Zgłosuj na książki roku 2017
Bind
giovanna

Tylko jeden człowiek może jej pomóc, ale czy jest gotowa za to zapłacić? W obliczu groźby utraty rodzinnej fortuny Lara Bertrand zwraca się do jedynego człowieka, który może jej pomóc - przystojnego i potężnego Connora Donovana. Wie, że jest dla niej niebezpieczny pod każdym względem - bezwzględny i bezpardonowo realizujący swoje cele. Tylko desperacja skłania ją do złożenia ryzykownej...

Tylko jeden człowiek może jej pomóc, ale czy jest gotowa za to zapłacić?

Wie, że jest dla niej niebezpieczny pod każdym względem - bezwzględny i bezpardonowo realizujący swoje cele. Tylko desperacja skłania ją do złożenia ryzykownej propozycji.

Gdy pełna klasy i elegancka Lara wkracza do jego biura z niewiarygodną propozycją, Connor jest oszołomiony i ogromnie zaintrygowany. Od kiedy spotkał ją po raz pierwszy, pociągała go jej chłodna uroda, choć Lara zawsze zachowywała dystans.

Connor nie waha się jej pomóc, jednak wyznacza wysoką cenę. Chce nie tylko jej ręki, ale także całkowitej uległości.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Kasiek | 2016-11-02
Przeczytana: 25 października 2016

Na tę książkę trafiłam przypadkiem i zachęcona opisem na okładce nie mogłam jej nie przeczytać. Jednak nauczona doświadczeniem wiedziałam, że zdanie "jeszcze pikantniejsza od Pięćdziesięciu Twarzy Greya" jest na wyrost. No i się nie pomyliłam. Jeżeli ktoś liczy na ostre sceny, to się zawiedzie. Nie oznacza to, że nie ma ich w ogóle. Są, a jakże i w znacznym stopniu wypełniają treść, jednak Donovanowi daleko do Greya.
Istota fabuły jest dość banalna. Bohaterowie też nakreśleni według typowego schematu. Jednak o ile on jest bogatym, przystojnym i pożądanym przez kobiety kawalerem, to ona nie jest ubogą, nieśmiałą dziewczyną, a pewną siebie, przebojową córką biznesmena, który ma kłopoty finansowe. I to jest właśnie powodem, dla którego Lara proponuje małżeństwo Connorowi. Skutki tej propozycji zaskakują samą Larę.
Książki na pewno nie zaliczę do ulubionych, do takich, do których chciałabym wrócić, ale czytało ją się całkiem przyjemnie i czekam na drugą część tej serii.

Bohaterką romansu jest Lara Bertrand, która w obliczu groźby utraty rodzinnej fortuny zwraca się do jedynego człowieka, który jest jej w stanie pomóc do przystojnego, szarmanckiego i potężnego Connora Donovana. Ona wie, że on jest niebezpieczny pod każdym względem bezwzględny, bezlitosny nie cofnie się przed niczym, żeby zrealizować swój cel. tylko desperacja jej skłania ją do złożenia ryzykownej propozycji. Pełna klasy i elegancka Lara przychodzi do biura z niewiarygodną propozycją dla niego. A Connor jest bardzo oszołomiony i zaintrygowany. Od kiedy spotkali się po raz pierwszy Connora pociągała go jej piękna, chłodna uroda i wdzięk. Lara zachowywała bardzo dystans od niego.
Dla mnie ten romans to jest erotyczny dużo wulgarnych słów i nieprzyzwoitych jest po za tym książka napisana dobrze.
Mnie się spodobała, zaciekawiła i zaintrygowała mnie z lekkością ją czytałam.
"Więzy" to dobry romans, nic więcej szału nie robi.

Przebudzona | 2017-10-02
Przeczytana: 23 września 2017

Wow! Ach Szary nie dorasta do pięt Connorowi, a sama historia Szarego i Any to bajka dla dzieci w porównaniu z tym co tutaj się dzieje ;).

