Zakazana magia

Okładka książki Zakazana magia Angie Sage
Okładka książki Zakazana magia
Angie Sage Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Septimus Heap (tom 1) fantasy, science fiction
Septimus Heap (tom 1)
Magyk
Jaguar
2006-01-01
2006-01-01
Jacek Drewnowski
septimus heap magia

🧙🏼‍♂️W bardzo licznej czarodziejskiej rodzinie, na świat przychodzi Septimus Heap. Jest on siódmym synem siódmego syna, co w magicznych kręgach jest uznawane za istną kumulację niezwykłej mocy. Zaraz po jego narodzinach, jego ojciec wybiera się do zielarki. Wracając, przed bramami Zamku znajduje zawiniątko z niemowlęciem, a w dalszej drodze wpada na Czarodziejkę Nadzwyczajną, która mówi, że wraz ze swoją żoną, Sarą, mają traktować znalezione dziecko jak swoje. W drzwiach własnego domu Silas mija się z akuszerką, która nie ma dobrych wieści. Septimus nie żyje.
I tak właśnie zaczyna się cykl o Septimusie Heapie. Jak to możliwe? Tego dowiadujemy się już później.

🧙🏼‍♂️Wraz z upływem lat sytuacja czarodziejów staje się coraz cięższa, a różnice pomiędzy dziewczynką a jej przybraną rodziną coraz wyraźniejsze. Bo jak to możliwe, że córka Sary i Silasa ma ciemne, proste włosy i intensywnie fiołkowe oczy, podczas gdy wszyscy synowie na głowach mają burzę jasnych loków, a ich oczy są zielone, jak u każdego innego czarodzieja?

🧙🏼‍♂️Wydarzenia mające miejsce w dniu dziesiątych urodzin dziewczynki zmienią nie tylko życie Heapów, ale też wszystkich mieszkańców Zamku i okolic.

🧙🏼‍♂️Przed re-readem miałam pewne obawy, ale okazało się, że historia tego magicznego klanu nadal mi się podoba. Może to przez sentyment jaki mam do tej serii. Nie jest to może najbardziej oryginalna opowieść i wykorzystuje sporo popularnych motywów, ale mimo wszystko daje mi dużo komfortu i uważam, że to był bardzo udany początek miłości do fantastyki🤎

Napisana bardzo prostym językiem, dla młodszej młodzieży. Przygodówka, która może wciągnąć, jednak bardzo przewidywalna.
Trochę w czytaniu przypominała mi "Zwiadowców".

Niektóre koncepcje zdaje się, że zostały zapożyczone od Tolkiena, np Bagniak bardzo mi przypominał Smeagola/Golluma; DomDaniel jako antagonista naszych bohaterów (u Tolkiena Sauron) oraz magiczny pierścień, który chłopak znalazł gdzieś w podziemiach.

Na plus jest to, że na końcu wszystko zostaje wyjaśnione i nie trzeba czekać do kolejnego tomu.

Na minus, przygody nie wciągnęły na tyle, żeby się rzucać na kolejny tom.

Z bohaterów, pies Maksiu był dosyć irytujący. Oraz kot, który zamienił się w kaczkę.

Trochę w czytaniu przypominała mi "Zwiadowców".

Wciągająca.

Wciągająca.

Chociaż na początku nie spodziewałam się, że książka mnie zaciekawi, po przeczytaniu kilku rozdziałów naprawdę się wciągnęłam.
Oryginalny pomysł, ponieważ tytułowy bohater... staje się nim dopiero przy samym końcu. Świat, który stworzyła autorka, jest bardzo dopracowany i zaskakuje nowymi rozwiązaniami.
Okładka także jest dość ładna, utrzymana w starym stylu i z pierścieniem, nawiązującym do książki.
Ciekawym zabiegiem jest także zmiana czasu - w prologu jest teraźniejszy, w rozdziałach - przeszły.
Bohaterowie są cudowni, zwłaszcza kot, który jest kaczką... a może była to kaczka, która jest kotem?
Książkę mogę polecić, chociaż prawdopodobnie nie spodoba się niektórym osobom, to dla mnie jest jedną z ulubionych.

Okładka także jest dość ładna, utrzymana w starym stylu i z...

Czy jesteście fanami fantastyki?
Ja uwielbiam ❤ i właśnie dzisiaj chciałam przedstawić "Zakazana magia" - Angie Sage, a to piekne wydanie jest z @wydawnictwojaguar ❤
Septimus Heap jest siódmym synem siódmego syna, jednak zmarł tuż porodzie. Ojciec jego nie wiedząc nic o tragedii jaka wydarzyła się w domu, wracając do niego znalazł nowo narodzone dziecko - dziewczynke.
Kim jest mała znajda? I czy Septimus na prawde umarł tuż po porodzie? Jakie przygody czekają na głównych bohaterów?
Zakazana magia jest przepełniona zaklęciami, eliksirami i magicznymi stworzeniami . Od samego początku bardzo dokładnie poznajemy każdego z bohatera. Książka jest wyjątkowa, ponieważ nie powiela dobrze znanych stereotypów, które występują w popularnych powieściach fantazy. Jest opisywana jako dla dzieci i młodzieży ale uważam, że z łatwością kradnie serce nie jednej dorosłej osoby.

Zapraszam na mój instagramowy profil:

Czy jesteście fanami fantastyki?
Kim...

Bardzo dobrze spędzony czas na czytaniu tej książki, niby wszystko jasne od początku kto jest kim ale nie przeszkadza to w poznaniu głównych bohaterów i polubieniu ich. Książka dedykowana głównie dla młodszych czytelników ale albo jest tak dobrze napisana albo ja jestem młody duchem (raczej ta pierwsza opcja) i bardzo mi się podobało. Zarówno przedziwna rodzina Heapów jak i ich przygody.

Po pierwsze zrób książke od której połowa czytelników ma maint fucka.
Po drugie niech zostanie przetłumaczona na 28 jezyków. No i po trzecie niech to sie dobrze czyta. Czy to nie wystarczy abyś to przeczytał?

Po pierwsze zrób książke od której połowa czytelników ma maint fucka.

Podróż pełna, czarów , zaklęć, magii. Czarodzieje, Łowcy, różne niezwykłe stworzenia. Zaskoczyła mnie ta książka, polecam.

Książka jest rewelacyjna. Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

Polecam!

Książka jest rewelacyjna. Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

Polecam!

Ciekawa książka. Rozbudowany świat fantastyczny. Bardzo polecam jeżeli ktoś chce książkę z rozwiniętą akcją i fabułą, ale bez zbytecznej przemocy.

Angie Sage Zakazana magia Zobacz więcej