Ambasador

Tłumaczenie: Artur Sęk
Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
The Ambassador

Na bezkresnych lodowatych Pustkowiach Północy, potężna armia Ciemności przygotowuje się, by ruszyć na południe i zmasakrować ziemie Imperium. Nie zważając na niebezpieczeństwo, emerytowany generał Kaspar von Velten, udaje się jako ambasador Imperium na dwór carycy Kisleva Katarzyny Wielkiej. Kaspar mimowolnie dostaje się w wir dworskich intryg. Lawirując pomiędzy walczącymi o władzę koteriami, stara się tak użyć swych przywódczych talentów, aby znajdujące się pod jego komendą oddziały, zdołały przeżyć na tej zimnej i wrogiej ziemi. Mając na uwadze nadciągającą wiosnę, Kaspar próbuje za wszelką cenę wesprzeć kruche przymierze Imperium i Kisleva oraz przygotować wojska do wojny, zanim hordy Chaosu spustoszą obie krainy.

Sotha | 2014-07-27

Jedna z ciekawszych ksiażek z uniwersum Warhammera, pomimo nawet, że opowiada o Kislevie, a nie Imperium. Bohaterowie ciekawi, fabuła niebanalna,nawet zaskakująca. Żałuję, że nie ma kolejnych części, bo zakończenie jest urwane. Polecam nawet nie zaznajomionych z uniwersum, bo jest to poprostu ciekawa powieść fantasy.

Temptation | 2015-05-26
Przeczytana: maj 2015

To chyba moja pierwsza książka z serii Warhammer (chyba, bo wypożyczając książki z biblioteki często nie patrzę na serię, a z powodu nałogowego czytania zdarza mi się zapominać, że coś już czytałam wcześniej). Nie porywa, choć dobrze się czyta i pewnie sięgnę po następny tom. Na pewno jednak go nie kupię.

Karmelek | 2016-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Książka jest "dobra". Ogólnie, gdyby nie brak rozwiązania paru wątków, byłaby rewelacyjna. Za dużo pozostało niewyjaśnione, a z tego, co zrozumiałam, nie ma kontynuacji.
Dodatkowo widzę sporo niespójności w zachowaniu niektórych bohaterów.
Niemniej jednak, książkę bardzo przyjemnie się czyta.

rockytheonce | 2016-09-30
Greedisgood | 2016-09-20