Bad Things. Tristan i Danika

Okładka książki Bad Things. Tristan i Danika R.K. Lilley
Okładka książki Bad Things. Tristan i Danika
R.K. Lilley Wydawnictwo: Editio Cykl: Tristan & Danika (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Tristan & Danika (tom 1)
Editio Red
Bad Things (Tristan & Danika #1)
Editio
2018-07-10
2018-07-10
2013-06-11
Petra Carpenter

Ledwo zmęczyłam... nie polecam

Ledwo zmęczyłam... nie polecam

Dałam 5, bo bohater w moim guście. Typowy romans, łatwo przewidzieć co będzie dalej i jak się skończy. To seria z tych, które moich emocji mi nie poruszyły.

Tristian pojawiający się w zyciu Daniki niespodziewanie wywraca jej wszystko do góry nogami.Chcący ja zdobyć robi wszystko aby mu zaufała i nie bała się niczego w jego towarzystwie.Chciał jej pokazać to czego nie mogła nigdy zaznać aby nie bała się niczego orócz niego.Momenty w ich zyciu nie przypominaly niczego co byli wstanie dostrzec co ich otacza,Ich zycie moze nie było za kolorowe ale mieli siebie i to co ich połączyło.Ja wam bardzo polecam ta historie gdyz przekonuje nas do przemyslen i zrobienia czegos szalonego.Musicie się na własnej skórze przekonać jak to jest gdy ktoś uświadamia nam naszą prawdziwą twarz

Bardzo wciągająca powieść przepełniona pożądaniem. Powieść o wielkiej miłości, która oprócz szczęścia przynosi ból. Autorka przedstawia nam jak dwie bardzo różniące się od siebie osoby jak ogień i woda nie mogą ze sobą być, ale też nie potrafią bez siebie żyć. Choć na początku historia naszych bohaterów wydaje się być niepozorna, to podczas czytania możemy się przekonać, że wcale taka nie jest. Poruszane tutaj wątki skłaniają do refleksji i momentami zasmucają. Okropne dzieciństwo Daniki i jej byłe związki sprawiają, że dziewczyna pragnie poznać prawdziwe uczucie, poczuć co znaczy być kochaną. Obiecuje sobie, że już nigdy nie zwiąże się z nieodpowiednim facetem, lecz gdy poznaje Tristana jej obietnica uchodzi z dymem. Tristan silny, przystojny, czasem bardzo apodyktyczny i bardzo zazdrosny wywróci jej ułożone życie do góry nogami. Oboje mają wzloty i upadki jednak zawsze do siebie wracają. Podczas czytania powieści do połowy uśmiech nie schodził mi z twarzy, bo tak zabawni potrafią być Ci bohaterowie, a drugą część czytałam z zapartym tchem. Pojawiające się sceny erotyczne sprawiają, że powieść wywołuje u czytelnika rumieńce i nadają książce pikantności. W swej powieści autorka starała się pokazać siłę przyjaźni, później miłości, jak i towarzyszącej temu chorej zazdrości, a jej powodem głównie była lekkomyślność bohaterów. Bardzo ciekawa fabuła powieści, styl autorki bardzo dobrze ukierunkowany, świetnie wykreowani bohaterowie i nie tylko główni. Zakończenie powieści totalnie mnie zaskoczyło i bardzo wzruszyło.

Czy trudno powiedzieć kocham słowami czy wyrazić czynami? Ta książka świetnie odpowiada na te pytanie? Dwoje ludzi którzy się kochają i ranią swoim postępowaniem dopiero śmierć bliskiej im osoby pozwala znaleźć ukojenie w ramionach drugiej połówki i wybaczyć.

Dostaliśmy leki teaser w 3 części serii "W przestworzach". Wtedy para nie była ze sobą już od wielu lat, jednak dalej krążyli na swojej orbicie. Nie chciałam sięgać po tę serię. Po dość dużym niedosycie z serii o Biance i Jamesie jeśli chodzi o opis relacji, burzliwość związku, obawiałam się że ta seria będzie podobna.
Na szczęście myliłam się, przynajmniej co do pierwszego tomu. Pierwszy tom opowiada ich początek. Jak się poznali, jak się przyjaźń rozwijała, jak przekształciła w związek i jak burzliwy on był. I to jest coś co lubię!! Wybuchowość, rzucanie talerzami, szpilkami, okładanie pięściami - namiętność, zazdrość i szaleństwo!!
Trochę w tym wszystkim za mało erotyki, chociaż jest kilka bardzo dobrze napisanych scen.

Jestem nieco rozczarowana, że w tym tomie nie dowiedzieliśmy co się między nimi stało, ale mam nadzieje, że w kolejnym już tak.

Aha no i duży plus za dwustronną narracje.

Na szczęście myliłam się, przynajmniej co do pierwszego...

Po przeczytaniu czuję się trochę rozczarowana. Czegoś mi zabrakło. A plastikowe dialogi Daniki i Tristana po tym jak są już "oficjalnie" razem, to już koszmar. Dużo lepiej to wyglądało jak byli tylko "przyjaciółmi".

"Bad things" to wprowadzenie w nową serię dotyczącą Tristana i Daniki. To pełna miłości, wzlotów i upadków historia, która udowadnia nam, że nadzieja umiera ostatnia. Moim zdaniem książka sama w sobie nie jest aż tak dobra jakbym chciała żeby była, ale daje nam przedsmak wszelkich wydarzeń, które mogą nas wprawić w osłupienie w dalszych tomach. Dlatego też daję szansę tej części.
Twórczość R.K. Lilley miałam okazję poznać podczas lektury cyklu W przestworzach, w której to poznałam losy Jamesa Cavendisha i pięknej Bianki. W tej samej serii pojawiły się wzmianki o postaciach jakimi są Tristan i Danika i to właśnie o ich losach i życiu jest nowa seria tej samej autorki. Główna bohaterka zmaga się z bolesną przeszłością i utratą siostry, stara się poskładać swoje życie pracując jako niania, opiekunka i pomoc domowa u przyjaciół, natomiast Tristan, pojawia się znienacka i miesza w życiu dziewczyny, dodatkowo obarczony bolesną przeszłością boi się obdarzyć kogokolwiek zaufaniem i uczuciem. Stał się zimnym, bezuczuciowym i momentami okrutnym mężczyzną, który stworzył wokół siebie mur. To właśnie z jego blokadami Danika będzie usiłowała sobie poradzić i sprawić, żeby ponownie otworzył się na miłość. Nie obejdzie się bez bólu, łez i złamanego serca. W tej książce mamy typowy, schematyczny, uczuciowy roller coaster. Od wielkiej miłości do pełnej żalu i zgorzkniałości nienawiści. Opisywane jest prawdziwe życie, oboje kochają się mocno, ale jednocześnie nie mogą ze sobą żyć. Błędne koło toczy się swoim tempem, porywając czytelnika w wir wydarzeń. Nie ma tu jednak niesamowitych zwrotów, które znacząco wpłynęły by na bieżące wydarzenia. Moim zdaniem jest to bardziej stateczna akcja, która krok po kroku odkrywa przed nami utajone fakty i sekrety, tak aby na sam koniec zwalić nam na głowę cały świat. Mam przeczucie, które nieustanie siedzi w mojej głowie i nie chce mnie opuścić, a mianowicie to, że akcja dopiero się rozkręci w tomie drugim. I to właśnie wtedy poznamy prawdzie oblicze Daniki i Tristana. Ja mam szczerą nadzieję, że tak się właśnie wydarzy. Czas, który spędziłam z tą książką uważam za dobrze wykorzystany. Dużym plusem jest to, że historię tej pary możecie czytać bez obowiązkowej znajomości serii W przestworzach. Co prawda pojawiają się bohaterowie z tego cyklu, jednak nie mają one kluczowego wpływu na aktualną akcję.
Jeśli macie ochotę na przyjemny romans, który oparty będzie na relacji love-hate, to "Bad things" będzie pozycją idealną. Z całą pewnością zaspokoi Wasz czytelniczy apetyt, zachęci do sięgnięcia po kolejne tomy i umili każdą spędzoną z tą powieścią chwilę.

47 / 2019

47 / 2019

Książka pełna emocji to na pewno ale bardzo mi się podobało. Podobne w stylu after.

• Erotyk
  • Romans