Lovely Trigger

Okładka książki Lovely Trigger R.K. Lilley
Okładka książki Lovely Trigger
R.K. Lilley Wydawnictwo: Editio Cykl: Tristan & Danika (tom 3) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Tristan & Danika (tom 3)
Editio Red
Lovely Trigger (Tristan & Danika #3)
Editio
2018-11-13
2018-11-13
2014-03-10
Petra Carpenter

Po miażdżącym serce tomie drugim nadszedł czas na kwintesencję tej trylogii. "Lovely trigger" to zwieńczenie losów Tristana i Daniki. Czy pokonali już wszystkie przeciwności, czy dane im będzie być razem po latach rozłąki, czy jednak przeszłość jest zbyt bolesna by raz jeszcze próbować?
Mijają lata od poznanych już wydarzeń. Rany się zagoiły, pamięć i wspomnienia lekko przygasły. Nie są tak bolesne jak kiedyś i pozwalają normalnie funkcjonować. Jednak kiedy dwie, dawniej nierozłączne dusze, spotkają się ponownie, wszystkie uczucia i emocje powracają szybciej, niż zniknęły. Tak jak byłam niesamowicie wstrząśnięta wydarzeniami z poprzedniego tomu, tak trzecia część mnie lekko rozczarowała. I nie chodzi tu o wydarzenia, a o tempo akcji i postać Daniki, która teraz została przedstawiona w mniej korzystnym świetle. O ile w poprzednich częściach wiedziała czego chce od życia, tak teraz również twardo stąpała po ziemi, ale jej ciągłe niezdecydowanie względem Tristana było męczące i nużące, kiedy przez pół książki on obchodzi się z nią jak z jajkiem, a ona do końca nie jest pewna co czuje i bawią się tak w kotka i myszkę sprawiając, że połowa książki staje się niestety nudna. To główny minus, który znacząco wpłynął na ostateczną ocenę. Dobrze, ponarzekałam teraz czas na pozytywy. Dzięki "Lovely Trigger" poznajemy już wszystkie fakty dotyczące przeszłości i przyszłości wszystkich bohaterów, co było świetnym zabiegiem, bo autorka odniosła się również do wydarzeń z cyklu, w którym poznawaliśmy Biankę i Jamesa Cavendishów. Miło było wrócić do tamtych wydarzeń. Cała akcja stała się klarowna i teraz z czystym sumieniem mogę spokojnie odłożyć tę serię na półkę. Tristan i Danika wiele przeszli, zdecydowanie może nawet zbyt dużo, ale to sprawiło, że autorka umocniła mnie w przekonaniu, że miłość to nie tylko ciepłe słowa skierowane do ukochanej osoby, to też gorzkie, niewybredne sytuacje, które sprawiają, że miłość gaśnie w oczach, a jednak nieustannie istnieje w głębi serca. I co by się nie działo, ona będzie tam wciąż się tlić. To powieść o sile przeznaczenia oraz woli walki o siebie, własne życie, a także los ukochanej osoby. Jestem zadowolona z zakończenia, które stworzyła R.K. Lilley, myślę, że lepiej być nie mogło, ale brakowało mi w tej części tej emocjonalnej karuzeli, ale w sumie, kiedy w tomie drugim tyle się dzieje, trudno oczekiwać, że każda kolejna książka będzie jeszcze bardziej naładowana ładunkiem miażdżących czytelnika uczuć. Seria godna uwagi, skupia się na wątkach trudnych, czasem bolesnych i niewyobrażalnych, ale z pewnością jest to jeden z moich ulubionych cykli książkowych.
Jeśli jeszcze nie poznaliście losów Tristana i Daniki, nie zwlekajcie dłużej. Gwarantuję, że będzie to niezapomniana podróż po świecie brutalnym, okrutnym, ale pełnym refleksji i gwałtownej miłości.

