książkę pochłonęłam w niecałe dwa dni. Z pewnością sięgne po inne pozycje Coben'a.

kattrina | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

przez większą część książki nic się nie dzieje, pod sam koniec akcja nabiera tempa. zaskakujące zakończenie.

Emily | 2019-06-24

Bardzo dobra pozycja Cobena. Ciekawy pomysł na fabułę, wątki zmieniają się podczas czytania, pojawiają się nowe fakty, pewne przestają być istotne, zagadka nie taka prosta do odgadnięcia, chociaż kiedy poznamy już rozwiązanie to jest to dość typowa sytuacja, nic odkrywczego. A jednak przedstawione w taki sposób, że człowiek nie myśli o najprostszym rozwiązaniu. Ale i tak najlepsza bomba jest na sam koniec, można powiedzieć, że w "epilogu". Książka fajnie łączy przeszłość z teraźniejszością. Cieszę się, że Harlan Coben powrócił do serii z Myronem i Winem, bo są to naprawdę bardzo dobrze skonstruowani bohaterowie, których historie przyjemnie się czyta.

Aniapie | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

Uwielbiam Cobena. "W domu" jest doskonały, jak wszystkie.

Polaa | 2019-05-28
Przeczytana: 24 maja 2019

Dwóch chłopców ginie z domu jednego z nich w biały dzień. Po 10 latach odnajduje się jeden z nich. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia ? Kto ich porwał ? Czy odnaleziony Patrick mówi prawdę ? Książka rewelacyjna. Czytało się ją jednym tchem. Polecam.

Fiona363 | 2019-05-10
Przeczytana: 10 maja 2019

Nie przestanie zadziwiać mnie to jak szybko pochłania się książki Cobena. Strony właściwie same się przekładają jedna za drugą.
W Domu autor powraca do sprawdzonych postaci Myrona i Wina, jest to kontynuacja ich losów. I tak naprawę nie odbiega ona od poprzednich części ich przygód.
Dialogi ze specyficznym Cobenowskim humorem, dynamiczna i wciągająca akcja od samego początku aż do końca, to wszystko sprawia, że książkę czyta się w jeden wieczór.
Oczywiście warto zapoznawać się po kolei z serią.
Polecam dla rozrywki.

Marcel | 2019-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 maja 2019

Chyba najsłabsza książka z serii z Mayron'em Bolitar'em. Najmniej akcji, najmniej humoru, najmniej czarnych charakterów.