Debiutant

Cykl: Absolute (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Absolute Beginners
HarperCollins

We wtorki i piątki Stephen Worthington wykłada na uczelni. W weekendy chodzi na obiad do rodziców. Kilka razy w tygodniu ćwiczy na siłowni z młodszym bratem, a wieczorem wraca do domu o rozsądnej godzinie. Zawsze sam. Stephen ma tylko jeden problem, który nazywa się Julia Wilde. Najbardziej nieposkromiona studentka, jaką spotkał. Nieuprzejma, prowokująca, nieznośnie irytująca. Stephen nie może...

Życie jest jednak pełne niespodzianek. Pewnego wieczoru Stephen trafia do mieszkania Julii. Nagle staje się uczniem w sypialni wyrafinowanej bogini seksu.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Beata | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Romans, lekki i naiwny, ale naprawdę dobry, świeży i zabawny.
W Debiutancie główną rolę grają obrazy i słowa. Stephen powoli, w swej nieśmiałości, otwiera się na seks w blasku słońca… Samotność i dotychczasowe nieliczne spełnienia seksualne „w ciemności i pod kołdrą, gdzie ich miejsce”, wrodzona nieśmiałość do kobiet powodują wyobcowanie. Związek z otwartą i bezpruderyjną dziewczyną pozwala mu na stopniowe odkrywanie jego cielesności i seksualności. Naiwne dyskusje na temat seksu troszkę śmieszą w obecnych czasach, ale z pewnością, nawet w naszej epoce otwartości seksualnej, są ludzie dorośli, oraz bardzo dorośli, którzy są „prawiczkami”: niedoświadczonymi czy nieuświadomionymi. Julia budzi w Stephenie mężczyznę, zaborczego samca… Coś co miało być tylko dobrym seksem doprowadziło do miłości, ale dlaczego Julia tak się jej boi? Z pewnością sięgnę po dalszy ciąg:)

KobieceRecenzje365 | 2017-06-17

Erotyki i romanse to takie gatunki literackie, które chyba nigdy mi się nie znudzą, ale co się dziwić przecież jestem kobietą i lubię czytać o miłości i pożądaniu. Gdy w zapowiedziach wydawnictwa HarperCollins ujrzałam powieść „Debiutant” byłam jej bardzo ciekawa . Zaintrygował mnie tajemniczy tytuł, seksowna okładka i opis, który sugerował, że dostanę coś całkiem innego niż dotychczas. O autorce nie widziałam kompletnie nic, więc był to strzał w ciemno, ale że jako uwielbiam poznawać twórczość nieznanych autorów, bez wahania wzięłam ją do recenzji. Czy zostałam usatysfakcjonowana? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

Stephen Worthington wykłada na uczelni literaturę angielską. Uwielbia swoją pracę, ale sen z powiek spędza mu jedna z jego studentek, mianowicie Julia Wilde, która nie przestrzega żadnych zasad. Do Stephena odzywa się po imieniu, zawsze bez pytania wtrąca swoje pięć groszy, a najbardziej drażni go jej styl ubierania, który nijak nie pasuje na uczelnię....

Otagować tą książkę, jako poradnik pt "Jakim facetem NIGDY nie być" Koszmar, mam nadzieję, że tacy mężczyźni nie istnieją.

Charlie1608 | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

O mój Boże!!!! NIE CZYTAĆ TEGO!!!
Przepraszam, ale takiego gówna to dawno nie czytałam. I nie bójmy się tego powiedzieć głośno - to było gówno.

Główny bohater - jeżeli tacy faceci naprawdę istnieją, i tak się zachowują w wieku 33 lat, to boję się co będzie z tym światem. Przysięgam.

Główna bohaterka - histeryczka, furiatka i w ogóle obrażająca się o wszystko laska. Chociaż może się zmieniła, nie wiem. Nie dałam rady doczytać do końca. To byłby dla mnie koszmar i szkoda mojego czasu.

inni bohaterowie - występują w tej książce? Chyba była jakaś wzmianka...

Fabuła - chyba motyw przewodni autorki to jej brak. Tak myślę, inaczej nie jestem w stanie wytłumaczyć tego... no cóż, wybaczcie powtórzenie, gówna.

Dwuwymiarowe postaci, brak fabuły, opisy seksu, które są chyba jedyną le dość wątpliwą zaleta książki, która jest tak kolorowa i barwna jak papier toaletowy z odzysku. Chciałabym powiedzieć, że ta ksiązka wniosła coś do mojego życia - ale jedyna rzecz jaką sobie uświadomiłam to...

CzasemTakJest | 2017-06-17

Powiem szczerze, że w erotykach niewiele potrafi mnie zaskoczyć, a jednak "Debiutant" miał tę moc i spowodował u mnie niedowierzanie. Jednak czy zaskoczenie było pozytywne? Przekonajcie się sami...

Zaczniemy dziś od okładki, która bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Uwielbiam takie zestawienie kolorów i zawsze przyciąga ono mój wzrok. Tym razem nie było inaczej, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby okładka książki wydawnictwa Harper Collins nie przypadła mi do gustu.

"We wtorki i piątki Stephen Worthington wykłada na uczelni. W weekendy chodzi na obiad do rodziców. Kilka razy w tygodniu ćwiczy na siłowni z młodszym bratem, a wieczorem wraca do domu o rozsądnej godzinie. Zawsze sam. Stephen ma tylko jeden problem, który nazywa się Julia Wilde. Najbardziej nieposkromiona studentka, jaką spotkał. Nieuprzejma, prowokująca, nieznośnie irytująca. Stephen nie może się doczekać końca semestru, żeby Julia wreszcie zniknęła mu z oczu. Życie jest jednak pełne niespodzianek. Pewnego wieczoru...

Paulina Balcerzak | 2017-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Stephan we wtorki i piątki prowadzi na studiach wykłady z literatury. Jedna z jego studentek bardzo działa mu na nerwy, ponieważ ma bardzo nietypowy styl, jest bezczelna i ciągle się wtrąca. Jednak pomimo tego, to inteligentna osoba, a jej argumenty są bardzo przekonywające. Czy romans między studentką a profesorem jest możliwy? Jak panna Wild wpłynie na Stephana i jak zmieni jego życie?

Na początku coś o czym muszę wręcz powiedzieć, to to wydanie! Jakie ono jest cudne! Ta okładka jest boska! Uwielbiam takie, a ta przyciąga zdecydowanie uwagę czytelnika! ♥

Już na samym początku widać, że autorka złamała pewien schemat i to nie facet jest bogiem, tylko kobieta. To ona wprowadza mężczyznę w erotyczne sfery i uczy go wszystkiego po kroku. To już na sam początek zasługuje na pochwałę.

Powiem tak, nie licząc tego złamania schematu, książka niczym więcej się nie wyróżnia. Jest jak każdy romans, od nienawiści do miłości, potem kryzys i próba naprawienia tego. Nic nowego,...

angelika | 2017-06-04

Polskie powiedzenie mówi, zakazany owoc smakuję najlepiej.W zakazanej miłości jest, drobny dreszczyk emocji,który podsyca zakazaną namiętność.Dwoje ludzi mimo znania konsekwencji czynów wchodzą w pociąg fizyczny.
Stephen Worthington główny bohater jest wykładowcą na uczelni.Postrzegany jest za spokojnego człowieka.Za szarymi i stonowanym ubraniem wykładowcy kryje się, mężczyzna,który pragnie gorącej miłości i kobiecego ciepła.Sen z powiek spędza Stephenowi jego studentka Julia,która lubi szokować swoim sposobem bycia.Jej ubiór i wyrażanie swojego zdania podczas wykładów sprawia,że dziewczyna jest uznawana za szkolną skandalistkę.
Stephen z każdym wykładem,w którym uczestniczy studentka sprawia,że coraz bardziej jej nie lubi.Doświadczony wykładowca nie potrafi sobie poradzić z całą sytuacji.Bohater coraz bardziej przyłapuje się na tym,że coraz bardziej myśli o młodej studentce.Co się wydarzy między studentką,a wykładowcą między,którymi jest 10 lat różnicy.Czy arogancja między...

Debiutant to książka, która zapowiadała się niezwykle ciekawie, a autorka z całą pewnością miała ciekawy pomysł na jej fabułę. Niestety po drodze coś nie wyszło, śrubki nie trafiły na odpowiednie miejsce, a całość wypadła w moim odczuciu słabo. Są jednak różne gusta, o których się nie dyskutuje, dlatego może Wam ta historia się spodoba? Sprawdźcie sami.

Cała recenzja na: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2017/06/debiutant-sj-hooks-recenzja.html

Julia Wilde go irytowała. Dziwnie się ubierała chociaż była ładną dziewczyną. Nic sobie nie robiła z tego, że Stephen Worthington jest profesorem i należy mu się szacunek. Podczas zajęć wciąż puszczała do niego oko i przerywała dyskusje, doprowadzając go do szału. Zawzięcie broniła swojego zdania. Stephen nie mógł zaprzeczyć, że jego uczennica była inteligentniejsza niż reszta klasy, lecz i tak skutecznie psuła mu humor. Mężczyzna nie mógł doczekać się końca semestru i dnia, w którym zobaczy ją po raz ostatni.

Stephen jest nieśmiałym mężczyzną. Wolny czas spędza w domu z książką, lub na siłowni ze swoim przyrodnim bratem, który jest jego kompletnym przeciwieństwem. Podczas gdy Matt jest urodzonym kobieciarzem, nasz bohater jest typem samotnika. Mężczyzna nie miał zbyt dużego doświadczenia z kobietami, a jego przygody seksualne kończyły się porażką.
Stephen dzięki swojemu bratu uświadamia sobie, że zbyt często myśli o swojej krnąbrnej uczennicy.

Jedno ich przypadkowe spotkanie...

Carmen | 2017-06-08
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Stephen to dobrze wychowany 33-letni doktor literatury, który od zawsze był nieśmiały i nie potrafił rozmawiać z kobietami.
Julia to 22-letnia studentka Stephena, która zawsze ma swoje zdanie, jest bezpośrednia, a dzięki swemu stylowi ubierania zyskała ciekawy przydomek – niechlujna lumpiara.
Ale co wyniknie po zderzeniu tych dwóch światów?

„Debiutant” SJ Hooks to pierwszy tom cyklu „Absolute”. Jako że jest to erotyk, tematem wiodącym jest oczywiście seks. W tym przypadku mamy do czynienia z namiętnością, zmysłowością i pasją. W tym duecie to Stephen jest tym niedoświadczonym, choć nieco starszym. Ale nikt nigdy nie powiedział, że im więcej lat, tym większe doświadczenie. Czasami nijak ma się to do rzeczywistości. I właśnie z tym boryka się, do bólu porządny Stephen, któremu z trudem przychodzi przeklinanie czy wymawianie na głos intymnych części ciała.

Bardzo podobał mi się styl autorki. Dziką namiętność zastąpiła powolną podróżą, jaką Stephen odbywał, spotykając się z Julią....