Ta seria jest dla mnie jedną z lepszych serii, chociaż 3 część była nieco mniej naładowana emocjami.
W tym tomie widzimy jak po 6 latach Tristan znowu pojawia się w życiu Daniki na dobre. Niby mamy kilka rozdziałów o tym jak wyglądała ich relacja na przestrzeni lat rozłąki, jednak dopiero po 6 latach i po weselu Bianci i Jamesa (pary z serii "W przestworzach") zaczynają odbudowywać swoją relacje.
Tristan bardzo się zmienił, co z resztą chyba normalne skoro jest po odwyku. Chce odzyskać Danikę i robi wszystko aby tak się stało. Widać determinację w jego działaniach. Ma obrany cel i do niego dąży.

Niestety z kolei z Daniką mam wrażenie że raz jest bardzo bierna i po prostu poddaje się temu co się dzieje, co robi Tristan. Za chwile ma wyrzuty sumienia, a za chwilę sama próbuje go uwieść... no na boga! Zdecyduj się kobieto! Wydaje mi się, że tu jej przemyślenia nie szły w parze z czynami. Bo rozumiem, że boi się ponownego zranienia, ale jeśli czytam że na nie chce mieć z nim nic wspólnego, że chce się odciąć, to po co zakłada na siebie ciuchy, który odsłaniają tak dużo, wiedząc jaka jest między nimi chemia? Oczywiście wiem, że to kobieta, myśli jedno, robi drugie - ale skoro to książka to chyba jednak wszystko to powinno być bardziej spójne.
Zabrakło mi trochę głębszych przemyśleń po prostu, rozeterek, może jakieś rozmowy z przyjaciółką, podzielenia się obawami.

Mimo wszystko ta seria podobała mi się o wiele lepiej niż pierwsza seria autorki i cieszę się że po nią sięgnęłam i pewnie będę do niej co jakiś czas wracać.

Ten tom przedstawia nam koniec przygody Tristana i Daniki.
Ich miłość to potyczki i zwycięstwa, które są bardzo bolesne i brutalne.

Kiedy rany się zagoiły blizny jednak zostały. Fizyczne jak i psychiczne.
Kiedy po latach Dianka spotyka na drodze miłość swojego życia- powraca wszystko jak bumerang. Uciekanie i wzajemna próba okazywania sobie nie chęci, nie odnosi jakiegokolwiek skutku. Czasami wystarczy chwila by uświadomić sobie że prawdziwa miłość przetrwa najgorsze piekło.
Dianka zastanawia się nad tym czy jest w stanie wybaczyć mu wszystko co zrobiło blizny na jej ciele jak i psychice.

Dianka mimo swojego wieku była bardziej dojrzała i potrafiła zaprzestać wszystkiemu co ją krzywdziło.

Tristan jako mężczyzna który posiada swoje demony nie jest ich wstanie ich wygnać, ani wyciszyć.

Czy będą wstanie stworzyć coś od nowa? Czy wybaczą sobie wszystkie potyczki ? Czy patrząc na niego nie wrócą wspomnienia ?

Ten tom przedstawia nam koniec przygody Tristana i Daniki.
Ich miłość to potyczki i zwycięstwa, które są bardzo bolesne i brutalne.

Kiedy rany się zagoiły blizny jednak zostały. Fizyczne jak i psychiczne.

Na półkach: , , , , , , ,

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Ostatnia część historii pary o destrukcyjnych zapędach, dokonała ostatecznego spustoszenia w moim czytelniczym sercu. Te książki od samego początku wzbudzały we mnie skrajne emocje, a ostatnia jest ich zwieńczeniem. Cała seria jest niczym jazda rozpędzoną kolejką górską, która po drodze się wykoleja, jednak usilnie stara się powrócić na swój tor. Jest to świetnie napisany romans, który porusza tak ważne problemy, jak uzależnienia, brak zaufania, współuzależnienie. Z drugiej strony ukazuje, że warto jest sięgnąć po pomoc oraz nauczyć się wybaczać. Nic bowiem nie niszczy tak doszczętnie jak zżerająca nas od środka trucizna – nienawiść i rozpamiętywanie błędów przeszłości.

