Zgłosuj na książki roku 2017
klasyka
MAD_ABOUT_YOU

"Na stepie piaszczystym, pełnym głazów, wśród łodyg ostów uschłych i dziewanny przeszłorocznej, dropie błąkają się w stadkach. Żyły tak zgodnie, po przyjacielsku, przez jesień i zimę: nastąpiła wiosna, pora miłości, a miłość u dzieci przyrody jest silniejsza niż przyjaźń. Samce brodate wydęły gardła, wzniosły ogony i mizdrzą się tkliwie do samic, które łażą z wdziękiem spokoju dziewiczego, dłubią dziobami w piasku lub pod pachami skrzydeł łowią pchełki: chyba udają, że rozkosz miłości jest im obca. Trzej rycerze staczają właśnie bój namiętny o jedną taką krasawicę, mają już łby zakrwawione, szyje obdarte z pierza. Ona tymczasem jednym spojrzeniem czarującym zawróciła głowę czwartemu i uchodzi z nim w zarośla tarniny."

źródło opisu: Siedmioróg, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Zosia Stafiej | 2014-07-12

"Gody zycia" to ksiazka, ktora potraktowalam jak wyzwanie. Jest to lektura skladajaca sie niemal w calosci z mysli, ktore moznaby uznac za wartosciowe cytaty, a fabula oparta jest na zyciu przyrody, bo jak wiemy, autor jest natutalista. Jest to jedna z tych ksiazek, ktorych nie mozna czytac nie bedac odpowiednio skupionym. Ja na przyklad "Gody zycia" czytalam sluchajac muzyki Edwarda Grieg'a.

Gabriela | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018