Powiernik krzywd

978-83-86758-85-2
Marcin Witkiewicz
Warhammer Czarna Biblioteka Thorpe

Okładka książki Wojownicy Ulryka Dan Abnett, Nik Vincent, James Wallis
Wojownicy Ulryka Dan Abnett, Nik Vin...
Okładka książki Inwazja! Christian Dunn, Marc Gascoigne, Nathan Long, Steven Savile
Inwazja! Christian Dunn, Mar...
Okładka książki W głąb Maelstromu Marc Gascoigne, Andy Jones
W głąb Maelstromu Marc Gascoigne, And...

Ocena na pewno w górę, przez fakt tego, że jest to moja ulubiona frakcja w warhammerze fantasy. Głównymi bohaterami książki są krasnoludy z twierdzy Zhufbar i ich długowieczne życie przykryte cieniem wielu uraz, które trzeba rozwiązać. Powieść oddaje dobrze ducha dawi i włosy na klacie oraz brodzie samę rosną od opisów zwyczajów, piwa, życia i walk naszych sojuszników (dzięki niech będą sigmarowi!). Język jest lekki oraz przyjemny, przez co bardzo szybko się to czyta. W polskiej wersji niektóre słowa np. prosperity nie są przetłumaczone i potrafi to wybić z immersji przedstawionego świata. Ale całokształtem jest dobrze, nawet bardzo dobrze, jak po wypiciu Bugmana XXXXX.

Khazuk, Khazuk-ha!

Książka trochę jak zapis kampanii RPG, nie mniej czyta się lekko i dość przyjemnie. W krasnoludach można dojrzeć pewną dozę polskiego spojrzenia na to i owo :)

• Warhammer
  • Chcę posiadać
  • FANTASY
  • Chcę
  • Beletrystyka: Fantasy/SF
  • Fantasy Horror SF

Dodaj cytat z książki Powiernik krzywd