„Bo właśnie tak działa miłość. Nie umiera, nawet jeśli jej nie karmisz. Po prostu tak już jest. Nie zmieniłbym tego, nawet gdybym mógł. Kochanie jej stało się częścią mnie.”

Danika i Tristan przeszli tak wiele, że niejeden by się po wydarzeniach jakie były ich udziałem, nie podniósł. A jednak oboje starają się uleczyć i żyć dalej. Tristan udaje się na odwyk, zaś Danika powoli leczy zadane jej przez los rany. Wydaje się, że ta dwójka na nowo staje na nogi i układa sobie życie. Gdzieś jednak w głębi ich poranionych dusz wciąż tli się uczucie, jakie ich przed laty połączyło i doprowadziło do zguby. [...]

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Po przeczytaniu tych książek potrzebowałam chwili, aby pozbierać się po tym, co zaserwowała nam tym razem autorka. Język i styl pisarki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Muszę wam powiedzieć, że najbardziej podobało mi się zakończenie i wiem, że wam na pewno też się spodoba. Przekonajcie się sami, że warto sięgnąć po tę książkę, jaki wiele innych powieści tej pisarki, które zapadają w pamięci.

NIEŁATWA PRZESZŁOŚĆ I TRUDNE WYBORY
Tristan i Danika to ludzie, których związek ma za sobą wiele trudnych, nawet traumatycznych chwil. To nie jest jedna z tych miłości, które zmagają się z naciąganymi dramatami przeszłości. Tutaj tragedie doprowadziły do toksycznej relacji, która rosła w atmosferze przyjemności połączonej z nieodłącznym bólem. W efekcie ciężko mówić o słodkiej i przewidywalnej historyjce, chociaż pierwszy tom serii wcale nie zapowiadał takich rewelacji. W drugim autorka wyraźnie dała popis swojej wyobraźni kierując losami postaci tak, że zdezorientowany czytelnik porządnie się zdziwił. Tymczasem trzecia część okazuje się najlepsza. Tutaj poukładana dziewczyna i mężczyzna, któremu bliżej do diabła niż anioła, muszą w końcu stanąć przed ostatecznym pytaniem, jak chcą żyć.

CZY WARTO DAĆ SOBIE DRUGĄ SZANSĘ?
Główna bohaterka mierzy się z nie lada wyzwaniem. Z jednej strony obawy, doświadczenia minionych lat raczej ostrzegające przed ponownym popełnieniem tego samego błędu. Z drugiej podszepty serca. W końcu mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę. Czy Tristan także? Przyznam, że sama miałam z tym tematem zagwozdkę, jednak… Wziąwszy pod uwagę zaistniałe zmiany (nie chcę zdradzać zbyt wiele) przytaknęłam całej sytuacji i kibicowałam obojgu. Zdecydowanie oboje wiele przeszli, dojrzeli i zasłużyli na szczęście. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych, a największe demony, nawet te za wszelką cenę próbujące dojść do głosu, można skutecznie uciszyć. Jeśli po prostu tylko bardzo się tego chce.

Czy nie będąc razem próbowali szczęścia u boku kogoś innego? Jak sobie radzili? Co czuli, kiedy przyszło im ponownie spojrzeć sobie w oczy? Czy od razu zdecydowali się na to, by dać sobie kolejną szansę?

MROCZNIE, NAMIĘTNIE, SZALENIE…
Historia nie skąpiąca emocji, zaskakująca podobnie jak poprzedniczka, ale niosąca pokłady dojrzałości, która rzuca na całą sprawę nowe światło. Walka z przeszłością, podarowane szanse, ryzyko, ale i ogromna namiętność. Choć trzeba mieć na uwadze fakt, że dobry seks nie wystarczy, by zbudować przyszłościowy związek - nie w tych książkach, które traktują czytelnika poważnie. Macie ochotę na pikantną, ale pełną zawirowań serię? Może warto bliżej przyjrzeć się propozycji R.K. Lilley.

