Imperium

Cykl: Legenda Sigmara (tom 2) | Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer: Time of Legends: Empire
warhammer, sigmar, mcneill

Wypędziwszy orczych najeźdźców, Sigmar jednoczy ludzkie plemiona i kładzie podwaliny pod powstanie Imperium. Nowy kraj rośnie w siłę, ale wciąż grozi mu wielkie niebezpieczeństwo. Do wielu dzikich zakątków nie dociera cywilizacja, a w lasach i górach czają się liczni wrogowie. Kiedy w Norsce wzbiera fala inwazji Chaosu, grożąca zalaniem całego Imperium, Sigmar i pozostali władcy zostają wystawieni na ciężką próbę.

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Imperium/190

źródło okładki: http://copcorp.pl/userdata/gfx/1a3b3a03d6fb88dab425dcb4f9743809.jpg

Fantasy-Bestiarium | 2017-04-10

„Legenda Sigmara. Tom 2. Imperium” jest drugim tomem cyklu „Legenda Sigmara” autorstwa Grahama McNeilla. Po raz kolejny przeniesiemy się do brutalnego i niebezpiecznego świata pełnego przemocy i krwiożerczych istot. Wydawnictwo Copernicus Corporation oddawało w ręce czytelników już wielokrotnie książki z uniwersum Warhammera, pozwalając czytelnikom zagłębić się w ten niebezpieczny i niebanalny świat. Niniejsza pozycja zawiera wszystko, co rasowa książka fantasy zawierać powinna: zajadłe pojedynki, magiczne przedmioty, fantastyczne stworzenia i o wiele więcej.

Sigmar po pozbyciu się z terenów Imperium hordy rozwścieczonych orków jednoczy ludzkie plemiona. Mężczyzna zaczyna tworzyć od podstaw struktury potężnego Imperium, nad którym ciągle wisi widmo zagłady. Armie Chaosu śmiertelnie zagrażają Norsce, a wiele ludzkich osiedli jest słabo uzbrojonych i wyszkolonych. Czy Sigmarowi uda się umocnić pozycję Imperium i odeprzeć bestialskie hordy nieprzyjaciół?

Książkę czyta się naprawdę...

Ustatkowany_Gracz | 2017-04-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Po pokonaniu orczej hordy w bitwie na Przełęczy Czarnego Ognia Sigmar został koronowany na Imperatora, a władcy wszystkich plemion, z drobnym wyjątkiem, przysięgli mu wierność i oddanie. Tym sposobem narodziło się Imperium, a główną ideą przyświecającą jego ojcu było bezpieczeństwo i rozwój jego mieszkańców.

Spokój po zwycięstwie and zielonoskórymi nie trwał niestety długo. W położonej daleko na północy Norsce zbiera się armia Chaosu zagrażając Imperium. Sigmar i jego Bracia Miecza stają przed śmiertelnie trudną próbą, której wynik zadecyduje o dalszych losach świata. Tu warto zaznaczyć, że choć po książkę Imperium śmiało można sięgnąć bez uprzedniego zapoznania się z Młotodzierżcą, warto zachować właściwą kolejność, ponieważ wiele wątków ma swój początek w pierwszym tomie i jest kontynuowanych w księdze drugiej.

To, co stanowi największą wartość Imperium, to znacznie mroczniejszy klimat, tak bardzo charakterystyczny dla Warhammera. Nadal trafiają się nieco przydługie opisy i...

Longinus | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Osobiście mam bardzo mieszane uczucia względem tego dzieła, a nawet autora. Pierwszy kontakt nastąpił podczas lektury Zwiastuna Nocy, który okazał się niezłą książką z kilkoma ciekawymi momentami. Następnie chwyciłem Fulgrima od FS, który oczarował mnie klimatem oraz historią upadku prymarchy. Dopiero niedawno przeczytałem Młotodzierżcę, wprowadzającego nas do świata, widzianego oczyma Sigmara. Co do Imperium: może ma swoje momenty ale nie jest pozycją przykuwającą uwagę na dłuższy moment. Miałem wrażenie, że autor podąża według wcześniej ustalonego planu, z lubością odhaczając kolejne punkty, tak aby po prostu skończyć. Osobiście czytałem z takim samym nastawieniem. Oczywiście jest to pozycja z trochę lepszej półki, porównując ją np. do miernego Runicznego Kła C.L. Wernera, przy którym się broni. Ale jest wiele lepszych książek z tego uniwersum (Łowca Czarownic, Świat Rynn, cykl Duchy Gaunta, cykl Eisenhorn, G&F, HH), posiadających lepiej rozbudowanych bohaterów, którymi targają...

Marcin | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Druga część trylogii Sigmara. Sigmar ma już swoje imperium ale czy zdoła je utrzymać tym bardziej, że nie tylko Norsowie chcą zemsty ale także potężny nekromanta. Najpierw Sigmarowi przyjdzie się rozprawić z nekromantą, gdzie w walce zdobędzie tajemniczą koronę, która zdrowo namiesza naszemu władcy w głowie. Następnie będzie się musiał zmierzyć z plemieniem które go zdradziło i w końcu z Norsami i ich krwawym bogiem. Jak zawsze mamy dynamiczną akcję obfitującą w zwroty (szczególnie w czasie gdy nosi koronę nekromanty) Sigmar nie będzie się mierzył nie tylko z wrogami zewnętrznymi ale także ze złem tkwiącym w nim. Czekam na zakończenie trylogii.

tracik | 2017-05-04
Przeczytana: 03 maja 2017

Liczyłem na bardzo ale to bardzo epicką książkę w której czyny Sigmara wywołają u mnie palpitacje serca a dostałem bardzo fajną książkę dark fantasy gdzie jeśli coś ma pójść źle pójdzie koszmarnie.

Łukasz | 2017-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer