Bambi

Cykl: Zack Herry (tom 3) | Seria: Herkules
Wydawnictwo: Rebis
Bambi
Ag2S

Widok, jaki ukazuje się na wyspie oczom policjantów jest surrealistyczny. Wygląda na to, że młodzi ludzie z wyższych sfer odprawiali jakieś hedonistyczne rytuały, których finałem była krwawa jatka. Kiedy dochodzi do kolejnego zbiorowego samobójstwa, policja wciąż nie ma żadnego tropu. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dawna życie inspektora policji kryminalnej Zacka Herry’ego...

Widok, jaki ukazuje się na wyspie oczom
Kiedy dochodzi do kolejnego zbiorowego samobójstwa, policja wciąż nie ma żadnego tropu. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dawna życie inspektora policji kryminalnej Zacka Herry’ego toczy się właściwym torem.
Dosięga go jednak osobista tragedia, która stawia wszystko na głowie. Zack uważa, że może rozwiązać sprawę samobójstw – jeśli tylko pójdzie tropem małych różowych tabletek z Bambim.
Bambi to trzecia część serii – tym razem inspirowana mitem o łani kerynejskiej.
Kiedy grecki mit przeplata się z twardą rzeczywistością sztokholmskiego świata przestępczego, efekty są wyjątkowo brutalne.

źródło opisu: materiay wydawnictwa

źródło okładki: materiay wydawnictwa

Izabela Pycio | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

"Blizny doświadczenia mogą wydobyć z piękna głębię."

Pierwszego tomu "Zack" nie miałam okazji przeczytać, za to z dużym zaciekawieniem zapoznawałam się z drugim "Leon" i gorąco go polecam. Natomiast trzeci "Bambi" nie zrobił na mnie już tak mocnego wrażenia, łapałam się na tym, że zamiast śledzić scenariusz zdarzeń pozwalam uciekać myślom w inne obszary. Całkiem możliwe, że wpływ na to miała spora przewidywalność zaplecionej intrygi, zbyt szybko odkrywane są karty, a zatem nie ma zaangażowania w odkrywanie prawdy, pozostaje przyglądanie się przebiegającej akcji, ale i jej brakuje frapujących incydentów czy spektakularnych epizodów.

Jest natomiast atrakcyjnie wytworzony klimat, który ratuje powieść, podobnie jak kreacja głównego bohatera. Zack Herry, detektyw sekcji do zadań specjalnych, wcześniej uzależniony od narkotyków, wciąż boryka się z demonami przeszłości, zaś jego losy owiewają mroczne tajemnice. Może nie wzbudza wielkiej sympatii, niebezpiecznie kieruje się w stronę...

Kruczoczarnyblond | 2019-02-07
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lutego 2019

Chociaż Zack to straszny drań, to człowiek się do niego przywiązuje i jest ciekawy jego dalszych losów. Oj, życie nie oszczędza naszego Zacka i z każdą stroną coraz to nowsza tragedia.
Jak najbardziej nierealna historia, jak najbardziej zawiła zagadka, że aż się zastanawiam, czy to nie przesada i czy na końcu się w tym wszystkim sam autor połapie.
Ale i tak jestem ciekawa, co dalej! Przecież kiedyś dowiemy się o co chodzi.
Z książki na książkę coraz lepiej pod względem stylu. Coraz bardziej mi się podoba ta seria.

Pistacia_Vera | 2018-10-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2018

Zack Herry powraca, szkoda, że tak wolno i wydawnictwo robi tak długie przerwy pomiędzy wydawaniem kolejnych tomów. tym razem sztokholmska jednostka do zadań specjalnych szuka osoby wprowadzającej do obrotu niebezpieczną substancje, która doprowadziła do śmierci nastolatków. poza tym główny bohater zmaga się ze swoim uzależnieniem, śmiercią najbliższych i stopniowo odkrywa swoją przeszłość. lubię Zacka więc na pewno przeczytam następny tom.

Sebastian Woźniak | 2018-08-25
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Kolejna część świetnej serii. I tym razem autor sprostał zadaniu. Mistrzowsko napisane dialogi i ciekawe przemyślenia bohaterów. No i te rozterki miłosne Zacka są świetne. Polecam.

anka89100 | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bambi kojarzy się z młodym jelonkiem z Disneyowskiej opowieści.
W książce jest on przedstawiony jako śmiercionośne narkotyki.
Zostają znalezione zwłoki kilku młodych osób na jednej ze sztokholmskich wysp. Widok jest dla policjantów okropny, zwłaszcza, że na twarzach zwłok widnieje nadal uśmiech, jakby cieszyli się z tego, że się nawzajem okaleczają i zabijają..
Zaczyna się dochodzenie, które prowadzi Zack wraz z policyjną partnerką.
W życiu prywatnym Zack powoli odzyskuje kontrolę nad swoim życiem. Przestał ćpać, zaręczył się i zostanie ojcem. Czasami ma ochotę wrócić do poprzedniego stylu życia, ale nie chce tego robić ze względu na to, że założy prawdziwą rodzinę.
Mimo swoich postanowień, ryzykuje i bierze narkotyk z wizerunkiem Bambiego.
Chce zrozumieć postępowanie młodych ludzi, którzy się pozabijali.
Nie mówi o tym nikomu, bo przecież jest czysty od narkotyków.
Niestety, dochodzi do tragedii, która załamuje Zacka. Znowu ćpa.
Jego narzeczona zostaje zabita na jego oczach, a on...

