Heroina

Mons KallentoftMarkus Lutteman Cykl: Zack Herry (tom 4) kryminał, sensacja, thriller 344 str.
Heroine
2018-10-16
2018-10-16
Data 1. wydania:
2017-06-12
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Rebis
kryminał, sensacja, thriller
gang gwałt literatura skandynawska literatura szwedzka niebezpieczeństwo policjant porachunki mafijne Szwecja szwedzki thriller thriller wojny gangów wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Porównaj ceny i

Okładka książki Heroina Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,4
Heroina Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,2
Bambi Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Falco Mons Kallentoft, Anna Karolina Larsson
10,0
Falco Mons Kallentoft, An...

Okładka książki Leon Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,4
Leon Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,2
Bambi Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Na imię mi Zack Mons Kallentoft, Markus Lutteman
6,8
Na imię mi Zack Mons Kallentoft, Ma...

Wcześniejsze części jakoś bardziej przypadły mi do gustu.

"Heroina" opowiada przerażającą historię z wielkomiejskich przedmieść. Choć książkę tę można czytać jako samodzielne dzieło, to należy pamiętać, że jest częścią większej całości i kontynuuje wątki z poprzednich tomów. Ci, którzy poznali Zacka wiedzą, że prowadzi niezwykle intensywne życie. Narkotyki, tragedia rodzinna, utrata bliskich wszystko to miało wpływ na naszego...

Jest rewelacyjna. Bardzo realistycznie opisane najciemniejsze bolączki, lęki, koszmary naszej współczesności. Warto przeczytać i uświadomić sobie w jakie rzeczywistości żyjemy, którą my sami sobie ją ukształtowaliśmy :(

Heroina to bohaterska kobieta, która pełni funkcję pracownika socjalnego w najbardziej problematycznej dzielnicy Sztokholmu- Stallhagen. Każdego roku otrzymuje ona kolejne nagrody za skuteczną i efektywną pracę. Jest ceniona za wdrażanie w życie zasad równouprawnienia i walkę o prawa imigrantów zamieszkujących Stallhagen. Wydaje się więc, że to kobieta nieskazitelna, która...

Pod wrażeniem tego duetu pisarskiego i losów detektywa Zacka jestem od niemal pierwszej części. Nie ukrywam, że z każdą kolejną opowieścią było coraz lepiej. Historie kryminalne były coraz lepsze, strefa obyczajowa rozwijała się coraz ciekawiej, a sam detektyw Zack Herry staje się coraz bardziej ciekawy ze swoimi narastającymi problemami, tragediami i goniącą go...

95/2019

Jak dla mnie, najlepsza część w serii. Autor wykorzystał ciekawy zabieg, opisuje historię minuta po minucie. Nadaje to szybki bieg akcji i sprawia, że nie mogłam się od tej książki oderwać.
Główny bohater, Zack Herry, jest bardzo ciekawą i dobrze przemyślaną postacią. W każdej części dowiadujemy się o nim czegoś nowego. Dzięki temu nie mogę doczekać się kolejnej części.

Tutaj nie ma czasu na przerwę. Akcja mknie jak szalona. Ale autor niczego nie zaniedbuje. Historia, mroczna, niepokojąca, poruszająca tematy społeczne, jak zawsze, tak samo dobrze.
I znowu zostawia nas autor z obietnicą, że to nie koniec, że coś tam dalej jest. Na co warto czekać.

Książkę "połyka" się w jeden dzień. Napisana jest prostym językiem. Było tu mnogo bohaterów, sama nie wiem czy to dobrze, miejscami się gubiłam. Czas trwania akcji był naprawdę krótki co było zaletą: nie skupiliśmy się na rozważaniach a na działaniu. Oceniam pozytywnie.

Tak jak i poprzednio, nie wydawało mi się, że tęsknię za głównym bohaterem, Zackiem. Miał on swoje za uszami, to prawda, ale i przeżył wiele. Co więcej, autorzy postanowili zrobić mu niezły bajzel w głowie i życiu powodując, że wcale nie ma łatwiej, a wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie było mi go najzwyczajniej w świecie szkoda, ale cóż zrobić. Lutteman i Kallentoft...

Dyskusje

• 2019