Powieść "Więzy" można w jakiś sposób porównać do filmu instruktażowego jak to krok po kroku można wejść do świata BDSM i to dość szczegółowo opisanego. Przyznam, że to co mi się w niej najbardziej podobało to może zabrzmi to trochę dziwnie, ALE wzajemny SZACUNEK jakim darzyli się bohaterowie i czułość Connora względem Lary. Do tego Lara miała naprawdę OCHOTĘ zagłębić się w tym świecie i widać było, że tego jej brakowało do szczęścia, jeśli chodzi o sferę seksualną. I dlatego, gdy porównać Greya i Connora to wolę jednak Connora, bo był bardziej OTWARTY i CZUŁY oraz pilnował, żeby nie przekroczyć granic, a Szary jednak po swoich przeżyciach był o wiele bardziej dominujący, zimny, władczy i tylko co on chce.

Sorry Szary, ALE przegrałeś tę walkę o bycie zarówno bardzo dobrym w bdsm'owskie klocki jak i wspaniałym nauczycielem :P

Zastanawia mnie...

Angelic | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

"Więzy" to pierwsza książka pani Cartwright, z którą się spotkałam i niestety nie wciągnęłam się ani nie zachwyciłam.
Opis książki zaintrygował mnie i szczerze mówiąc liczyłam na romans z wyrazistymi głównymi bohaterami, a przede wszystkim mocną rolą męską. Co niestety otrzymałam było dalekie od oczekiwań.
Bohater męski okazał się mającym skazę w rodzinnej historii facetem, szukającym uległości totalnej u kobiety, przejawiającej się przeróżnymi grami łóżkowymi z udziałem biczy i tym podobnych przyrządów. Kobieta oczywiście okazała się niewyżytą, totalnie uległą idiotką. Może jestem niedzisiejsza, ale odruchy bohaterek w tego typu prozie, które wręcz błagają o siniaki i uderzenia paskiem, po prostu wydają mi się mało prawdopodobne.
Jeśli chodzi o opis scen erotycznych to niestety zgrabnych, delikatnych i romantycznych scen w tej książce nie uświadczycie. Szczerze mówiąc już romanse harlequina mają "ładniej" opakowane sceny, które nie obfitują słowami niecenzuralnymi.
Podsumowując...

Kieliszek dla kurażu? najlepiej chyba od razu dwa...

,,Więzy" to książka, która całkowicie zahipnotyzowała mnie swoją okładką. Graficy wykonali naprawdę niesamowitą pracę. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tą autorką, dlatego nie byłam pewna czy zawartość dorówna zjawiskowej oprawie. Ale w końcu jest ryzyko jest zabawa.

Główną bohaterką powieści jest Lara Bertrand, kobieta z klasą, inteligentna oraz pełna wdzięku. Większość mężczyzn boi się takich kobiet. Ale nie ON...

Connor Donovan ( samo nazwisko wywołuje u mnie przyjemne dreszcze, ci którzy czytali serię Driven, wiedzą dobrze dlaczego ) przystojny, bogaty a co w tym wypadku najważniejsze - potężny. To właśnie ta ostatnia cecha skłania Larę do złożenia skandalicznej propozycji, w celu ratowania rodzinnej fortuny, którą nieudolny i uparty ojciec próbuje zaprzepaścić raz na zawsze...

Powiem szczerze, że nie spodziewałam się tak głębokiego wciągnięcia w tą historię, byłam więc przyjemnie zaskoczona. Główni bohaterowie...

dkwiatkowska26 | 2017-01-14

Hmm kolejna książka "pikantniejsza od Greya" a w rzeczywistości okazuje się że jest co najmniej przeciętna ..

Może i motyw ślubu dla interesu rodzinnej firmy pod warunekiem uległości w zamian, jest ciekawym pomysłem, jednak wykonanie całości niezbyt mi się podobało ..

To w sumie tyle co mam do powiedzenia na temat tej książki, ale polecam samemu się przekonać :)

Przeczytałam sporo książek z tego gatunku i uważam, że ta ma wielką klasę. Sposób w jaki została pokazana więź pomiędzy Domem a Su jest niezwykły.
Sądzę, że autorka serii 50TG powinna ja przeczytać i spłonąć rumieńcem za pisanie o czymś o czym nie miała zielonego pojęcia. Domyślam się, że Więzom będzie się ciężko wybić poza beznadzieją i przereklamowana serię 50TG, ale wystarczające będzie to, że jest doceniana za prawdę w świecie BDSM i osoby lubiące te klimaty. Kolejna ciekawostka, autorka nie powiela schematów jakie zwykle są w takich książkach. Tutaj mamy, owszem bogatego, silnego, inteligentnego mężczyznę, ale też silną, niezależną i inteligentną kobietę. Mi bardzo się podobała i polecam dorosłym czytelnikom, nie dziewczynkom poszukującym Pana ;)

Aga | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Romans, erotyk
Przeczytana: 14 października 2016

Gdy czytam na okładce " Jeszcze pikantniejsza od Pięćdziesięciu twarzy Greya!". Chce spróbować, przekonać się czy coś może przebić ten wyznacznik literatury erotycznej. Kobiety szukając takiej literatury nie mówią, że szukają erotyka, ale właśnie, że szukają czegoś w stylu Greya. Ja po przeczytaniu Greya, chętnie sięgam po pozycję porównujące się do niego. Ta mnie zaciekawiła z okładki oraz wyżej wymienionego zdania. Jest dobra, intensywna oraz wciągająca. Momentami interesująca, zabawna, ale także zapierająca dech w piersi, ale nie zgadzam się ze zdaniem, że jest pikantniejsza. Jeżeli chodzi o sceny seksu, to porównywalny poziom, ale Grey miał swoją ciekawą fabułę, która robiła atmosferę, tutaj jest tego brak. Mam wrażenie, że czytam prosty romans o zabarwieniu erotycznym i tyle. Dobre to na dwa wieczory, bo czyta się to szybko i miło, ale muszę przyznać, że czytając myślałam jak autorka mogła zagęścić atmosferę lub rozwinąć fabułę, ale nie zrobiła tego, przez co jest to tylko...

kinkiet | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Po "Przeminęło z wiatrem" miałam ochotę najbardziej współczesny romans. Trafiłam na to. Książkę, która jest ordynarna, nudna idiotyczna. Jakby tego było mało, sporo "czerpie" z Greyów. Jak to możliwe, że w USA niemalże każdy facet na wysokim stanowisku jest Panem, lubującym się w sado-maso? Może dlatego, iż większość kobiet (w tym wykształcone i z wyższych klas!) jawi się, jako naiwne i trywialne lalunie. Udają twarde, a w rzeczywistości rozgotowane kluchy. Dokładnie ten sam schemat dostajemy i tutaj. Jednak całość wydaje mi się wybitnie głupia już z racji propozycji małżeństwa, jako handlowego interesu. Prowadzą miliardowe spółki, a nie potrafią zadbać o sensowny regulamin powoływania członków zarządu lub rady nadzorczej?!
Po kilku miesiącach domęczyłam tę książkę. Przez pozycje takie jak "Więzy", zastanawiam się czy moja zasada czytania "od deski do deski" ma sens.

Malinka | 2017-01-17
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Niech osoba, która nie słyszała o „Pięćdziesięciu twarzach Greya” podniesie rękę, reszta – niech pozostawi opuszczone. Teraz małe pytanie… ogólnie wszyscy wiedzą, o czym jest rzeczona książka, prawda? Opowiada o mężczyźnie, który prowadzi wielką firmę, ma prestiż, władzę no i specyficzne preferencje seksualne. Poznaje młodą kobietę, pokazuje jej ten tajemniczy i ekscytujący świat zza drzwi sypialni i takie tam… rodzi się uczucie.

„Więzy” Sierry Cartwright opierają się na tym samym schemacie. Bogaty, wpływowy Connor Donovan prowadzi rodzinny biznes po śmierci ojca. Jak na tego typu powieści jest przystojnym mężczyzną, za którym kobiety ciągną sznurem, pewny siebie i uwodzący samym tylko spojrzeniem. Natomiast Lara Bertrand pochodzi z równie zamożnej rodziny, z tą małą różnicą, że jej ojciec nie zgadza się na pewne inwestycje, które mogłyby wyprowadzić firmę na prostą. Dlatego też Lara proponuje Connorowi dość nietypowy układ, który może pomóc jej ocalić rodzinny biznes. Brzmi...