Cukrzyca Typu 1. Diabetologia

Seria: Przewodnik lekarza praktyka
Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla lekarzy pierwszego kontaktu, którzy pod swoją opieką mają chorych w różnych stadiach rozwoju cukrzycy typu 1. Publikacja ta, napisana zwięzłym i przejrzystym językiem, ma na celu pomoc w rozpoznaniu choroby, leczeniu jej (w tym różnorodnych powikłań). Autorka kładzie szczególny nacisk na praktyczną stronę omawianych zagadnień, zwłaszcza na odpowiednią edukację chorego i osób z jego otoczenia, samokontrolę i samoopiekę pacjenta, a przede wszystkim na efektywną współpracę lekarza pierwszego kontaktu z pacjentem. Przedstawianą problematykę ilustrują zawarte w ostatnim rozdziale przypadki kliniczne. Na końcu książki zamieszczono niezwykle przydatny wykaz adresów internetowych organizacji diabetologicznych, poradników dla chorych, stowarzyszeń, grup wsparcia oraz serwisów internetowych.

Pawel Kobielarz | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012