Szpon Ragnara

Cykl: Kosmiczny Wilk (tom 2) | Seria: Warhammer 40000
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Ragnar's claw
warhammer, king, kosmiczny wilk

Drugi tom opowieści o Kosmicznym Wilku. Ukazuje on krwawe początki klanu Kosmicznych Marines i pierwszą misję Ragnara jako wojownika. Ragnar przemierza galaktykę, by na koniec zmierzyć się z ciemną stroną własnej osobowości.

Beremis | 2013-06-22
Przeczytana: 2011 rok

Pozycja praktycznie tylko dla fanów Warhammer 40000.
Przeczytałem ten tom nie znając innych pozycji (to jest tom drugi :kosmicznego wilka"). I znajomość innych nie jest konieczna, już bardziej znajomość uniwersum Warhammera 40000 z gry bardziej się przyda, żeby co nie co smaczku z tej książki wycisnąć.
A w książce czysta akcja. Rambo przy tej pozycji to przedszkole.

Jako, że osobiście wolę świat warhammera fabularnego, niż 40k, lepiej czytało mi się pozycje z Gotrekiem.

Adam Kopeć | 2012-07-14

Potężny wojow­nik

Wyobraź sobie koman­dosa, męż­czy­znę rów­nie sze­ro­kiego jak wyso­kiego, któ­rego ciało składa się z potęż­nych mię­śni, któ­rego szkie­let został wzmoc­niony podob­nie jak Wolve­rine. Taki typ boha­tera przed­sta­wia nam Wil­liam King w książce Szpon Ragnara i wcale nie jest on jedy­nym, który wygląda jak Arnold Schwa­rze­neg­ger na ste­ry­dach. Główny boha­ter należy do oddziału Kosmicz­nych Mari­nes, któ­rych nie chciał­byś spo­tkać w biały dzień, a tym bar­dziej w ciem­nej alejce.

Dla­czego King two­rzy tak potęż­nych boha­te­rów, ponie­waż muszą oni sta­wiać czoła rów­nie groź­nemu wro­gowi, prze­ciw­ni­kowi, który jest groź­niej­szy nawet od tych potęż­nych Mari­nes. Jeśli czy­ta­łeś już książki o Gotreku Zabójcy to znasz tego wroga. Tym prze­ciw­ni­kiem jest Chaos. Walka z nim trwa od wie­ków, jest krwawa i nie widać jej końca.

To znów Gotrek Zabójca

Mimo prze­nie­sie­nie histo­rii w rok 40 000, to Szpon Ragnara bar­dzo przy­po­mina mi histo­rie o Gotreku...

MagnusX | 2016-11-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest tutaj wszystko czego potrzeba książce przygodowej w świecie WH40K. Jest misja, są Orkowie, Genokrady i Nurgle. Kawał dobrej przygody do czytania w komunikacji miejskiej.

Rafał | 2013-08-16

lubiona seria Warhammer'a 40000