Tylkomagiaslowa | 2019-04-10
Przeczytana: 2018 rok

Zaczynając od okładki - jest jak najbardziej pasująca do poprzednich dwóch tomów. Już widzę je wszystkie trzy tak ślicznie i dumnie stojące w mojej biblioteczce. Znów widzimy ścianę, a w nim plamę, która nie wiadomo co przedstawia. Natomiast w tej niezidentyfikowanej plamie można zauważyć jakieś szczere pole, ludzi - na przykład kogoś skrępowanego na krześle, albo kobietę, która trzęsie głową (zauważymy roztrzepane włosy xD). Mimo wszystko ma ona swój klimat, który idealnie odzwierciedla to, co znajdziemy w środku. Lektura ta posiada skrzydełka, które są dodatkową ochroną przed urazami mechanicznymi typu zagięcia czy łatwość w nad targaniu strony czy nawet samej okładki - bo i tak czasem bywało. Na jednym z nich możemy przeczytać słów kilka o autorach, a na drugim dwie poprzednie części serii Herkules (do której należy również Bambi) oraz inną powieść samego już Monsa Kallentoft'a.
Czcionka jest duża, dzięki czemu czyta się szybko - jedynie może jeśli jedziecie po remontowanej...

Mrozia | 2018-12-20
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Upalne lato, w Sztokholmie wszyscy hucznie obchodzą Noc Świętojańską. Jednak nie dla każdego ta impreza zakończy się szczęśliwie. Dla grupy młodych ludzi, którzy zebrali się na jednej w wysp by wspólnie świętować będzie to ostatnia w życiu Noc Świętojańska. Rano policja otrzymuje zgłoszenie, które natychmiast wyrusza sprawdzić grupa specjalna. Na miejscu ich oczom ukazuje się krwawa rzeź. Nie do końca wiadomo czy była to jakaś rytualna zbrodnia czy atak psychopatycznego mordercy. Dopiero w toku śledztwa, wykonywania badań i zbierania dowodów okazuje się, że całej tej masakrze winny jest nowy narkotyk. Policjanci rozpoczynają wyścig z czasem gdzie na szali jest życie setek nastolatków, którzy mogą być potencjalnymi klientami i kolejnymi potencjalnymi ofiarami.

Duet Lutteman i Kallentoft to mistrzowie w tworzeniu brutalnych jednak głębokich i niezwykle zawiłych powieści i intryg. Rozpoczynając serię postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko jednak z każdą kolejną książką utrzymują...

Cantata | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

"Bambi" to trzecia książka znakomitego szwedzkiego cyklu o Zacku Herry. Ci co śledzą mój blog dobrze wiedzą, że poprzednie części podbiły moje serce a Mons Kallentoft i Marcus Lutteman znaleźli się w czołówce moich ulubionych skandynawskich pisarzy i zdecydowanie są najlepszym autorskim duetem w gatunku powieści kryminalnych. Kolejny raz ta dwójka stanęła na wysokości zadania i w moje ręce trafiła naszpikowana akcją powieść. Jeśli lubicie kiedy czytając książkę czujecie się jak w kinie to "Bambi" będzie pozycją dla was. Narkotyki, oszustwa, zemsta i morderstwa, wszystko to co charakteryzuje dobry thriller zostało zebrane pomiędzy tymi dwoma okładkami.

Iwona | 2018-09-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 30 września 2018

Kolejna część przygód Zacka jest lepsza od poprzednich. Książka zaskakująca, nieprzewidywalna, a zakończenie daje do myślenia co autorzy wymyślą w kolejnej części na która czekam z niecierpliwością.

Kamila Kozaczyk | 2018-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Nie....to nie mogło się tak skończyć....:) aż mnie telepie, nie lubię nie dokończonych książek, a ta z pewnością taka jest, zwłaszcza jeśli nie ma jeszcze kolejnego tomu.
Czy to znaczy, że będzie kontynuacja? Czy to specjalny zabieg autora?

Ale zacznijmy od początku. Jak wszystkie książki Monsa Kallentofta pochłonęłam ją w całości od razu. Nie jest może tak intrygująca i wciągająca jak powieści pisane samodzielnie przez Kallentofta (tutaj współautorem jest Markus Lutteman - jak całej serii o Zack'u Herry'm), czyli historie z udziałem komisarz Malin Fors. Ale styl i język autora przyciąga mnie do siebie, lubię czytać tak skonstruowane i napisane książki.
Jako stała miłośniczka książek Kallentofta POLECAM:)