Uziemieni

Tłumaczenie: Olga Kwiecień
Cykl: W przestworzach (tom 3)
Wydawnictwo: Editio
Grounded
karollllllla

Trzecia część bestsellerowej trylogii, opowiadającej o namiętnej miłości Jamesa i Bianki! Choć dzieli ich wszystko, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. On — bogaty, inteligentny i władczy mężczyzna z trudną przeszłością i magnetycznym spojrzeniem. Ona — chłodna i wyniosła stewardessa, skrycie marząca o miłości. Poznają się w trakcie lotu. On wprowadzi ją w pociągający świat dominacji...

Choć dzieli ich wszystko, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. On — bogaty, inteligentny i władczy mężczyzna z trudną przeszłością i magnetycznym spojrzeniem. Ona — chłodna i wyniosła stewardessa, skrycie marząca o miłości. Poznają się w trakcie lotu. On wprowadzi ją w pociągający świat dominacji i ekstazy, ona pokaże mu, czym jest prawdziwa miłość.
Historia Jamesa i Bianki zmierza w stronę burzliwego zakończenia.
Bianca nie jest w stanie zaprzeczyć swoim uczuciom. James zdał sobie sprawę, że Bianca jest dla niego najcenniejsza. Dziewczyna decyduje się zamieszkać z zabójczo przystojnym i magnetycznym miliarderem, chociaż przeczucia mówią jej, że niebezpieczeństwo jeszcze nie zostało zażegnane... Bianca nie może pozbyć się przeczucia, że czyha na nią niebezpieczeństwo. Przyszłość jest mglista i pełna niewiadomych, a przeszłość kochanków nie daje o sobie zapomnieć.
Jak będą wyglądały ich pierwsze wspólne kroki w chmurach i jak zakończy się ich gorący, podniebny romans? Zatrać się w namiętności, strachu i mrocznych sekretach. Poznaj finał niebiańskiej miłości i pozwól zabrać się na ostatni lot!

źródło opisu: http://editio.pl

źródło okładki: http://editio.pl

Poetkaa | 2019-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

W tej części Bianca w końcu dopuszcza do siebie to, że kocha Jamesa i nie może bez niego żyć i normalnie funkcjonować. A on dochodzi do wniosku, że pomimo, że jego świat wywrócił się do góry nogami, to kobieta, która tego dokonała, staje się dla niego najcenniejszą i najważniejszą osobą w życiu.

Zauważyłam, że trzeci tom jest przepełniony seksem bardziej niż dwie wcześniejsze części razem wzięte. Czasami było to męczące, bo Bianca i James rozwiązywali problem zbliżeniem niż po prostu rozmową.

Dostałam też pytanie pod recenzją drugiego tomu te serii na blogu, w kwestii pewnego wątku w książkach. A mianowicie, że James ubiera Biancę, czy to do spania czy po prostu, gdy gdzieś wychodzą. Co ja uważam na ten temat? Na początku mnie on drażnił. No bo jak dorosła kobieta może dawać się ubierać swojemu facetowi jak dziecko? Ale, gdy zrozumiałam, że on to robi z troski i uczucia, których ani on, ani ona nie mieli za dużo w dzieciństwie przestało mnie to jakoś irytować.

Nadal...

red_riddle | 2019-03-29
Przeczytana: 29 marca 2019

długo zwlekałam przed sięgnięciem po ostatnią część. Drugi tam tak mnie wynudził, że miałam odruch obronny przed kolejną książką. I niestety miałam racje. Trzecia część jest równie nudna jak druga. Poza małą akcją z ojcem, którą wiadomo było że będzie nic nie wywoływało u mnie żadnych silnych emocji. Biana i James kochają się na zabój, nie ma pomiędzy nimi żadnych spięć, żadnych dramatów, po prostu nic.
Wydaje mi się jednak, że zmieniła się Bianca. Bo gdy w pierwszej części jeszcze pisała, że potrafi się Jamesowi postawić i ma kręgosłup, tak w tej już go zatraciła i jest wiele momentów gdy coś chce, ale on na nią spojrzy, czy dotknie, czy się uśmiechnie i ta zapomina o całym świecie. Ugh nie znoszę tego u bohaterek książek. Czy na prawdę wszystkie kobiety książek erotycznych muszą myśleć waginą?

Na plus było wprowadzenie kilku rozdziałów z perspektywy Setphana i Jamesa dodało to trochę świeżości.

Duży minus to cała akcja z ojcem. Można to było o wiele bardziej udramatyzować,...