NIEŁATWA PRZESZŁOŚĆ I TRUDNE WYBORY

„Lovely Trigger” to trzeci i zarazem ostatni to wciągającej serii Tristan i Danika. Autorka mnie nie zawiodła, bo ta część jest tak samo dobra, jak poprzedniczki, wzrusza, bawi i dostarcza mnóstwa emocji. Jeżeli czytaliście poprzednie tomy, to wiecie, że związek Tristana i Daniki był czystym szaleństwem i choć Danika była głosem rozsądku w tym związku, to i tak nie potrafiła utrzymać Tristana na powierzchni. Chłopak po wielu ciosach od życia staczał się coraz bardziej na dno, ciągnąc dziewczynę za sobą. Jednak Danika była dość silna, by powiedzieć dość, bo choć kochała Tristana nad życie, to pragnęła spokoju i namiastki stabilizacji. Niestety chłopak nie chciał ratunku, bo jego umysł już za bardzo przesłonięty był używkami, przez które doszło do wielu tragedii. Czy ta dwójka ma jeszcze szansę na zdrowy związek? Czy pisane jest im szczęśliwe zakończenie? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zmian, jakie zaszły w bohaterach. Tristan dorósł, zmądrzał i co najważniejsze pokonał nałogi. Cały czas kochał Danikę, ale rozumiał, dlaczego dziewczyna nie chce go znać, choć i tak nie znał całej prawdy. Danika po tych wszystkich latach stała się jeszcze silniejsza, ale uczucie do Tristana wcale nie zmalało. Gdy oboje zaczęli pracować dla Jamesa Cavendisha, na początku udawało im się trzymać na dystans, jednak Tristan cały czas próbował nakłonić dziewczynę, choć do tego, by zostali przyjaciółmi. Kilka wspólnych spotkań i znów wszystko wróciło ze zdwojoną mocą. Oboje się bali, ale postanowili dać sobie kolejną i ostatnią szansę… Przyznam się Wam szczerze, że przez długi czas zastanawiałam się jakbym zachowała się na miejscu Daniki. Czy potrafiłabym wybaczyć Tristanowi? Czy potrafiłabym bez bólu w oczach spojrzeć mu w twarz? Czy potrafiłabym zapomnieć o tym wszystkim, co było złe? Na te wszystkie pytania odpowiedziałam TAK, bo przecież na tym właśnie polega prawdziwa miłość… To ona dodaje nam sił, to dzięki stajemy się lepsi, więc jeżeli ktoś naprawdę się zmienił, to dlaczego ma nie dostać drugiej szansy…
Pokochałam Tristana, polubiłam Danikę i myślę, że z Wami będzie podobnie. Tak jak ja będziecie chłonąć ich pełną dramtów historię i razem z nimi będzie przezywać ich wzloty oraz upadki.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej serii. Każdy tom był dużym zaskoczeniem, ale uważam, że ostatnia część była najlepsza. Bohaterowie to już dorosłe i odpowiedzialne osoby, dzięki temu dużo łatwiej było mi się z nimi utożsamić i rozumiałam ich postępowanie. To książka, która dostarcza wielu emocji, bawi, ale także i wzrusza. Sama popłakałam się na końcu, ale autorka tak wszystko pięknie opisała, że nie potrafiłam powstrzymać łez wzruszenia. Polecam Wam tę serię z całego serca, ja przepadłam z kretesem i ciężko było mi się rozstać z tą historią i z jej bohaterami.

Zakończenie super. Cieszy mnie to że ja przeczytałam. Bardzo polecam

Zakończenie super. Cieszy mnie to że ja przeczytałam. Bardzo polecam

Dałam 5 (a zasługuje na 4),bo bohater w moim guście. Typowy romans, łatwo przewidzieć co będzie dalej i jak się skończy. To seria z tych, które moich emocji mi nie poruszyły.

• Przeczytane 2018

R.K. Lilley Lovely Trigger Zobacz więcej