Spencer_xoxo | 2019-01-21

Okładka: 7/10
Kreatywność:7/10

ppaula195 | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Ostatnia cześć jest bardzo urocza i totalnie w moim stylu. Miedzy Bianką a Jamesem wszystko się układa. Spędzają razem miłe chwile , aż przyjemnie się czytało, jednak pod koniec wydaje się że piękna przyszłość Jamesa legła w gruzach. Wypadek który przytrafił się jego ukochanej mógł mu ją odebrać . Jak dla mnie bardzo dobra historia miłosna dwójki przeznaczonych sobie osób :) polecam

Katarzyna Katt | 2018-08-01
Przeczytana: 11 lipca 2018

"Uziemieni" to kolejna już część dotycząca losów stewardessy Bianki oraz bogatego Jamesa Cavendisha stworzona przez R.K. Lilley. Poprzednie dwa tomy niczym się od siebie nie różniły, a jak będzie z trzecią częścią?
W tej książce zdecydowanie jest inny klimat. W miarę dynamiczna akcja pozwala zatracić się w przygodach znanych już nam bohaterów. Związek Bianki i Jamesa kwitnie, jednak los bywa przewrotny i zazwyczaj kiedy wszystko układa się nam tak jakbyśmy tego chcieli, oznacza to, że za moment wszystko się skomplikuje. Nie inaczej jest również tutaj. Powrót szalonego i niebezpiecznego ojca dziewczyny jest wręcz od początku pewny, czytelnik tylko czeka, aż się coś wydarzy. Myślę, że jak na kolejne moje spotkanie z twórczością tej autorki, ta książka wypada najlepiej. Nie jest to historia powalająca na kolana, ale czyta się ją przyjemnie, pomimo fabuły, która jest lekko schematyczna. Życie Bianki to nie prosta droga z cudownymi chwilami. Jej przeszłość dogania ją w najmniej...

Miranda | 2018-06-12
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Przeszłość może nam zaszkodzić tylko wówczas, jeśli jej pozwolimy,
jeśli naprawdę mówimy tu o przeszłości"

somuchdream | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Chyba jedna z moich ulubionych książek o takiej tematyce. Łapiąca za serce książka,która doprowadziła mnie do łez.
Cała trylogia jest bardzo przyjemnie napisana, język jest prosty, wiec czyta się ją swobodnie. Podobała mi się pewna spójność charakterów głównych bohaterów, która można było dostrzec dopiero po odpowiednim czasie. Jednak ta spójność nie była nudna w ani 1%.
Można powiedzieć, ze jestem miłośniczka romansideł, ale mało które wywarło na mnie takie wrażenie, z całego serduszka polecam :)

Joanna J | 2017-12-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Koniec serii. Na tym etapie zdążyliśmy się już przyzwyczaić do główniej bohaterki, która nareszcie robi to co myśli, oraz Jamesa który z każdą kolejną częścią wylewa coraz więcej łez. Jest trochę za słodko i za banalnie, choć wplecenie wątków drugoplanowych postaci oraz akcja "w ogródku" rekompensuje ten cukierkowy świat. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, cała seria idealnie nadaje sie na odmóżdżający weekend.
Polecam dla fanów erotyków.

mala5317 | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017

Dziś zapraszam was na trzecie spotkanie z Jamsem i Bianką, czyli głównymi bohaterami serii "W przestworzach". Historia powoli zmierza ku zakończeniu. Czy będzie szczęśliwe? O tym będzie musiały same się przekonać sięgając po tę historię. Ja wam tego nie powiem...

Bianca zaczyna pozbywać się lęku i powoli otwiera swe serce i zaufanie nie tylko w stosunku do Jamesa a także dla swoich przyjaciół. Postanawia zamieszkać z tym dość apodyktycznym miliarderem, który świata poza nią nie widzi. A ja muszę przyznać że zupełnie nie zmieniłam zdania co do Jamesa i nadal uważam go za mocno irytującego. Jak można tak obsesyjnie kontrolować drugą osobę. Nie przekonał on mnie do siebie w żaden sposób.

Ale na szczęście to fikcja literacka. W trakcie czytania tej części miałam dość mieszane uczucia. Ile można czytać o dominującym facecie który pragnie zaufania ale samemu ciężko mu się otworzyć. Sceny erotyczne których tutaj także nie zabraknie nie pomagały w odbiorze gdyż podobnie jak bohaterowie...

KobieceRecenzje365 | 2017-11-15

„Przyszłość jest mglista i pełna niewiadomych, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.”

Historia Bianki i Jamesa zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. W ich życiu osobistym zachodzi wiele zmian. Bianka nie jest już w stanie zaprzeczać swoim uczuciom, a sam James zdał sobie wreszcie sprawę, że to Bianka jest dla niego najcenniejsza. Kobieta decyduje się na wielki krok i postanawia zamieszkać z ukochanym. Tylko czy to na pewno koniec kłopotów? Przyszłość cały czas nie jest pewna, tym bardziej że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i kolejny raz daje o sobie znać.

Dwa poprzednie tomy tej serii czytałam już jakiś czas temu i miałam ogromny problem, by znów wkręcić się w historię Bianki i Jamesa. Pierwsze kilkadziesiąt stron czytałam kilka dni i naprawdę wydawało mi się, że nie uda mi się doczytać do końca. Na całe szczęście później wróciłam na stare tory i z przyjemnością śledziłam, to co zgotował dla tej dwójki los. W książce sporo się dzieje, więc na pewno nie jest nudno, a...